Montare Alarma Pe Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca este aceeasi discutie ca si AICI. Haideti sa ramana intr-un singur loc, altfel ne incurcam.
    GL-22-TOF

    Comment


    • salut! ma poate ajuta si pe mine cineva?cum pot lega un modul de inchidere centralizata carguard CCL002 la o alarma hornet 740t de pe un logan dar sa ii mearga si alarma nu numai inchiderea centralizata? multumesc!

      Comment


      • marius, pune schema de montaj si la alarma si la inchidere......

        Comment


        • SALUTARE. iMI POATE SPUNE SI MIE CINEVA DACA ALARMELE PE CHEIA MASINII SUNT BUNE? vREAU SA INSTALEZ O ASTFEL DE ALARMA PE LOGAN.
          sigpic

          Comment


          • Din experientele avute cu Viper si Maat, pot spune ca sunt chiar ok. scapi de o telecomanda in plus, functionarea alarmei este aceeasi ca la una cu telecomenzi separate (doar ca nu are si canale auxiliare pentru deschidere portbagaj de exemplu). in plus, se pastreaza functionarea normala a accesoriilor standard de pe masina (plafoniera, modul confort geamuri - acolo unde este, etc).
            GL-22-TOF

            Comment


            • Originally posted by danielliviu View Post
              Din experientele avute cu Viper si Maat, pot spune ca sunt chiar ok. scapi de o telecomanda in plus, functionarea alarmei este aceeasi ca la una cu telecomenzi separate (doar ca nu are si canale auxiliare pentru deschidere portbagaj de exemplu). in plus, se pastreaza functionarea normala a accesoriilor standard de pe masina (plafoniera, modul confort geamuri - acolo unde este, etc).
              Modul de alarmare silentioasa mai functioneaza? Dar functia de anulare a senzorului de soc (socuri usoare si socuri dure)?

              Comment


              • Da, au si armare silentioasa. Mai jos un citat din manualul alarmei Maat 861:

                "Deasemenea Maat 861 este singurul sistem care permite urmatoarele comenzi din telecomanda originala a masinii:
                ? Armare cu toti senzorii activi
                ? Decuplare din telecomanda a senzorului de perimetru / soc
                ? Oprirea instantanee a semnalizarii fara dezarmarea sistemului
                ? Oprirea instantanee si dezarmarea directa a sistemului
                ? Comutarea semnalizarii de marsarier pe mod normal / silentios
                Totodata sistemul Maat 861, ca un plus de protectie, executa in mod inteligent numai comenzile primite de la telecomanda originala a masinii, nu si pe cele din cheie!
                Astfel se elimina posibilitatea de dezarmare frauduloasa a sistemului prin fortarea incuietorii mecanice"
                GL-22-TOF

                Comment


                • scuze de intarziere goguspan dar n-am mai intrat pe net.
                  uite schema de la alarma(ce am gasit pe net) si de la modulul de inchidere.
                  multumesc!
                  Attached Files

                  Comment


                  • Blocare Deblocare Usi

                    Salutare. Am si eu o nelamurire... daca nu am inchidere centralizata si imi pun o alarma pilot model Aa1018 credeti ca imi blocheaza si deblocheaza usile? Intreb asta deoarece in manual am citit la utilizarea telecomenzi urmatoarea : "se apasa odata pe butonul 1 pentru a arma sistemul si a bloca usile ( in cazul in care aveti inchidere centralizata ). Dar persoana de la magazinu de unde am luat alarma mi-a zis ca o sa imi si inchida usile. Voi ce parere aveti?

                    Comment


                    • Le blocheaza daca masina are inchidere.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pai inchidere centralizata nu am , dar stiti ca la logane este butonul acelea pe consola cu inchiderea sub cd player si cred ca daca pun firele de la alarma in uch la inchidere usi si deschidere usi mi le deschide/inchide?

                        Comment


                        • daca ai butonul de blocare/deblocare pe panoul central atunci ai si inchidere centralizata. Leaga firele la UCH si alarma va comanda si inchiderea. Instructiuni gasesti in topic.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • Montare Alarma pe Logan

                            Am inteles. Uitati cum o sa montez alarma:
                            Alimentare> (+)12V PI A3 , Alimentare (-)12V/masa> PI A1, Lumini semnalizare PI/A8 si A9, Blocare usi (-) EHI/A17 , blocare usi EHI/A8, Sirena(+)>afara, mai am un verde\alb intrare (-) usa deschisa care am inteles ca se pune la EHI/B40 si mai e un fir mov intrare(+) usa deschisa pe asta unde il pun. Intrare (+) contact ACC am inteles ca se pune in PI/A5. Este bine asa?

                            Comment


                            • uite o schema a uch-ului sa-ti fie mai usor
                              Attached Files

                              Comment


                              • sau asta difera doar culoarea la fire,dar te descurci tu ca nu este asa greu
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google