Miniregionala Transalpina 29-30 iunie - 01 iulie 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by samy0388 View Post
    Daca habar nu ai cum este, de ce iti pui intrebari stupide ? Nu ti-a spus omul ? E asfaltat in totalitate, poti sa mergi linistit pe tot traseul fara vreo problema
    Probleme? Am fost pe Transalpina inainte ca majoritatea lumii de pe acest forum sa stie ca va exista. Am fost anul trecut si nu a fost 100% bun drumul plus ca atunci abia fusese asfaltat si a fost facut in graba de asta am intrebat cum este acum pentru ca a trecut printr-o iarna si acum masina mea este mult mai joasa.

    Comment


    • #17
      sebita, inca asteptam noutati!
      Din pacate eu trebuie sa ma sterg de pe lista, voi ajunge acolo abia duminica dimineata (6-7) pentru ca sambata am nunta :|

      Comment


      • #18
        Originally posted by ct-07-apv View Post
        Probleme? Am fost pe Transalpina inainte ca majoritatea lumii de pe acest forum sa stie ca va exista. Am fost anul trecut si nu a fost 100% bun drumul plus ca atunci abia fusese asfaltat si a fost facut in graba de asta am intrebat cum este acum pentru ca a trecut printr-o iarna si acum masina mea este mult mai joasa.
        Ai 26 ani peste alti 100 de ani traiti in lumea asta sau doar te lauzi ? Eu am de 27 ani permis B, C, E si am fost de nu stiu cate ori acolo dar nu m-am plans ca nu pot sa merg sau am masina mai joasa.
        Plimba-te pe DN 1 daca ai masina "low" si acolo du-te cu un 4x4 daca vrei sa nu patesti ceva.
        Daca esti cu adevarat sofer atunci du-te cu masina "low" pe care o ai si parcurge acel traseu de la un cap la celalalt.
        sigpic
        Batranu'

        Comment


        • #19
          @avp - hai ca si anu trecut am trecut pe acolo si a mers treaba, mai incet dar a mers

          Erau si zone mai urate nitel dar inca era in constructie soseaua prin zona respectiva. Anu asta ar trebui sa fie totu gata ca doar e an electoral )))
          Super Oferte Accesorii Logan

          Comment


          • #20
            Miniregionala Transalpina 29-30 iunie - 01 iulie 2012

            Eu mi-am luat un Duster Full 4x4 pentru orice fel de drum.
            sigpic
            Batranu'

            Comment


            • #21
              Daca vii cu el pe Transalpina ma abonez la o plimbare
              Super Oferte Accesorii Logan

              Comment


              • #22
                Ok !
                sigpic
                Batranu'

                Comment


                • #23
                  On-topic

                  L.C.Kronstadt

                  01.sebi8ta + Misu-P = 1 masina... 1 cam pat matrimonial(dublu)-Sambata
                  02.alex125 +raluka.04 = 1 masina...1 cam pat matrimonial(dublu)-Sambata
                  03. ...................................

                  L.C. Bucuresti
                  01. ToranagaSama + Anca = 1 masina ..... 1 cam pat matrimonial/dublu - Sambata.

                  Sper sa vina si nenea Nikos ca sa fie bumtzy bumty complet
                  Super Oferte Accesorii Logan

                  Comment


                  • #24
                    On-topic

                    L.C.Kronstadt

                    01.sebi8ta + Misu-P = 1 masina... 1 cam pat matrimonial(dublu)-Sambata
                    02.alex125 +raluka.04 = 1 masina...1 cam pat matrimonial(dublu)-Sambata
                    03. ...................................

                    L.C. Bucuresti

                    01. ToranagaSama + Anca + Canto + Ronin81 = 2 masini ..... 1 camera -2 Pat matrimonial, 1 Pat single (5 pers.)....80 ron - Sambata.
                    02. ..............

                    L.C Pitesti

                    01.Viorel JIJI + Diana = 1 masina... 1 camera pat matrimonial(dublu) - Sambata
                    02..ionut CIA+ sotia= 1 masina.......1 camera pat matrimonial(dublu) - Sambata.
                    03. ..............


                    L.C. Timisoara (+Tr. Magurele)

                    01. Kiya + Teddy = 1 masina... 1 cam pat matrimonial(dublu) - incercam Sebes
                    02.........



                    __________________
                    Last edited by sebi8ta; 23 May 2012, 23:03.
                    You should never drive faster than your guardian angel can fly..!

