Montare Modul Inchidere Centralizata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salutare, cine imi spune si mie care este firul care atunci cand apesi pe frana blocheaza usile si firul care atunci cand deschid masina din cheie aprinde plafoniera, va multumesc
    Attached Files
    sigpicMy KRX-ul

    Comment


    • 1. Loganul nu are activata din fabrica optiunea de blocare a usilor la franare. Doar o alarma montata ulterior face acest lucru. Pe Logan se poate doar activa optiunea de blocare a usilor la atingerea unei viteze (optiune care se activeaza din UCH)

      2. Nici aici nu o sa gasesti un fir, totul se petrece in interiorul UCH-ului. Cand se receptioneaza codul de radiofrecventa al cheii originale atunci comanda aprinderea / stingerea plafonierei.
      GL-22-TOF

      Comment


      • Originally posted by georgekrx View Post
        salutare, cine imi spune si mie care este firul care atunci cand apesi pe frana blocheaza usile si firul care atunci cand deschid masina din cheie aprinde plafoniera, va multumesc
        -daca ai schema :foot brake e firul care se leaga la pedala de frana
        --inchiderea chei briceag nu are functie doom-light

        Comment


        • danielliviu- ma refeream sa identific firele la modulul de inchidere ,

          romeo-alex- uite schema dar in realitare sunt multe fire ramase libere
          Attached Files
          sigpicMy KRX-ul

          Comment


          • fir ptr pedala de frana nu ai ;
            daca nu o ai legata pe masina inca spune si facem o schema cu legaturile de care ai nevoie

            Comment


            • Confirm, nu poti face cu acel modul ceea ce vrei tu. Stie mult mai putine.
              Si fire nelegate raman, ca e facut sa fie montat pe orice masina, nu doar pe Logan, deci e nevoie de alte moduri de comanda a inchiderii centralizate.
              La fel, ramane si firul care ar trebui legat la un modul de ridicare geamuri si cele care comanda actuatoarele.
              Schema de montaj o gasesti pe forum explicata de zeci de ori, prin topicurile cu alarme.
              GL-22-TOF

              Comment


              • cine ma poate ajuta si pe mine cum sa montez un modul de inchidere centralizata thunder la un logan 2005 are centrala prin telecomanda la cheie numa nu mai are butone si vreau sa pun alta daca mo pote ajuta cineva sa stiu la ce pini sa pun la UCH schema de la modul

                Comment


                • rasfoieste forumul ca ai sa gasesti postate raspunsuri la intrebarile tale

                  Comment






                  • Last edited by dedy; 18 September 2012, 21:23. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • - roz = nu se foloseste
                      - negru = masa
                      - rosu = +12V
                      - mov = lumini avarie (UCH, mufa PI, pini A8 si A9)
                      - maro, gri, portocaliu - nu se folosesc
                      - albastru si verde legate la masa
                      - galben si galben negru = comanda inchiderii (UCH, mufa EHI, pini A8 si A17.)
                      - albastru/negru= comanda deschidere portbagaj prin intermediul unui releu. Gasesti pe forum toate schemele necesare, amplasarea pinilor, etc.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • Salut,
                        Am cumparat un modul de inchidere centralizata ce a mai fost dezbatut in acest topic.
                        Am atasat o poza cu shema lui.
                        Imi puteti confirma care dintre urmatoarele sheme de conectare este functionala?
                        Tin sa precizez ca am incercat sch-1.JPG dar nu am avut succes.
                        Sa incerc sch-2.JPG?
                        Nu prea pot descifra ce este in sch-3.JPG...
                        Multumesc. O zi buna!

                        Comment


                        • Aici sunt si *.JPG-urile.
                          Merci.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Firele alb si alb/nergru se leaga in mufa EHI la pinii A8 si A17. Adica sch. 2.
                            Nu ai treaba cu a 3-a schema, e modul de legare a motoraselor pe usi pentru o inchidere centralizata universala.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • Buna seara .... am o problema si vreau sa stiu daca se poate rezolva . mi-a aparut un joc la scaunele fata si-n acelasi timp un zgomot ... jocul se produce la articulatia dintre sezut si spatar . Stie cineva daca se poate remedia ? si cum ?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google