MCV II Laureate AbC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bobbyred View Post
    Reparatia a durat de la 7.30 pana la 14.25 (prima), plec din Vest ,ies pe cenrura si hopaaaaaa incepe distractia la franare trosc,la accelerare iar...........porma a inceput si in mers........retur la Vest bagat la atelier mecanica verificat nimic ,cand colo era roata slabaa,slabaa si lipsa un prezon

    Concluzia:
    2 prezoane slabite,1 de antifurt strans ,1 prezon lipsa la inventar ! Oare a incercat cineva ceva !?!?!?!?!?
    Ai fost in service doar pt balamale sau si pentru probleme la roti/directie?
    Last edited by Crs. Sandel; 10 August 2015, 19:31.

    Comment


    • Originally posted by Madutzu25 View Post
      Și dacă ne vorbeam nu se întâmpla asa!

      Și eu am avut problema cu zgomotul, se slăbesc prezentele. Le verific periodic
      Pacat ca nu ne-am intalnit si noi fizic la o coffe acolo!Singura sifona este a colegului din militari (nu stiu nick de pe forum)
      De acum sa le verific si eu periodic,desi nu am avut probleme cu ele tot cred ca, a fost o tentativa.

      Crs. Sandel

      Am scris in post dar ........am fost la 7.30 pentru schimbat balamale,repozitionat usi ,chedere schimbate si retus vopsea......plecat( doar pentru balamale am fost initial ,daca freaca usa si vopsea sarita nu tebuie sa merg la service !?!?!? )
      intors cu roata slaba)
      Last edited by bobbyred; 10 August 2015, 20:27.
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • Am inteles. Atunci inseamna ca ei au umblat la roata, desi nu aveau de ce.

        Merita o sesizare la Vocea Clientului!

        Comment


        • Mașina mea era la Meridian de miercuri, azi a fost gata
          My Ride sigpic

          Comment


          • Deci, nu se dezmint. Cam mare coincidenta (nu cred) sa se slăbească brusc. Păcat de rețeaua Dacia și de partenerii lor care asigura garanția. Suntem în 2015 și încă se mai pretează la astfel de găinării.

            Comment


            • Asa cum am spus, si eu am mers la service cu aceeasi problema; zgomot la franare si plecare de pe loc. S-a constatat ca s-au slabit prezoanele. De mentionat ca am prezoane mai lungi decat cele stock, venite odata cu jantele de aliaj
              Dupa o saptamana de la incident am verificat personal toate prezoanele; majoritatea erau slabite fata de strangerea initiala. In concluzie, se slabesc singure. Din ce cauza, nu stiu
              My Ride sigpic

              Comment


              • Parca suntem in X-files. Au inceput sa slabeasca prezoanele. Ce urmeaza? Triunghiul Bermudelor?

                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                  Am inteles. Atunci inseamna ca ei au umblat la roata, desi nu aveau de ce.

                  Merita o sesizare la Vocea Clientului!
                  Baietiiiiiiiiii, cititi tot ce scriu eu aici ! ! ! am specificat de la inceput cand merg la M.vest ca,stau langa masina astazi am stat acolo intre orele specificate.
                  Despre ce reclamatie vorbim ? ? ? ?


                  aris86

                  Te-ai panicat degeaba cu reclamatia! ! ! (sper sa nu te superi,stiu ca esti in clinciuri cu ei,acum chiar nu au calcat pe bec)


                  Madutzu25

                  Prezoanele sun cu saiba pentru jante de aliaj......probabilitate prea mica sa se desfaca singure,le-am avut pe Loganul vechi si nu am avut proble cu ele.
                  Acum am facut schimb de prezoane am jenti de tabla pe cel vechi deci prezoane aferente!

                  Oti

                  X-file probabil ,din ecuatia asta IESE M.Vest, am stat acolo pe capul lor!
                  Pot spune cu inima deschisa, am asistat live cand au izolat + vopsit masina lui Madutzu25(oricum lumea acolo fascinata de masina) deci pot confirma faptul ca,este mult calitativ fata de Sud!
                  Last edited by bobbyred; 10 August 2015, 22:56.
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • Am crezut ca in timpul in care ei ti-au retusat vopseaua, tu ai plecat de langa ei si ai asteptat in sala de asteptare.

                    Comment


                    • @ Bogdan, nu m-am panicat, dar nu prea mai inspira încredere service-uri, când e în garanție, darămite când iese din garanție.

                      Comment


                      • NU,sala de asteptare este fix frectie la piciorul de lemn, pentru vopsitorie nu se vede nimic acolo tocmai de asta am stat fix in hala cand au schimbat chederele + balamale si repozitionat usi (sa nu imi aplice metoda descrisa de Oti ),respectiv in fata la cuptor cand au vopsit(am fost un "mic ghimpe" pentru ei! ).
                        Last edited by bobbyred; 10 August 2015, 23:05.
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Ai mers noaptea cu noile faruri(sl10)? E o diferenta fata de cele cu un singur bec in far?

                          Comment


                          • Da,am mers cu ele noaptea si este o diferenta semnificativa ...daca vrei poti adauga niste becuri mult mai bune(fata de stock )plus un reglaj bine facut
                            Eu sunt multumit de ele
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Am schimbat si "prefixul",cateva poze de prin calatoriile mele de la sfarsitul saptamanii trecute.Poza 6 asculta manele,baga la seminte si danseaza pe masina ,E SMMMMECHER ! ! !

                              P.s.Am tot fost intrebat cu bat farurile de Sl10(acum am poze 2 si 3 )
                              Attached Files
                              Last edited by bobbyred; 19 August 2015, 15:00.
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • te-ai mai uitat in spate? ti-a mai curs ulei? Mie nu mi-a mai curs pe la conducta de la intercooler
                                laureate 1.5l, albastru marin

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google