Montare A Doua Plafoniera Logan Berlina Pentru Pasagerii Din Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Multumesc de ajutor, acum o sa dau cu banul, ori in spate ori imediat dupa traversa centrala.

    Comment


    • #32
      cel mai bine dupa traversa. cea din spate iti va bate spre bord daca o lasi aprinsa. cea din "mijloc" bate si la picioare la pasageri, in caz ca vei cauta ceva noaptea...

      Comment


      • #33
        cum se vede daca e pusa imediat dupa traversa aia? se vede jos?
        sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

        Comment


        • #34
          oare ar merge?

          As dori sa imi montez si eu plafoniere pe stalpii spate(intre usa spate si luneta) si ma gandeam sa le alimetez de la lampa din portbagaj. Oare ar functiona identic cu plafoniera originala(sa lumineze la deschiderea usilor)?
          Si inca o intrebare... Este spatiu destul intre masca de plastic a stalpului spate si tabla, pt ca sa incapa o plafoniera identica cu cea originala?
          Mersi.

          Comment


          • #35
            da. lampa portbagaj este legata paralel cu plafoniera.

            Comment


            • #36
              Originally posted by unudoisitrei View Post
              As dori sa imi montez si eu plafoniere pe stalpii spate(intre usa spate si luneta) si ma gandeam sa le alimetez de la lampa din portbagaj. Oare ar functiona identic cu plafoniera originala(sa lumineze la deschiderea usilor)?
              Si inca o intrebare... Este spatiu destul intre masca de plastic a stalpului spate si tabla, pt ca sa incapa o plafoniera identica cu cea originala?
              Mersi.
              e loc acolo mai mult decat suficient. Declipseaza si tu dublurile alea si ai sa vezi unde o poti pozitiona. mai poti incerca langa manerul viraj din spate. In curand o sa termin eu de pus . Iese super.
              Am montat lampa de nr sau de portbagaj (identica) exact langa manerele de care te tii cu mana . Vin la fix si arata f bine; am tras firele si mai am sa ma leg de plafoniera centrala . Pentru asta astept o mufa sa-i pun papuci la pinii 1 si 5 sa ma pot lega de acolo.
              O sa revin cu poze.
              Last edited by dragos10; 21 November 2010, 21:53.

              Comment


              • #37
                Am revenit cu poze ....
                Attached Files

                Comment


                • #38
                  Am revenit cu poze......
                  Attached Files

                  Comment


                  • #39
                    Parca imi pare rau ca am decupat pe jumatate sa pun plafoniera, arata tare bine cu lampile de portbagaj, mie mi -ar fi trebuit si comutator pe ele, pentru a putea fi aprinse individual la nevoie in mers.

                    Comment


                    • #40
                      super treaba
                      ps.de nu ma insel,la Wolkswagen golf am vazut plafoniera ca si asta

                      Comment


                      • #41
                        Crull a ghicit....sunt lampi care se folosesc la portbagaj sau la iluminatul torpedoului.... Arata destul de bine si se aprind ca si plafoniera pe pozitia cand se deschid usile (cea cu temporizare). Sunt super multumit...

                        Comment


                        • #42
                          ce distanta ai intre cele 2 lampi?

                          Comment


                          • #43
                            Tataieb12, poti sa pui niste poze?
                            Lampile astea au buton de on/off, sau sunt legate in paralel cu lampa fata. Le legi paralel cu lampa temporizata, sau cu cealalta? (cei care au doua becuri in fata)
                            Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Am reusit sa imi montez si eu o plafoniera pentru locurile din spate urmand sfaturile celor ce au postat pe acest thread.Cel mai greu a fost cu masuratul distantei intre manerele de viraj si sa fie plafoniera dreapta.Pe aceasta cale tin sa ii multumesc lui Pipan pentru plafoniera si totodata atasez cateva poze.
                              Attached Files
                              Last edited by dan.moraru; 8 January 2011, 14:40.
                              sigpic
                              https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
                              http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

                              Comment


                              • #45
                                Fane-CL și lau , acel tranzistor din UCH care ziceți voi că alimenteaza plafoniera comandă de fapt la randul său un releu de forță, acel releu preia sarcina consumatorilor nu tranzistorul. UCH-ul e gândit de ingineri electroniști nu membrii de forum.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google