Montare Modul Inchidere Geamuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Schema modul ridicare 4 geamuri

    Originally posted by zlate58 View Post
    0743271105 suna maine
    Din pacate schema alarmei nu o am. In carte da doar comenzi si alte balarii.
    Attached Files

    Comment


    • #17
      Originally posted by tavi_gg View Post
      Salut.
      Am cumparat un modul de ridicare pt. 4 geamuri si asi vrea sa-l montez singur (nu ma intrebati de ce) Are 2 mufe: una cu plus, minus si cate 2 fire pt. Fiecare geam. Acum unde leg cele 2 fire, la butonul de ridicare/coborare al fiecarui geam?Iar cealalta mufa banuiesc ca trebuie legata undeva la alarma dar unde. Care sunt firele care comanda inchiderea centralizata?
      Poate ca cer cam mult dar poate e cineva dispus sa ma ajute.
      Multumesc.
      Cat ai dat pe module?

      Comment


      • #18
        Am dat 86 RON

        Comment


        • #19
          Sa ne zici si noua daca ai reusit sa le montezi si cum ai procedat?

          Comment


          • #20
            Dupa ora 18 sunama din nou

            Comment


            • #21
              gata am lamurit problema cu montajul modulului de ridicat geamuri la logan. am scos consola centrala si de la butoanele de ridicat si coborat geamurile am intrerupt firele care corespund cu ridicarea geamurilor si am legat firele conform schemei, selectie putere ,,+,,. modulul are comenzi pt 4 geamuri, dar am folosit doar doua. a trebuit in schimb sa intrerup si alimentarea prin contact a butoanelor si le-am legat la plus permanent. in momentul cind se pune alarma , modulul primeste ,,-,, pe firul galben si inchide geamurile pe rand cate unu, geamul primeste comanda pana ajunge sus apoi se decupleaza imediat, si trece la urmatorul. pentru cine nu are alarma se poate lua comanda ,,-,, de la inchiderea centralizata si se inchid cind se incuie usile , in rest geamurile functioneaza ca mai inainte, fara nicio diferenta. daca intereseaza pe cineva pot reveni cu poze.
              Attached Files
              PREFERENCE 1.6

              Comment


              • #22
                foarte frumos din partea ta ca arati si altora ce ai reusit,baga si pozele.

                Comment


                • #23
                  o sa pun si poze in cateva zile, sunt plecat acum
                  PREFERENCE 1.6

                  Comment


                  • #24
                    asa am montat un modul de inchidere geamuri la logan
                    Attached Files
                    PREFERENCE 1.6

                    Comment


                    • #25
                      revin cu o shema completa , deoarece la alte module de geamuri pot fi alte culori , dar se poate adapta dupa principiul de functionare al acestuia. important este sa se respecte locul unde sunt legate firele de la modul la firul intrerupt de la buton ( cel care trimite +12V pentru inchidere geamuri ), adica cel pe care scrie ca se duce la buton sa fie la buton, iar cel pe care scrie ca se duce la motoras sa fie spre motoras pentru ca modulul cand primeste comanda minus pe firul galben trimite +12V pe acest fir spre motoras. daca sunt legate invers trimite +12V la masa ( la logan butonul de inchidere/deschidere geamuri neapasat pune firele de inchidere si deschidere la masa)si modulul se arde imediat. modulul in repaus intregeste continuitatea firului intrerupt prin releul din interiorul si permite in acest fel functionarea butonului ca mai inainte. daca este contactul pus si modulul primeste +12V pe firul albastru, geamurile nu se inchid asta pentru a putea merge cu usile incuiate si geamurile deschise. sper ca sunt de ajutor celor interesati si daca sunt nelamuriri puteti reveni cu intrebari.
                      Attached Files
                      Last edited by marcghi; 8 March 2009, 00:47.
                      PREFERENCE 1.6

                      Comment


                      • #26
                        am o alarma viper 5002 si as vrea sa folosesc o iesire de comfort (din cele 6) si sa ridic din telecomanda pe o comanda geamul din dreapta si pe cealalta gemul din stanga fata, tot am 6 iesiri din alarma aia,, si electricianul a fost asa harnic ca nu mi-a montat nici una, ce ati propune sa mai conectez la iesirile alea?

                        Comment


                        • #27
                          firul care duce catre inchiderea centralizata unde il leg ?unde se gaseste inchiderea centralizata ?

                          Comment


                          • #28
                            salut,

                            eu mi-am montat azi alarma dar fara modulul de ridicare geamuri. nu il consider important si mai ales trebuia sa intervin in firele masinii care inca e in garantie.

                            daca e cineva interesat de el il dau cu 70 ron.

                            bafta !

                            Comment


                            • #29
                              stie cineva daca modulele de ridicare geamuri din comert pot fi montate pe masinile fara functia confort?
                              Am deja montata o alarma si.......vreau sa pun un modul. Mai am nevi=oie si de butoane cu impuls?

                              Comment


                              • #30
                                Daca ai alarma deja montata se poate monta usor si modulul de ridicare geamuri. Nu ai nevoie de buton cu impuls, ala este altceva.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google