Montare Modul Inchidere Centralizata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    O sa le fac maina asa cum zici tu. Am legat direct firele alea sa vad ce se intampla
    (alb cu albastru si maro cu verde). Doar se inchid usile nu se mai si deschid. Ma gandeam ca ar putea fi ars releul pt deschidere din modul. Cand se incid usile se aude cum cupleaza releul, cand trebuie sa se deschida nu se mai aude nimic.
    Maine o sa pun fiecare fir la masa ca sa ma conving. O sa te anunt maine ce s-a intamplat

    Le-am pus pe rand la masa si e exact cum credeam. Nu se deschid, cred ca e releul ars. O sa caut azi pe la piese auto si pe la prieteni un modulul pt inchidere.
    Last edited by damian888; 8 April 2011, 08:36. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #62
      parere alarma

      Salut .. vreau si eu sa imi pun alarma pe Logan ... vreau ceva pana in 300 ron si sa fie bunicica ... aveti ceva sfaturi pentru mine ?...as vrea sa fie o alarma care sa se poata sa inchide masina din telecomanda fara sa fie activa si alarma (dorinta de a mea )... va multumesc frumos astept un raspuns

      Comment


      • #63
        sal ce kit ai luat k eu am luat un bemaz si nu gasesc lame pt el
        Niciodata sa nu te certi cu un idiot deoarece te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta!!!!

        Comment


        • #64
          Originally posted by danidfd View Post
          Salut .. vreau si eu sa imi pun alarma pe Logan ... vreau ceva pana in 300 ron si sa fie bunicica ... aveti ceva sfaturi pentru mine ?...as vrea sa fie o alarma care sa se poata sa inchide masina din telecomanda fara sa fie activa si alarma (dorinta de a mea )... va multumesc frumos astept un raspuns
          Majoritatea alarmelor au si functia de armare silentioasa, sau dezactivarea senzorului de soc. Uita-te la o alarma buna (Maat, Viper, de ex) in caracteristici si o sa remarci si aceste lucruri. Chiar si cele ieftine stiu de asa ceva.
          GL-22-TOF

          Comment


          • #65
            salut ajutati-ma si pe mine cu lame de cheie pentru kitu-l bemaz help me

            inchidere centralizata am cautat tot ploiestiu sa fac o cheie nu mai pot inebunesc

            care ma poate ajuta si pe mine
            Last edited by adytza_dragon; 15 April 2011, 21:42. Reason: Automerged Doublepost
            Niciodata sa nu te certi cu un idiot deoarece te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta!!!!

            Comment


            • #66
              Ajutor va rog

              Bună dimineaţa bun,

              Întotdeauna încercaţi să citiţi pe forum cu ajutorul unui traducator (eu sunt din Venezuela şi după cum puteţi vedea eu nu vorbesc limba română), aşa îmi cer scuze pentru ortografie rău sau formulare.
              Aş dori să mă ajute, am un Logan 1.4 benzina, 2007, nu aduce nici un control central de inchidere cu cheie, dar am cumparat un modul inchidere centralizata pentru a plasa o comandă.
              Problema este ca eu am nu ştiu exact cum să-l setaţi, am localizat UCH şi a văzut cele două seturi de cabluri, întrebările mele sunt:
              Cum pot face conexiunea, fac o punte la unele dintre aceste cabluri?
              Cum le pot conecta?
              În acest link ai putea vedea modelul care a adus modulul pe care am cumparat.





              Vă mulţumesc foarte mult pentru tot ceea ce şi apreciez foarte mult de ajutor pot oferi. Scuzati-limba problemele ...

              Multumesc
              Last edited by janfalo; 29 April 2011, 13:12. Reason: link

              Comment


              • #67
                Sper ca fisierele atasate te ajuta sa montezi unitatea de inchidere centralizata.
                Poti folosi contectori cum sunt cei din poza, pentru a nu taia firele de pe masina. Acestia trebuie izolati bine ulterior.
                Pentru nelamuriri, suntem aici.


                I hope that the attached files will help you to mount your central door lock unit. You can use some connectors like the ones in the pictures, so you won't have to cut the wires in your car. Please use insulating tape to secure the connections.
                For any question, ask here.
                Attached Files
                GL-22-TOF

                Comment


                • #68
                  Originally posted by danielliviu View Post
                  Sper ca fisierele atasate te ajuta sa montezi unitatea de inchidere centralizata.
                  Poti folosi contectori cum sunt cei din poza, pentru a nu taia firele de pe masina. Acestia trebuie izolati bine ulterior.
                  Pentru nelamuriri, suntem aici.


