merita grarantia extinsa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • merita grarantia extinsa?

    Imi fac planuri pt un logan si as vrea sa stiu de la posesori mai vechi daca merita sau nu garantia exitinsa (masina va fi probabil 1.6 8v, si in 3 ani PRECIS nu voi atinge 100 mii km) (in loc de garantine mai bine vopsea metalizata sau altceva?) Initial eram convins ca merita dar dupa multe intrebari adresate taximetristilor care dupa 100 mii nimic altceva inafara de consumabile... astept pareri... multumesc anticipat!

  • #2
    merita garantia extinsa?

    ma tenteaza un logan si vreau pareri de la posesori mai vechi. Merita garantia exitnsa?(tind spre 1.6 8v si nu mas apropia de 100 mi km in 3 ani-maxim un 50mii POATE) intrebarea o pun dupa ce multi taximetristi intrebati de mine dupa 100 mii km nu au schimbat nimica inafara de consumabile

    ps:nu ma pricep, nu le am cu masinile ,am alte hobyuri

    Comment


    • #3
      imi cer scuze, nu stiu ce saracie am reusit sa fac dar am postat threadul asta de doua ori (cand am dat post thread mia aratat ceva erori urate in fereastra browserului asa ca am dat back si am mai dat odata click sa trimit threadul) rog unul din moderatori sa elimine unul din threaduri(sau ce so fi facand in situatii de genu)... scuze inca o data!

      Comment


      • #4
        cred ca merita , eu unul nu am si acum imi pare rau dar e prea tirziu
        altceva mai poti pune dupa ,dar garantie extinsa si vopsea metalizata....nu
        sigpic Alexandria

        Comment


        • #5
          eu zic ca merita...garantia extinsa si vopseaua metalizata fac toti banii...chit ca dai ~700 de euro pe ambele...dar odata puse sunt bune...aftermarket nu cred ca mai e posibil

          Comment


          • #6
            Eu am optat pentru garantie extinsa cand am luat masina. Nu pot sa-ti spun daca merita pentru ca asta o faci cum faci si casco: o faci, dar speri sa nu te folosesti de ea
            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

            Comment


            • #7
              Eu nu am garantie extinsa,si daca mi-as lua din nou masina,tot nu as face.Sunt multe chestii pe care le poti face singur la masina,si nu poti din cauza ca pierzi garantia.Asta sa nu mai vorbim de modificari...

              Comment


              • #8
                eu zic ca merita...

                sigpic

                Comment


                • #9
                  gabriel ce gandire ai pai daca tot vrei sa faci modificari si nu vrei sa ai garantie la masina si sa schimbi uleiu in curte dece nu iti iei sh???
                  oricum e parerea ta si o respect...

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    modificari la masina(vizuale) nu vreau(nu ma pasioneaza). ideea e ca poate masina e destul de fiabila incat sa nu necesite garantia respectiva, si chiar daca apar probleme, poate nu sunt probleme care sa le rezolve garantia si ajung sa scot oricum din buzunar... de aia intreb... cei care aveti garantie vati folosit de ea? sau numa se numeste ca aveti garantie? nu as folosi-o la liniute si alte cele, sau pe nu stiu ce drumuri de tara

                    Comment


                    • #11
                      Si eu mi-am facut garantie extinsa, cu toate ca sper sa nu am nevoie de ea.

                      La fratelo acum la 75000 km la revizie (dupa doi ani si un pic) i-a schimbat pe garantie un capat de bara (ei au spus ''rotula''...ce-o fi aia) ca avea un pic joc roata (a luat o groapa maaare de tot). L-ar fi costat ceva bani daca n-avea garantia extinsa.
                      PS: da, si sonda de mers inapoi, nu se mai aprindea becu.

                      Comment


                      • #12
                        Daca masina are defecte de fabricatie,vor iesi in evidenta in perioada de garantie de 18 luni oferita de fabrica.Daca apar alte probleme,(ex.din cauza corburantului,sau a drumurilor)oricum nu o repara pe garantie.Plus ca ai garantie extinsa duar la motor si la cutie...in rest(telescoape-18 luni,cauciucuri 6 luni,si exemplele pot continua)garantie normala.Si nu am auzit pina acum de un motor de logan care a avut probleme la o funtionare normala...cu atit mai putin in perioada de garantie.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by costinbranzas View Post
                          modificari la masina(vizuale) nu vreau(nu ma pasioneaza). ideea e ca poate masina e destul de fiabila incat sa nu necesite garantia respectiva, si chiar daca apar probleme, poate nu sunt probleme care sa le rezolve garantia si ajung sa scot oricum din buzunar... de aia intreb... cei care aveti garantie vati folosit de ea? sau numa se numeste ca aveti garantie? nu as folosi-o la liniute si alte cele, sau pe nu stiu ce drumuri de tara
                          eu nu am apucat sa folosesc garantia decat la siliconarea bordului (trancanea ca naiba) si atat..in rest nici nu prea am avut timp (am doar 5700km) dar pt orice eventualitate de bine de rau o am acolo si ma pot folosi de ea

                          Comment


                          • #14
                            merita daca ai de gand sa tii masina mai multi ani. la primul logan al cumparat garantie extinsa si dupa 2 ani l-am schimbat, asa ca am pierdut niste bani... avand in vedere ca nu se trasmite la urmatorul proprietar.

                            Comment


                            • #15
                              Si eu zic ca merita, dovada fiind faptul ca eu am garantie extinsa la masina.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google