Montare Camera Ptr Marsarier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montare Camera Ptr Marsarier

    buna seara.vreau sa montez o camera de marsarier deasupra numarului de inmatriculare si nu stiu cum pot ajunge cu cablul,prin bara in portbagaj,la becul de marsarier.o seara buna

  • #2
    In stinga jos, langa scaunul soferului, paralel cu pragul(daca ridici mocheta ai sa gasesti si doi conectori, cam in zona stalpului) este un traseu care duce direct in portbagaj si la lampa spate stanga; display-ul banuiesc ca ai sa o pui in zona apropiata soferului. daca e wireless, atunci nu mai ai nevoie de acel traseu.
    Last edited by IancuMIC; 27 May 2012, 22:31.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      scoti stopul din dreapte si treci pe acolo cu cablirile..eu asa am
      my ride - still under construction

      Comment


      • #4
        sub bara sunt tot felul de dopuri ovale in care poti, cu o bormasina, sa dai gaura in functie de firele care le tragi (grosimea lor)si intri cu firele in portbagaj,de acolo prin stanga ajungi cu firul pe sub mocheta,pana in fata,chiar si prin dreapta,scoti ghederele la usi si sub mocheta sunt tot felul de treceri,urmezi firele care sunt pe acolo si te ti dupa ele pana ajungi in fata.

        Comment


        • #5
          nuu nuuu nu bormasina, daca esti atent este imposibil sa nu gasesti pe unde sa scoti firele!
          Cum ti s-a mai spus, in stanga masinii este un cablaj care duce in portbagaj, iar din portbagaj scoti ori pe la stop, ori prin gaurile de aerisire...si daca nu ma insel poti si pe la roata de rezerva, nu stiu sigur..eu am gpl-ul acolo si este si o gaura destul de mare

          sa-ti fie mila sa tai sau sa gauresti )

          Comment


          • #6
            nu sa gaureasca tabla.sunt dopuri din plastic care merg gaurite cu burghiu subtire cat e cablul si prin ele sa treaca.

            Comment


            • #7
              Bai oameni buni, lasati dracu stanga, ca becul e in dreapta. Si tot prin dreapta poate face trecerea, daca da spoilerul jos are niste gauri negre de aerisire.
              Eu mi-am pus senzorii de parcare asa, si nu am avut treaba.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Razvy View Post
                Bai oameni buni, lasati dracu stanga, ca becul e in dreapta. Si tot prin dreapta poate face trecerea, daca da spoilerul jos are niste gauri negre de aerisire.
                Eu mi-am pus senzorii de parcare asa, si nu am avut treaba.
                sa inteleg ca fara sa dau bara din spate jos, nu se poate.

                Comment


                • #9
                  Nu trebuie sa dai jos bar a spate. Doar sa desfaci 3-4 suruburi, cele care se vad deasupra, la marginea portbagajului.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • #10
                    Salut am o camera de marsarier originala si nu stiu cum sa leg pinii(ordinea lor) ma poate ajuta cineva cu o schema sau o poza

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google