                    Comment


                    • #26
                      Se mai maresc benzile sau ce erau lucrarile care apar in pozele 9 - 10 ?
                      Super Oferte Accesorii Logan

                      Comment


                      • #27
                        pfff...pai intra lejer "tavalitele" pe acolo!
                        sigpic
                        "BRABUS" STYLE

                        Comment


                        • #28
                          Bun...dupa cum se vede , prin bunavointa lui stolo2869 ptr.pozele expuse care sunt foarte recente...si ii multumesc pe aceasta cale....se poate merge cu absolut orice fel de masina "Tuning"-imbunatatita sau nu...NUMAI VOINTA SI DORINTA SA FIE ca sa participati...si de ce sa nu zicem si banuti ca na traim in Romania si totul costa din pacate...deci concluzia este ...motive de ingrijorare din pricina masinilor ca nu pot parcurge acest traseu NU exista.

                          SA VA VAD PE LISTA DE PARTICIPARE LA DISTRACTIE SI LA UN EVENIMENT CARE SE PETRECE ODATA PE AN

                          Si acum noutati :
                          Avem la dispozitie la Pensiunea Panoramic 10 camere in corpul vechi si 10 camere in corpul nou dupa cum urmeaza:

                          CORP VECHI

                          6 camere -Pat matrimonial .............. (2pers.).....80 ron
                          1 camera -2 Pat matrimonial, 1 Pat single (5 pers.)....80 ron
                          1 camera -2 Pat matrimonial, 2 Pat single (6 pers.)....80 ron
                          1 camera -3 Pat matrimonial, 1 Pat single (7 pers.)....80 ron
                          1 camera -4 Pat matrimonial ............... (8 pers.).....80 ron

                          CORP NOU

                          9 camere -Pat matrimonial ................(2 pers.)..................100 ron

                          1 apartament compus din 2 camere cu intrare separata din fiecare din holul apratmentului,fiecare camera avand Pat matrimonial,iar baia este situata pe holul apartamentului. ......................(4 pers.) ......... 200 ron

                          Pensiunea Rubin
                          9 camere

                          8 camere -Pat matrimonial ....... (2 pers.)..................80 ron
                          1 camera -2 Pat matrimonial........(4 pers.).................80 ron

                          Pensiunea Carla
                          10 camere

                          8 camere -Pat matrimonial .......... (2 pers.) ........80 ron
                          2 camere -1 Pat matrimonial, 2 Pat single ... (4 pers.) ....... 80 ron

                          Preturi papa :
                          Ciorba Burta,Vacuta etc...10 ron
                          Snitel ...........................15-16 ron
                          Ceafa porc.....................17 ron
                          Cotlet porc.....................17 ron
                          Garnitura(cartofi prajiti,taranesti,pireu etc.).......4-6 ron
                          Salata ...........................2-3 ron

                          Acestea sunt in mare cateva preparate ca sa va faceti o idee cam cat costa papa.

                          Sper ca nu vi se pare scump si o ne intalnim cati mai multi la acest eveniment.

                          Va astept cu mic cu mare la o super distractie intr-un peisaj de vis...
                          Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                          Comment


                          • #29
                            poza 9 privire de sus in jos asupra soselei, iar in poza 10 (pe o distanta foarte scurta)se vede clar diferenta dintre cele doua benzi de circulatie si cred ca mai urmeaza aplicarea inca unui strat de asfalt pe partea stanga de mers de la Sebes spre Ranca .recomand calm pe portiunea de drum Sugag - Lacul Oasa - intersectia 67C cu DJ 106N datorita unor lucrari care inca se mai fac pe portiuni mai mici (adica o sa intalniti ceva gropi care se trec destul de usor) sper ca pana la miniregionala sa se repare.

                            in ceea ce priveste preturile confirm ceea ce a scris colegul sebi8ta mai sus.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #30
                              Multam de info stolo2869, drumul arata super bine.
                              Sebi8ta preturile sunt ok la cazare iar la Panoramic am stat anu trecut si a fost totul ok.
                              Last edited by sebi8ta; 23 May 2012, 23:04. Reason: Automerged Doublepost
                              Super Oferte Accesorii Logan

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google