                  I hope that the attached files will help you to mount your central door lock unit. You can use some connectors like the ones in the pictures, so you won't have to cut the wires in your car. Please use insulating tape to secure the connections.
                  For any question, ask here.
                  __________________________________________________ _______________

                  Bună ziua, vă mulţumesc foarte mult pentru răspunsul dumneavoastră prompt.

                  Nu am nici o clar unde am pus cablurile de negru şi roşu

                  Este posibil ca cablurile sunt RedBlack ThinRed şi pentru deschiderea portbagaj?

                  Vă mulţumesc foarte mult din nou.

                  Salutări.

                  Comment


                  • #69
                    Doar firul rosu/negru este pentru deschiderea portbagajului (+12V).
                    Firul rosu subtire nu imi dau seama ce face, e neclara poza.
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by danielliviu View Post
                      Doar firul rosu/negru este pentru deschiderea portbagajului (+12V).
                      Firul rosu subtire nu imi dau seama ce face, e neclara poza.
                      Vă mulţumim pentru răspunsul dumneavoastră.

                      Incistencia Iartă dar nu înţeleg în cazul în care aceste cabluri sunt:

                      Un cablu care le deţin
                      Roşu?
                      Negru?

                      De alte cabluri,
                      Thinred spune "Signal-25mA Output"
                      Red / Black spune "Trunk Controlled Output"


                      Vă mulţumesc foarte mult din nou.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by danielliviu View Post
                        Sper ca fisierele atasate te ajuta sa montezi unitatea de inchidere centralizata.
                        Poti folosi contectori cum sunt cei din poza, pentru a nu taia firele de pe masina. Acestia trebuie izolati bine ulterior.
                        Pentru nelamuriri, suntem aici.


                        I hope that the attached files will help you to mount your central door lock unit. You can use some connectors like the ones in the pictures, so you won't have to cut the wires in your car. Please use insulating tape to secure the connections.
                        For any question, ask here.

                        Eu am alte întrebări, vă rugăm să aclaremelas.

                        Cabluri: "Black", "Yellow", "yelowBlack" PI A1??
                        Cabluri: "Red" PI A3?

                        Cablurile la IEH ştiu că cabluri de culoare şi despicare? Am cabluri acolo prea ştiu cum m-am orienta cu A8 şi A17.

                        Mulţumesc mult.

                        Comment


                        • #72
                          Nu recomand conectarea firelor de alimentare la UCH (P1 A1, P1A3). E mai sigur conectarea lor la masa (black, yellow, yellow/black = ground) si la +12V direct la baterie sau dupa siguranta de la inchiderea centralizata din panou.
                          In poza atasata am insemant simbolul sigurantei de la inchiderea centralizata.

                          Firul rosu subtire este un canal auxiliar pentru comanda modulului de comfort a geamurilor electrice (la incuierea masinii sa ridice automat geamurile electrice). Bineinteles, este nevoie si de modulul respectiv.
                          Attached Files
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by danielliviu View Post
                            Sper ca fisierele atasate te ajuta sa montezi unitatea de inchidere centralizata.
                            Poti folosi contectori cum sunt cei din poza, pentru a nu taia firele de pe masina. Acestia trebuie izolati bine ulterior.
                            Pentru nelamuriri, suntem aici.


                            I hope that the attached files will help you to mount your central door lock unit. You can use some connectors like the ones in the pictures, so you won't have to cut the wires in your car. Please use insulating tape to secure the connections.
                            For any question, ask here.
                            Bună ziua din nou,

                            Eu am aventurat, şi-au pus toate problema o am acum este că nu pur şi simplu nimic, modulul de putere a lumini LED, deoarece acestea apăsat un buton de pe telecomanda de zgomot de tip click, am analizat toate racordurile şi toate sunt bine Modulul pare a încerca să facem ceva in masina, dar nu se întâmplă nimic, nu te intoarce pe intermitent sau deschise sau închise (am încercat negative şi pozitive).
                            Mulţumesc mult.

                            Comment


                            • #74
                              Nu inteleg care este problema. Scrie te rog in engleza sau spaniola, pot traduce eu.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by danielliviu View Post
                                Nu inteleg care este problema. Scrie te rog in engleza sau spaniola, pot traduce eu.
                                Hola de nuevo

                                He puesto todo los cables, y ahora el problema es que simplemente no hace nada, el módulo de cierre tiene un LED que funciona correctamente, todas las conexiones han sido revisadas y todas están bien. El módulo parece que trata de hacer algo en el coche, pero no pasa nada, no abre, no cierra ni encienden los intermitentes (Traté tanto en negativo como en positivo).
                                Muchas gracias.

                                Hello again

                                I put all the cables, and now the problem is that simply does nothing, the terminating module has an LED to work correctly, all connections have been checked and all are well. The module seems to try to do something in the car, but nothing happens, does not open, not closed or intermittent light (I tried both negative and positive).
                                Thank you very much.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google