Mi-a sarit vopseaua

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi-a sarit vopseaua

    ieri am observat ca pe spoilerul din spate mi-a sarit vopseaua pe o suprfata de un cm patrat. Cu ce sa repar?

  • #2
    Originally posted by BOGDAN1709 View Post
    ieri am observat ca pe spoilerul din spate mi-a sarit vopseaua pe o suprfata de un cm patrat. Cu ce sa repar?
    cu o vizita in service pe garantie, iar daca e lovita, cu o vizita in service, pe asigurarea casco. nu stiu cu ce altceva ai putea retusa, mai ales ca spoilerul e de plasric si se vopseste mai greu decat tabla...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      am o intrebare, a mai fost vopsit spoleru tau de pe masina?
      sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

      Comment


      • #4
        Originally posted by Catalyn View Post
        am o intrebare, a mai fost vopsit spoleru tau de pe masina?
        nu, e vopseaua originala

        Comment


        • #5
          pai eu iti propun sa astepti pana la primavara cand so mai incalzi si sal vopsesti tot spoleru......merge sa dai cu oleaca de chit auto si sa vopsesti unde ti-a sarit dar nu o sa tina mult timp..
          sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

          Comment


          • #6
            Daca vopseaua a sarit singura se rezolva problema pe garantie. Te duci cu masina in service, ei constata problema, eventual trimit poze la Pitesti si iti revopsesc tot spoilerul.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Daca masina e in garantie ar trebui sa-i revopseasca tot spoilerul.Eu am avut un mic accident la spoilerul spate si l-a inlocuit+vopsit.Nu stiu daca au mai trimis si poze la fabrica.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #8
                @BOGDAN1709: Si trebuie mers la un service bun, iti recomand IATSA Campina.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by andrei View Post
                  @BOGDAN1709: Si trebuie mers la un service bun, iti recomand IATSA Campina.
                  cred ca o sa ma duc la ipso...e chiar aici in ploiesti si am auzit ca baietii fac treaba buna. Masina e in garantie, dar mi-e teama sa nu se apuce cei de la dacia sa zica, ca vopseau a sarit din cauza mea ca nu am avut grija...

                  Comment


                  • #10
                    Macar incerci. Si daca zic aia de la IPSO ca a sarit din cauza ta te duci la IATSA si vezi ce zic si aia.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      s-a rezolvat..mi-a lovit-o unul in parcare, l-am identificat, am fost cu el la politie si imi inlocuiesc spoilerul pe asigurarea lui

                      Comment


                      • #12
                        ref vopsea

                        sa ai mare grija cind te duci sa ti-o vopseasca aia de la service. Peste plastic se aplica o pelicula de filler ( parca asa ii spune), un fel de adeziv sa prinda vopseaua pe plastic. Daca nu este dat ca lumea o sa ti se umfle vopseaua si o sa cada.Mi-a intrat si mie un destept in bara si am scimbat-o iar dupa 4 luni a inceput sa se umfle vopseaua si sa sara .Oricum cu nesimtitii de la service Dacia nu o rezolvai .Ti-ar fii spus ca nu ai folosit-o corespunzator (masina) sau gaaseau ei vreo alta explicatie "adevarata" cum am patit-o eu cu vopseaua de pe masina care mi-a sarit dupa 1 an .Dar sintem in Romania , nu????????!!!

                        Comment


                        • #13
                          Se da cu Primer inainte de vopsire.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            sa-mi bag piciorul in vopseaua de la dacia!!!!!!! pe aripa dreapta spate mi-a sarit vopseaua pe circa 1.5 cm patrati. Se vede naspa, masina fiind rosu passion. Daca ma duc sa reclam sigur or sa spuna ca e din vina mea..Unde gasesc si eu un polish la culoare, bun sa fie? Vreau sa-i dau cu vopsea din spray si apoi sa frec cu polish ca ma enerveaza cand o vad

                            Comment


                            • #15
                              nu stie nimeni??

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google