Montare Subwoofer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montare Subwoofer

    Salut,vreau sa montez un subwoofer BlueTech cu statie incorporata,am casetofonul stock al masinii (blackpunt cu caseta,cel de pe modelul laureate 2007) se poate monta sau trebuie sa cumpar alt casetofon,am citit ca merge legat la boxele din spate..treaba asta cum se face,de ce am nevoie?

  • #2
    ai nevoie de un convertor hi-low pe care il legi la boxele spate si mai departe spre amplificarea subwooferului.
    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

    Comment


    • #3
      unde gasesc acest convertor si la ce pret (sunt din bucuresti)

      Comment


      • #4
        Vorbim aiurea si fara rost . intai pune o poza cu spatele subwooferului sa vedem ce fel de legaturi ai
        http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

        Comment


        • #5
          Dupa ce ca este subwoofer activ,il mai legi si prin convertor...Cel mai bine ca sa scoti cat de cat maxim de putere din acel subwoofer cumpara alt player.Altfel o sa ai un bass de puterea a 2 ovale pe spate...
          Plus ca banuiesc ca vei asculta muzica de pe un modulator fm.Din cate stiu casetofonul de pe logan nu are aux.
          Last edited by gabonz; 11 August 2014, 13:04.

          Comment


          • #6
            Last edited by B40SIS; 11 August 2014, 13:08.

            Comment


            • #7
              Un player ieftin si mult mai ok decat radiocasetofonul dupa logan costa incepand cu 70 lei si are si aux, stick si unele au chiar si slot de card.

              Comment


              • #8


                Originally posted by Andyno View Post
                Un player ieftin si mult mai ok decat radiocasetofonul dupa logan costa incepand cu 70 lei si are si aux, stick si unele au chiar si slot de card.
                si unde as putea gasi player la 70 lei?
                Last edited by B40SIS; 11 August 2014, 13:31. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  E internetul plin , poate nu 70 lei dar in 100 iei ceva decent. App de ce e legat remoteul cu +12v? Daca le pui asa pe masina iti consuma instant bateria , remoteul il legi pe + de la accesori si cu buton separat eventual (firul rosu de la alimentarea playerului , daca nu ma insel).
                  I changed her oil , she changed my life
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    l.am pus pe masina..se aude bine (l.am legat la o boxa si la baterie si se aude decent,cu modulator ) )
                    oricum a mers 5 secunde si s.a ars..am avut un bax de apa in portbagaj si s.a spart o sticla,a intrat apa in el ) dupa cand l.am desfacut s.a rupt un condensator (a avut grija un prieten sa il rupa calumea) am fost la un electrician si mi.a zis ca e 50 lei sa il faca..acum nu stiu daca se merita sa il fac sau sa iau altul

                    Comment


                    • #11
                      NU il lega pe boxe direct!!!
                      Ia un adaptor hi low care il legi pe boxele din spate( daca ai) daca nu pe fata, apoi din el duci semnalul la amplificator, remote-ul il legi pe firul galben de la player, plusul la baterie si masa pe caroserie.
                      Nu mai faceti experimente!
                      MY CLA

                      Comment


                      • #12
                        nu mai am pe ce sa fac experimente..cred ca il repar pe asta si cumpar un player.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google