Membrii Cotizanti --- Logan Club Constanta.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Perfect de acord cu marirea la 20 de lei pentru ca precum ati vazut nu sunt bani de ajuns cand este vorba de un eveniment mai important si tre sa dam pe cate o luna avans. Asa nu o sa mai fie nevoie de avansuri lunare si o sa ne putem descurca onorabil mai ales fata de cei care au facut mai mult decat destul pentru acest club. Deci votez cu toata increderea pentru marirea la 20 lei.

    Comment


    • #32
      Nu am vechime prea mare in club, dar sunt de acord cu marirea cotizatiei.
      Parerea mea ca e cei 10 lei erau putini. Ce poti face azi cu ei? Mai nimic. Nici cu 20 lei nu poti face multe, dar ii putem da o data pe luna ca nu saracim. Asa putem acoperi cheltuielile cu ocazia unor evenimente.
      Last edited by jkl; 7 May 2010, 21:32.

      Comment


      • #33
        Asa putem acoperi cheltuielile cu ocazia unor evenimente.
        Cand vine mosuuuuuuu
        On : Mi-e indiferent

        Comment


        • #34
          in plm (da,sry, plm) iti e indiferent, omu propune ceva si tu zici ca iti e indiferent? e forum, s-a postat ca sa ai o parere proprie

          eu unu sunt de acord

          eu nu sunt de acord ca pufy cu banii nostrii isi inchiriaza hangar in care tine cele 4990 anveope pe jante de prestige, el nu spala jantele, pune altele noi
          sigpicMy ride

          Comment


          • #35
            3700 ma ..si le imparte cu beciu
            Ma refeream ca mi-e indiferent in sensu...ca daca se face 20 de lei ..tot ma supun...si daca ramane 10 la fel...

            Comment


            • #36
              gata cu caterinca...
              loganule oricum esti minor nu ai drept de vot.

              sigpic

              Comment


              • #37
                Si eu sunt de acord ... (poate de Mos Craciun ne vom permite cate o "Craciunita" de fiecare ) ... lu' Loganu' nu- ca este minor, ma rog nu va mai fi dar... vom supune la vot)

                Comment


                • #38
                  Sunt de acord cu aceasta suma, de prima data am zis ca e ok 20 lei. Toate sunt scumpe cu 10 lei de persoana nu se poate face mare lucru nici cu 20 lei nu se face mare lucru dar oricum e un 10 lei in plus altfel se poate discuta. Numai bine
                  Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                  Comment


                  • #39
                    Referitor la cotizatie , conform intrebarilor puse individual la intalnire si celor spuse pe forum avem asa:

                    Pro:
                    1.Andy_x3m
                    2.Loganu
                    3.Se-Sayd
                    4.Christnacht
                    5.CT-76-FIE
                    6.BeciAcustic
                    7.Gaby_laz
                    8.SoNyKeL
                    9.Deluxe
                    10.gxg
                    11.jkl
                    12.s.catalin
                    13.78psu
                    14.vmg

                    Contra:
                    Kelu
                    Ptx
                    DDG

                    Conform unor reguli ``umane`` un vot este valid cu 50%+1 voturi , in cazul nostru 15 voturi. Cum avem doar 14 asteptam lumea sa mai voteze.
                    Restul din cei 28 de membri cotizanti nu si-au exprimat parerea.

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Pro:
                      1.Andy_x3m
                      2.Loganu
                      3.Se-Sayd
                      4.Christnacht
                      5.CT-76-FIE
                      6.BeciAcustic
                      7.Gaby_laz
                      8.SoNyKeL
                      9.Deluxe
                      10.gxg
                      11.jkl
                      12.s.catalin
                      13.78psu
                      14.vmg
                      15.GNT
                      drive with speed than you die fast

                      Comment


                      • #41
                        Ieri la intalnire printre altele sa discutat de un regulament.
                        Regulament care in mare e regulamentul de aici de pe forum adaptat si multe alte articole referitoare la ce inseamna cotizatie , ce e acela un membru cotizant ce drepturi si obligatii are si cum poate fi exclus. Regulamentul se refera doar la membri cotizanti. Regulamentul intra in vigoare din luna iulie , asta daca si 50%+1 dintre voi vor fi de acord.
                        Regulamentul nu e facut sa ne indeparteze , e facut sa ne disciplineze si sa ne responsabilizeze si poate chiar sa ne filtreze.
                        Deja multi au inceput ``sa se culce pe o ureche`` si e o lipsa de respect fata de cei care ne chinuim sa facem ceva.
                        Cine nu e de acord cu ce e in regulament , asta in caz ca intra ``in vigoare`` din iulie , poate sa renunte la statutul de membru cotizant si ramanem prieteni in continuare. Cine semneaza si dupaia peste cateva zile/saptamani/luni se trezeste ca el nu poate respecta pe deplin regulamentul s-ar putea sa nu mai ramanem prieteni...
                        Motto: Se urmeaza, se respecta sau .. se cauta alt club.
                        Deci recomand sa il cititi atent de 2-3 ori sa imi spuneti ce ati dori sa modific , daca sunt greseli gramaticale etc...
                        De exemplu membru are mai multe obligatii si mai putine drepturi. daca va vin in minte si alte drepturi spuneti si le trec in regulament.

