Montare Subwoofer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    salut daca te intereseaza un subwoofer Blaupunkt 1200 MK II + statie audio Blaupunkt GTA 260 + cabluri montaj + modul iesiri RCA (se utilizeaza la radio cd original al masini care nu are iesire RCA), dau la schimb cu o statie radio CB sau pret 400 lei, detalii PM sau email zgobyx@gmail.com, scuze stiu ca nu e bursa aici sper sa nu mi-o iau de la moderator

    Comment


    • #17
      Originally posted by D.Vali View Post
      Acum daca nu va deranjez,unde se monteaza un subwoofer (pentru a avea o auditie cit mai buna)pentru ca am vazut si ascultat doua variante:unu -in portbagaj(tub de bas) doi-intre cele doua difuzoare din spate(un difuzor de bas).Ar mai fi si cea de a III-a varianta pe care am vazut-o pe net(sub unul din scaunele din fata)!
      A 2-a varianta nu-mi place.
      Eu iti recomand in portbagaj, dar daca ai nevoie de spatiu, atunci mergi pe varianta 3.
      Cauta sa asculti si unul sub scaun, sa-ti faci o parere si atunci iti va fi mai usor sa alegi.
      http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
      Everything sounds better . . .

      Comment


      • #18
        Originally posted by DaniD View Post
        @D.Vali: Cel mai comod, e sub scaune, astfel nu-ti ocupa loc in portbagaj si se va auzi decent in interior. In schimb in portbagaj la Logan poti monta ditamai wooferul care te poate ajuta la orgasm
        Dani D Varianta a III-a ar ajuta la orgasm cea cu subul sub scaun .Cred ca o sa incerc aceasta varianta dar nu pe propriul Asez o,, bunaciune,, pe scaun dau la maxim si vad cum reactioneaza!Daca reactioneaza asa Sau asa nu e bine!Daca reactioneaza asa sau asa este super!

        Comment


        • #19
          Apropo de suburi sub scaune ,ce parere aveti de acesta?
          Attached Files

          Comment


          • #20
            salut..ma bate si pe mine gandu sa imi montez un bum bum in portabgaj...chestia e ca io am casetofonu original al masini cu boxele originale...ce subwoofer imi recomandati pentru acest casetofon..sau ar fi mai bine sa imi schimb tot sistemu audio...
            am vazut la un tovaras care avea sistemul original si in portbagaj avea un subwoofer Xpload cu tot cu statie in el care se auzea destul de bine...ma refer la faptu ca in masina...nu iti rupea timpanele se auzea placut...multumesc

            Comment


            • #21
              subwoofer-ul fara statie nu-si prea are rostul oricat de bun ar fi; statie e cea care face diferenta ;) daca vrei sa legi pe playerul original o sa-ti trebuiasca un adaptator de semnal ''high-low'' pe care sa-l legi la iesirile (boxele) de pe spate deoarece playerul nu are iesire pentru subwoofer.
              parerea mea ca si player-ul face diferenta, acuma depinde de resursele tale si de cat esti dispus sa investesti .

              Comment


              • #22
                Mi-au montat baietii de la BeLoud un Mac audio(sub.+statie)Inainte de montare si de probe nu credeam ca va fi asa mare diferenta de auditie .In timpul probelor (trei sisteme sonorizare) pur si simplu am ramas cu gura cascata cit de mult s-a putut schimba sonorizarea in habitaclu!

