Montaj Geamuri Electrice Pe Ambiance

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @SERVERICA putea sa te legi cu alimentarea + direct din cutia de sigurante ca este locas pentru sigurante geanuri el. acolo. Iti trebuiau doar 4 papuci niste 2 sigurante asa ar fi mai "ca din fabrica"

    Am o intrebare pentru cunoscatori---> din cutia se sigurante ma pot lega la - masa? Toate firele de masa unde vin conectate ?

    Comment


    • #32
      masa poti lua direct de pe surubu care tine cutia de sigurante!
      Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

      Comment


      • #33
        asta stiu ca se poate lua de oriunde dar as vrea sa stiu unde vin conectate firele de masa? Sau toate vin prinse la sasiu de undeva?

        Comment


        • #34
          unde e pus surubelu de masa sub bord e mai greu de ajuns la el asa ca foloseste surubelu de la panou de sigurante e mai simplu

          Comment


          • #35
            Nu conteaza unde-l pui cat timp ii prins de sasiu.
            I HAVE A !sigpic
            fara linkuri externe in semnatura

            Comment


            • #36
              Treaba asta este destul de aiurea va spun eu...care am reusit sa montez pe Ambiance geamuri electrice! Am cumparat de la Pipan macaralele care au venit cu mufe si butoane..multumesc...si ne am apucat de treaba! Demontezi fetele de usi..dar sunt 3 suruburi diferite...apoi demontezi macaraua manuala..si o tragi afara..interesant..nu iese daca nu dai jos si filtru ala de praf montat in fata de usa...groaznic este si intrarea celei electrice..chestie de indemanare milimetrica...ca sa duci firele catre tablou prin usa...iti trebuieste niste sarma maleabila...oricum nu mai povestesc mult...se face..dar injuri si dacia..si loganu si toate pana termini
              CARPE DIEM!

              Comment


              • #37
                ce parere aveti despre macaralele universale, merita sau mai bine dai un ban in plus si iei originale de fabrica??
                Last edited by remusdaniel; 9 January 2011, 14:40.

                Comment


                • #38
                  Eu cred ca iesi mai ieftin cu macaralele de origine, bineinteles cumparate din dezmembari...
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    salut!am Logan Laurreate cu geamuri electrice fata, poate cineva sa confirme ca instalatia electrica pentru geamurile spate este pe jumatate trasa?
                    ms!
                    Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                    Comment


                    • #40
                      marian , nu ai instalatie electrica geamuri spate

                      Comment


                      • #41
                        salut , cum se scoate manerul pt macaraua manuala ,am citit in tutorial ca se trage de el, al meu nu vrea de nici un chip , am un logan din 2006

                        Comment


                        • #42
                          Pur si simplu tragi de el cu incredere. Incearca sa-l misti sus/jos si stanga/dreapta in acelasi timp.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • #43
                            nu merge am tras f tare dar nimic, cine a mai scos?

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by danielliviu View Post
                              tragi de el cu incredere
                              Exact cum a spus colegul de mai sus, tragi cu incredere si misti in laterale si sus-jos in timp ce tragi inspre tine.
                              "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                              Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                              Comment


                              • #45
                                Daca nu merge....prindele cu un patent si trage cu incredere spre tine. Nu are importanta daca se rup ca oricum nu vei mai folosi macaraua manuala.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google