Montaj Proiectoare.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Vreti sa ma ajutati si pre mine cu un raspuns

    Mai am si eu o intrebare care are pus pe logan prefreance calculator de bord si cum a procedat??????

    Comment


    • #32
      scuze de off topic... eu am ...sa procedat normal ...nimic deosebit. doar ca nu am pus maneta noua...am preferat buton valet. Nu trebuie sa schimbi ceasurile! ele se schimba doar daca vrei sa ai si ci si ai masina fabricata dupa septembrie 2006.
      a mea e fix in sept 2006 si a mers fara sa schimb ceasurile. Nu arunca banii pe geam degeba.
      Last edited by mumus; 1 September 2009, 22:23.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #33
        Originally posted by AG 23 YNG View Post
        Se cumpara ceasurile,se trage un fir si se activeaza CB,dar asta la cineva care stie.
        Ceas de prestige(are CB),am eu daca te intereseaza cu 250lei.
        Numai bine.
        Pai ce nu ai inteles din acest raspuns?
        Mergi la cineva care stie,se trage un fir!De unde?Nu stiu.Acel fir face sa activezi CB,dar trebuie sa ai si ceasuri de bord cu CB(calculator de bord)
        ACUM AI INTELES?
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #34
          eu am masina in aug 2005 ce ziceti mere daca face cineva ziceti-mi si mie ca vreau sa pun si eu si sa im-i spuna concret ce im-i trebuie.Deci ma un logan 14 mpi preferance din aug 2005 ce ziceti mere sau nu mere mersi mult

          Comment


          • #35
            @manujupanu:
            1. Se zice merge, nu mere.
            2. Daca te referi la CB esti Off-Topic. Aici discutam despre proiectoare de ceata.
            sigpic
            Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

            Comment


            • #36
              Mere nenea Mere!
              I HAVE A !sigpic
              fara linkuri externe in semnatura

              Comment


              • #37
                care a pus proiectoare de logan si se pricepe sa im-i dea si mie cateva explicatii ????Am luat un set de proiectoare am luat si cablajul iar aici e o probleme mufele de la proiectoare se imbina mufa cu proiectoru iar la mufa de la cablu care vine in mufa de la masina nu se potriveste,mai trebuie vreo mufa intre iele???????????????????????????? astept si eu un raspuns de la cineva

                Comment


                • #38
                  pe loganul tau se pun usor proiectoarele , o parte din instalatie o ai langa clacson ai o mufa care te vei conecta cu instalatia de la proiectoare, care va fi originala , nu merg facute modificari , decupezi bara cu un compas in dreptul proiectoarelor , ai suportul proiectorului sa ai grija sa se potriveasca daca le inversezi nu merg [ suportul nu-ti da voie] i-ti trebuiesc 3 cleme se gasesc de cuparat pe fiecare proiector pentru prindere sau cu 3 holsuruburi mici, conectezi cablul de instalatie de origine care costa pana-n 50 lei la magazin , introduci mufa in bec ,cablul se prinde deasupra grilei[de jos] pe bara si mufezi mufa mare la cea de langa clacson ,daca nu vrei sa schimbi blocul de lumini faci o modificare la el si ma cauti sa-ti arat, daca vrei sa schimbi si blocul de lumini ceea cei mai bine nu faci alteva decat il cuplezi la mufa, se va aprinde si martorul in bord de proiectoare , spor la treaba

                  Comment


                  • #39
                    Am montat si eu zilele trecute proiectoare pe preference-ul meu, la fel cum au spus colegii avea releu si martor in bord. Mufa nu mi s-a potrivit nici mie dar am facut o mica improvizatie, am taiat firele si de la mufa masinii si de la mufa proiectoarelor si le-am legat cu doua mufe gasite in niste neoane (cred ca se gasesc la orice magazin cu electrice). Cleme nu am cautat, am prins suporturile cu cate doua surubele mici iar proiectoarele de suporturi cu coliere de plastic. Ce-i sigur e ca-s prinse solid, nu o sa-mi tremure sau cada pe drum. Apoi maneta am modificat-o ca-n fotografii (mutat doua fire) si la fosta aprindere a stopului de ceata mi se aprind acum si proiectoarele. Inclusiv pe pozitii, nu numai pe faza scurta. Am de gand sa le folosesc numai pe ceata, nu vreau sa ard becurile H11 pentru ca-s scumpe tare, aproape ca se merita de cumparat alt proiector cand pica un bec. Dar recunosc cu rusine ca imperecheate cu faza lunga, dau noaptea un plus de lumina de nota 10.
                    La proba pe un perete, unul batea mai jos decat celalalt, s-a rezolvat rapid prin rotirea surubului de reglaj. Astept acum o ceata sanatoasa cum a fost anul trecut (aproape nu vedeam cu faza scurta nici dunga de pe mijlocul drumului) sa le vad ce pot.
                    Attached Files
                    Last edited by Urs; 10 September 2009, 11:37.

                    Comment


                    • #40
                      ia zi frate si mie mai concret cum ai modificat blocu de lumini

                      Comment


                      • #41
                        Masina are o mufa lasata la motor undeva jos in partea stg a masinii pt a putea pune ulterior proiectoare.Eu am gasit de cumparat cand am montata proiectoarele,partea de cablaj(special pt asa ceva)care vine de la acea mufa mentionata mai sus,la ambele proiectoare.Si la mine mi se aprind si proiectoarele si stopul de ceata,normal impreuna cu becurile aferente din bord.Si la mine s-a facut o mica modificare la bloc dar nu stiu ce ca nu ma pricep,mi-a facut un electrician.
                        Last edited by dany59ddd; 11 September 2009, 21:22.

                        Comment


                        • #42
                          marius i-ti trimit poza cu mica modificate a blocului de lumini daca nu vrei sa-l schimbi
                          Attached Files

                          Comment


                          • #43
                            zi si mie mai concret cum ai modificat firele de fapt zi si mie care e firu de la proiectoare ce culoare are????????????????????

                            pot sa te sun 2 min

                            pot sa te sun 2 min sa te intreb cava
                            Last edited by manujupanu; 12 September 2009, 19:43. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #44
                              sigur te ajut cu cea mai mare placere 0745501725 aurelian

                              Comment


                              • #45
                                care are sa im-i dea si mie cablaju de la proiectoare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google