                        Atasez regulamentul intr-un fisier PDF.
                        Va rog , daca cititi dati-va cu parerea.
                        Attached Files
                        Last edited by SoNyKeL; 10 May 2010, 10:23.

                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          N-am mai scris de mult pe aici...Regulamentul este bun pentru ca traseaza niste linii clare cu privire la ce trebuie/nu trebuie sa faca un membru. Eu votez pentru aplicarea lui, chiar daca, asa cum am discutat si cu pufy, din momentul in care se va aplica regulamentul (eu sunt convins ca va fi votat) eu nu voi mai fi membru. Motivul: ajung foarte rar pe acasa, si nu am reusit sa particip decat la o singura intalnire mai importanta pana acum (cea de-a 100a intalnire). Oricum cand sunt acolo, se stie: nu voi rata nicio intalnire!
                          Deci: 1 vot pentru!
                          If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                          Comment


                          • #43
                            deci o data cu punerea regulamentului in aplicare pe tine te ard primu

                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Hai sa incepem...
                              Consider regulametul o aberatie...am uitat principul de baza...PASIONATI DE LOGAN,PRITENI,INTALNIRI,VOIE BUNA.Nu zic asta in nici o calitate,adica cotizant,necotizant,piroman sau alte flacari....NU CONCEP UN REGULAMENT.
                              NU UN REGULAMENT TREBUIE SA NE TINA UNITI,DOAR PASIUNEA....placearea de iesi duminica in afara rutinei(familie,vecini,colegi de munca sau scoala),eu vin la intalniri sa vad oameni noi,dar nu vreau sa fiu reGULAmenTat.
                              Oricum pana acum sunt singurul care voteza impotriva aplicarii unui regulament,dar daca se va vota am de adus amendamente la urmatoarele puncte:2.2.1; 3.3.4; 3.3.5; Iar la capitolul Excluderi 3.3;3.5;3.6.
                              PUFY fara suparare,fiecare e indreptatit la o opinie.
                              AM UITAT:O SAPTAMA CIUDATA LA TOTI.
                              Last edited by Kelu`; 10 May 2010, 13:05. Reason: e doar luni,pana duminica imi revin.
                              love it,hate it,kiss it....just smoke it!

                              Comment


                              • #45
                                da clar nu e nici o suparare. vino si tu duminica viitoare la intalnire sa discutam. e si normal sa fie pro si contra si chiar ma bucur ca e asa. ideea e ca regulamentul e strict doar ptr membri cotizanti.cui nui convine regulamentu , in caz ca se va aplica , renunuta la statutul de membru cotizant si ramanem prieteni.
                                ce amendamente ai de adus la acele capitole. spune de acum ca pana duminica sa facem modificarile.
                                cel putin la capitolele 3.3 , 3.5 si 3.6 clar alea sunt baza.
                                3. Membru Cotizant este exclus daca 2luni consecutive nu achita cotizatia , prin supunerea la vot a acestei decizii. aici da o sa facem o modificare in caz ca 2luni nu da nici un motiv serios
                                5. Membru Cotizant este exclus daca 6 saptamani consecutive lipseste nemotivat de la intalniri, prin supunerea la vot a acestei decizii. 6saptamani e nesimtire , fara suparare daca nu dai nici macar un mesaj pe mess ca bai nu vin ca mie rau am diaree acuta sau nu pot ca am picioru rupt , cad de munca in fiecare duminica , etc...
                                6. Membru Cotizant este exclus automat si fara vot daca 8saptamani consecutive lipseste nemotivat de la intalniri.
                                la fel 8saptamani , adica 2 luni in care daca nu ai venit la intalniri nici nu ai achitat nici cotizatia , si nu ai dat macar un telefon un semn pe mess deja in seamna ca ti-se rupe total de toti si toate... sau ai fumat prea mult...
                                Last edited by SoNyKeL; 10 May 2010, 13:23.

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google