Mizerie în Habitaclu, Pe Coloana De Aersirie.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Oti View Post
    Nu se dau gauri, se lipeste cu mastic, silicon, sita metalica.
    Cauta threadul my ride al lui GFN, pana corbului...parca asa se numea, tot prin 2014.
    Problema comuna cu mizeria ce intra in aeroterma indiferent daca ai sau nu filtru habitaclu.
    Adica pozele astea.
    Sa vezi ce se minuna mecanicul la revizia de an cand a desfacut filtru de habitaclu, ca nu sunt diverse pe acolo.
    Attached Files
    Last edited by GFN; 21 August 2016, 21:45.
    Captain of the black pearl

    Comment


    • #17
      Eu la vechiul L1 am decupat și am cumpărat apoi filtru cu tot cu capac și a mers de minune. La asta noua am primit filtru de polen by default.
      Adevărul e ca puteau măcar sa pregătească locul și apoi fiecare își punea filtru... dar na.... economie la sânge.

      Comment


      • #18
        probabil s-au prins ca pot face niste bani pe care i-au pierdut la L1.... vrei confort platesti

        Comment


        • #19
          intrebare: cu plasa aceea acolo, nu se diminueaza mult fluxul de aer in habitaclu?

          Comment


          • #20
            Nu se diminuează, nu se simte mari diferențe, dar este curat în locașul filtrului de aer. Am patit-o cu frunze care au intrat în bord și dădeau vibrații la acționarea aerotermei.

            Comment


            • #21
              Originally posted by claudius_log View Post
              intrebare: cu plasa aceea acolo, nu se diminueaza mult fluxul de aer in habitaclu?
              Nu afecteaza cu nimic , este ca plasa de tantari de la fereastra ca sa fac o analogie.
              Este buna pentru ca altfel risti sa te trezesti cu frunze aspirate in turbina aerotermei care dau vibratii si zgomote.
              Plasa este metalica cumparata de la Lidl acum ceva vreme cand au avut la oferta.
              Captain of the black pearl

              Comment


              • #22
                Se gaseste si sita din INOX, pt hota din bucatarie, eu am gasit in talcioc la "cautatorii prin gunoaie", este mai fina, am curatat-o de impuritati prin cufundare intr-un lighean cu lesie (apa+cenusa), am lasat-o la tara cam o saptamana intr-un loc ferit.
                Merge orice sita inoxidabila (Al, Cu, INOX, ) care se gaseste in magazine cu materiale pt bricolat.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google