Montaj Proiectoare.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montaj Proiectoare.

    Loganu meu nu este dotat cu proiectoare.. si as vrea sa stiu ce implica acesta modificare....adica ce modificari trebuie facute si unde... si de ce piese as avea nevoie
    sigpic

  • #2
    Trebuie un set de proiectoare + suporti, cablaj, releu, siguranta, buton/maneta de Logan cu inel pentru proiectoare.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      deci e posibila modificarea... si cunosti cumva preturile la aceste piese ?
      sigpic

      Comment


      • #4
        In jur de 200 ron proiectoarele din targ, 60-70 ron maneta si restul sunt maruntisuri pana in 20 ron.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Ce versiune i loganu tau?? Daca i Ambiance i mai coplicat putin daca i Preferance i simplu ca buna ziua .Trebuie sa schimbi maneta sa iti pui una cu pozitie de proiectoare si daca ai Preferance numa trebuie sa pui proiectoarele in locasul lor,tai in bara cu un cuterr tragi cablaju care vine in set cu proiectoarele si le conectezi in mufa care este situata sub cutia de sigurante .SI iaca ai proiectoare.

          Comment


          • #6
            Pai ia zi-mi si mie de ce se monteaza mai usor la Prefernece decat la Ambiance, chiar sunt curios ce o sa zici...
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Finda ca pe prefernace is trase calblajele si i pus releu in schim ce pe ambinace nu ai nimic

              Pe preferance numa tre sa schimbi maneta si sa conectezi cablu la mufa deja existenta si gata + ca i pus si ledu in bord .

              Multumit de raspuns??

              Comment


              • #8
                E bine ce ai zis, eu stiam asta, credeam ca tu ai zis la nimereala ca se pun mai usor pe Preference si nu stii de ce.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Poi nu vorbeam daca nu stiam ) nu de alta da eu am preferance si mi-am montat singur proiectoarele si stiu cat de simplu e ,de ambiance stiam ca i putin mai complicat ca m-am documentat inainte sa imi fac mie modificarile

                  Comment


                  • #10
                    Hai ca ma-ti bagat in ceata, eu nu stiam ca Preferance are pregatire pt. proiectoare din fabrica!
                    LOGAN--> <--TOYOTA

                    Comment


                    • #11
                      Are ca le are la optionale.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #12
                        deci la preference trebe sau nu schimbata maneta ? ca din ce am citit mai sus unii zic ca trebe altii ca nu .
                        ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

                        Comment


                        • #13
                          normal ca trebe schimbata maneta ;) ca la preferance ai doar pt proiectoru din spate ;)
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by sebi4fc
                            Ce versiune i loganu tau?? Daca i Ambiance i mai coplicat putin daca i Preferance i simplu ca buna ziua .Trebuie sa schimbi maneta sa iti pui una cu pozitie de proiectoare si daca ai Preferance numa trebuie sa pui proiectoarele in locasul lor,tai in bara cu un cuterr tragi cablaju care vine in set cu proiectoarele si le conectezi in mufa care este situata sub cutia de sigurante .SI iaca ai proiectoare.
                            asa e,eu am preference si am pus proiectoare,trebuie schimbata numai maneta(cu una cu dubla pozitie de pe variantele Laureate in sus),in rest cablaj are tras cu mufe tot,releu are,mai ramane doar decupatul in bara pentru montat suporti la proiectoare si clipsat la mufa de alimentare de sub aripa stanga jos,sub claxon).

                            Comment


                            • #15
                              LA MULTI ANI! nu stiu daca am ales topicul potrivit, dar altul nu am gasit si va rog sa nu va suparati pe mine daca pun aceasta intrebatre:"aveti probleme de functionare cu proiectoarele?" nu imi mai merge proiectorul de pe dreapta si inca nu am umblat la el sa vad ce are. as vrea sa semnalez o problema in acest sens si anume ca renault-ul are probleme la proiectoare; se ard foarte des becurile. asta am patit la laguna (1995), le schimbam o data la 2-3 luni. nici la reprezentanta nu mi-au remediat problema asta si nu eram singurul in aceasta situatie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google