Montare aer conditionat pe logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by suru
    pe mine ma intereseaza cat costa si unde in pitesti?
    pana imi cumpar altul as pune si pe asta clima.
    Crezi ca e rentabil sa dai 1000E pe AC pentru ca apoi sa dai masina cu doar 300E in plus fata de cu cat ai vinde-o acum?
    Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

    Comment


    • #17
      nu mai pun.mam razgandit.am gasit doua lovite din lateral zob si as fi putut lua clima dar e mult de munca si nu merita efortul.
      cred ca cei de la dacia cam au dreptate in privinta asta.

      Comment


      • #18
        Discutam,discutam , Dar Nu E Nimeni Pe Forum Care Si-a Pus Ac Pe Logan?
        Eu Am Scos Deja Loganul La Vanzare , Dupa Care Imi Iau Cu Aer Ca Nu Se Mai Poate

        Comment


        • #19
          nici nu cred ca mai are rost sa ne agitam cu AC pus after buy..mai bine vindem si ne luam alta varianta. plus eu cred ca mai bine de luam alta masina..sincer la cine da 9000 euro ca mine pe un preference diesel mai strange totusi 2000 si sare la un opel astra, care e alta mancare de peste. cine a condus stie ce si cum. dar in fine conjuctura si faptul ca nu am pretentii mari. daca ar fi fost mai ieftin as fi incercat, dar astia de la dacia sunt mai hoti decat hotii..pai mi-am schimbat singur cass-ul auto si mi-am pus sony cu 270 lei din Careffour singur.-ei imi cereau 60 de lei manopera. sunt deja scarbit cand aud de dacia si service-urile lor. asa ca poate gasim un manual de instalare pentru AC si ni-l punem singuri...)

          Comment


          • #20
            Da' de cand costa Preference-ul 9000 de euro si eu nu stiu?
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #21
              8600 costa

              Comment


              • #22
                Va rog frumos daca vreti sa ma ajutati va sunt recunoscator. Am un Renault Clio Symbol cu motor pe benzina de 1,4 aproape ca cel de Logan si doresc sa-mi pun aer conditonat pe el. Nu doresc sa-l vand. Spunea-ti ceva de o firma din Pitesti Titan group parca:cum pot contacta pe cineva sa stiu pretul exact si daca se poate monta.Eu sunt din Mangalia si parca nu as veni pana la Pitesti numai pentru o intrebare. Nu incercati sa ma convinge-ti sa-mi vand masina.Multumesc pentru timpul acordat si RESPECT pentru toti membrii acestui frumos forum.

                Comment


                • #23
                  Uite numarul de telefon al respectivei firme din Pitesti care monteaza AC pe masina, firma se numeste Titanic Grup si are nr. de telefon: 0248212261.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    Multumesc frumos pentru raspunsul promt. Inca odata se dovedeste ca sunt oameni cu CARACTER pe acest forum.Va tin la curent cu ce am facut.Sa va dea DUMNEZEU sanatate.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by augustinel64
                      Multumesc frumos pentru raspunsul promt. Inca odata se dovedeste ca sunt oameni cu CARACTER pe acest forum.Va tin la curent cu ce am facut.Sa va dea DUMNEZEU sanatate.
                      mult succes si sa ne zici ce ai rezolvat,sunt sigur ca vei reusi

                      Comment


                      • #26
                        Titan group nu mai monteaza aer conditionat asa ca trebuie sa mai caut.

                        Comment


                        • #27
                          Pacat, o sa mai caut si eu zilele astea si daca gasesc ceva iti spun.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #28
                            Multumesc mult pentru deranj. O zi buna!

                            Comment


                            • #29
                              Cam complicta treaba cu A/C-ul montat dupa achizitionarea masinii...si eu sufar din cauza asta deh..."da-mi doamne mintea romanului cea de pe urma..."...am intrebat eu in service si mi-au spus ca trebuiesc schimbate mai multe repere...alternator, ceva cablaje, setari prin calculator...asa ca...o vand si iau alta cu A/C..

                              Comment


                              • #30
                                mie imi sta gandul la programul "buy back" pe care incearca sa il implementeze astia de la dacia... sa vedem cum il implementeaza si daca e avantajos, o schimb, altfel nu ma complic ca merge brici. oricum problema e ca dupa ce ai avut un abs+ de 1.6 parca nu te-ai intoarce la 1.4 (ma refer la laureate plus) deci va trebui sa merg pe ambition.... alti bani....
                                sau poate iau alt abs+ cu aer de data asta

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google