                Comment


                • #23
                  Daca cineva vrea sa-si monteze subwoofer cu statie sau statie pe difuzoarele din usi sau sa puna difuzoare mai mari pe polita spate va stau la dispozitie ma pot deplasa Pitesti Brasov, mentionez ca lucrez professional cu borne zdravene de cupru si izolatie ter.ocontractabila cu adeziv etc . Rel 0760198662 Marian sau lasati pm

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by D.Vali View Post
                    Mi-au montat baietii de la BeLoud un Mac audio(sub.+statie)Inainte de montare si de probe nu credeam ca va fi asa mare diferenta de auditie .In timpul probelor (trei sisteme sonorizare) pur si simplu am ramas cu gura cascata cit de mult s-a putut schimba sonorizarea in habitaclu!
                    Daca cei de la biloud' ti-au vandut-montat ''sculele'' imi dau seama cat de bine suna!!!
                    MY CLA

                    Comment


                    • #25
                      Esti putin cam drastic, doar nu au facut aia doar lucruri rele. In plus, in 2011 nu se inghesuia lumea sa monteze sisteme pe masina. Si legate cu doua maini stangi, tot ar fi sunat mai bine decat un sistem stock, de aici si mirarea colegului D.Vali. Oricum, postu-i cam rece, deja si-o fi schimbat omu' mac'urile ) Poate au ajuns la mine, lucky me

                      Comment


                      • #26
                        Nu sunt drastic, dar oamenii aia chiar nu stiu cu ce se mananca domeniul asta si le infunda oamenilor pe gat produse foarte slab calitativ ca ''cea mai buna varianta''. Intra doar intr-o conversatie cu ei pe chat si o sa-ti dai seama ca nu vorbesc aiurea...
                        MY CLA

                        Comment


                        • #27
                          Stiu despre ce e vorba, am avut deja onoarea. Da' eu ii consider doar un segment al acestei piete, mai ales ca acum toti dau sfaturi in car-audio, astia isi promoveaza marfa. Da' nu sunt eu in masura sa le judec eficacitatea, ca oricum, interesul lor este sa vanda cat mai mult (nu neaparat si calitate). Cat despre partea cu montatu', acu' sa-mi fie cu iertate, dar si nascut cu 2 maini stangi, tot tragi un nenorocit de traseu si un cablu de RCA ca sa faci magaria in portbagaj. Eu din cate am vazut, nu stau aia cu pistolul la capul nimanui, se aplica teoria samsarilor de masini, ca nu-i prost ala care vinde, prost e ala care cumpara )

                          Comment


                          • #28
                            Tragand un traseu (cablu) cu doua maini stangi poti afla ce inseamna curentul maxim de descarcare(foc) al acumulatorului auto, siguranta daca nu este pusa cum trebuie este degeaba, cat mai aproape de borna + , de ce? sa nu existe posibilitatea ca bucata de cablu dintre + si siguranta, sa faca contact cu masa in anumite situatii nevrute. Toti dau sfaturi putini sunt cei care le dau din suflet si corect!

                            Comment


                            • #29
                              Serifule, acu' o sa fiu rautacios. Da' imi place sa cred ca in inconstienta lor, oamenii macar se documenteaza in legatura cu aspectele astea.

                              Eu dau exemplul meu, ca am avut nevoie de 2 trasee, montat difuri + amplificator, respectiv sub + amplificator, schimbat player si dus 2 rca in spate (ligheanul fiind Logan, desigur). M-am documentat, am cerut sfaturi si am primit oferte care mai de care, ca ajungeam la 300 lei manopera, ca deh, sunt din car-audio oamenii. Nu contest munca nimanui, si mai ales nu pun eu pret pe ea, da' eu, cu un minim de cunostinte, impreuna cu prietena mea (fetiscana de 22 ani) am facut toata treaba asta in 2 zile (cate 4 - 5 ore pe zi), asta in masura in care niciunul din noi habar nu avea ce face acolo.

                              Exact cum spui tu, sigurantele mi-s la maxim 2, 3 degete de borna, totul a fost verificat dumnezeieste inainte sa leg bornele, masa facuta ca la carte, cablurile legate corespunzator, fara innadiri si artificii.

                              Comment


                              • #30
                                Cum ai zis si tu trebuie sa ai 2 maini stangi sa nu poti monta alimentarea pentru un amplificator.
                                Siguranta poate sa fie pusa si la 25/30 cm de borna, nu sunt ptobleme...
                                MY CLA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google