mi s-a dezlipit cauciucul de pe parbriz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    si eu am aceiasi problema si nu de acum ci de aprape 2 ani si deocamdata il tratez..........cu indiferenta
    sigpic

    Comment


    • #62
      Modelele noi nu mai au acel cauciuc,asa ca nu va mai faceti probleme.
      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

      Comment


      • #63
        Da,pentru modelele noi
        "light up the darkness" Bob Marley

        Comment


        • #64
          Si la masina mea s-a dezlipit pe partea dreapta. Am fost la service Dacia si au iei ceva silicon bun, negru.. "permanent" zic ei. Se lipeste cu ala dar nu se mai da jos veci decat la inlocuire de parbriz. Am facut operatiunea asta acum 2 luni si pana azi tot acolo e. Nu s-a dus nici la spalatorie la presiune nici la "interventia mana moderata".
          Tot cu siliconul am lipit si oglinda care avea suportul rupt. Dezavantajul e ca nu mai [pt rabata oglinda dar acum macar sta beton fara sa se mai barlare in vant. S-a folosit acelasi silicon.
          Cunoscatorii stiu, inginerii intuiesc.

          Comment


          • #65
            Bine eu caut un adeziv de bun simt care sa-l mai pot dezlipi la inlocuirea parbrizului de ex. As incerca cu niste mastic din ala pentru plastice poate tine chederul la locul lui si nu mai sare la viteza.
            Nu as vrea sa montez ceva si sa fie nedemontabil

            Comment


            • #66
              Si la mine se falfaie cauciucul ala pe acolo.
              Eu stau si ma intreb daca totusi l-as da jos complet, ce s-ar putea intampla rau?
              La o adica la modelele noi nu mai este, etansarea clar nu se face pe el, ci pe masticul dintre parbriz si caroserie....probabil ca singurul rol este estetic, de ornament.

              Comment


              • #67
                nu cred ca are ce sa ti se intample daca il dai jos, arata destul de aiurea fara el si ti se strang o droaie de gunoaie pe acolo, la cele noi imi pare ca e ceva diferit acolo nu stiu exact acum dar cu prima ocazie o sa ma uit la un PH2 sa vad
                sigpic

                Comment


                • #68
                  @MArius ti-ai dat singur raspunsul ;)

                  Comment


                  • #69
                    Inseamna ca am judecata dreapta

                    Comment


                    • #70
                      Eu ii voi pune niste mastic acolo si o sa incerc sa-l apasa mai bine pe geam ca nu vreau sa renunt la el ca sta aiurea fara.

                      Comment


                      • #71
                        Mda.... o sa incerc si eu, dar mai la vara, cand voi avea mai mult timp.

                        Comment


                        • #72
                          vorbiti de chederul ala de sus ? ala nu sta pur si simplu asa ? clipsat... sa zic ? incercati sa-l bagati la loc cu degetul si intra

                          Comment


                          • #73
                            E vorba despre ala de jos

                            Comment


                            • #74
                              ala nu-i la fel ? sau faci misto

                              Comment


                              • #75
                                Nu fac misto, pe bune.
                                Ala de sus e o dunga subtire, care se clipseaza, cum zici tu. Dar ala n-are treaba nu (prea) sare
                                Problema e la cel de jos care e practic un cheder, un cauciuc taiat pe mijloc, iar taietura intra pe muchia de jos a parbrizului.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google