Montare Suport Ochelari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montare Suport Ochelari

    La cererea mai multor useri va prezint in mare cum se monteaza acest suport de ochelari...eu l-am montat dar nu am facut poze...pozitia a foarte nasoala...dar poate reuseste cineva sa faca aceast tutorial.
    Poza 1...exact in aceasta pozitie se monteaza suportul.
    Poza 2...pentru a putea monta suportul trebuie sa trageti de cei doi "catei"...adica eu trebuie sa fie scosi.
    Poza 3...gaura unde intra suportul nu este simetrica fata de cele doua parasolare de exemplu...
    Poza 4...prima data se introduc cele trei picioruse in partea de sus iar apoi se impinge din partea de jos (atentie la cele comentate la Poza2 si ce o sa urmeze la poza 5)
    Poza 5 ... in poza vedeti pe unde trebuie sa treaca cablul de la antena...altfel nu va intra suportul.
    Dupa ce a intrat perfec suportul se imping cei doi "catei" (foto 2).
    Poza 6 dupa ce s-a montat suportul interior se cauta gaurile de prindere a suportului exxterior pe tapiterie....sunt 4...doua pentru suruburi si doua pentru ghidaje.
    Pentru a face aceasta operatie trebuie sa demontati plafoniera (obligatoriu) si sa demontati suportii de langa parasolar (optional)...eu am dat jos si oglinda ca sa am loc mai mult.
    Spor la munca.
    Attached Files
    sigpic

  • #2
    Ca o completare .Daca esti ambitios ca mine reusesti si fara sa dai parasolarele jos,dar oglinda neaparat.Am scos de tot acele cleme ca la fiecare incercare intrau putin in locas si nu mai dadea voie sa se clipseze.Firul la antena l-am scos pe urmatorul canal deoarece nu am avut o tubulara la indemina sa il orientez in directia aia asa ca l-am lasat unde era.


    Acum trebuie sa imi iau si alti ochelari deoarece suportul e destul de mic si nu se pliaza frumos cu o pereche normala de ochelari.
    sigpicPasionat de MCV si natura

    Comment


    • #3
      Super util si logic.
      Multumiri, Valeriu.
      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

      Comment


      • #4
        Ciprian te rog sa-mi spui si mie care este rolul celor doi ,,catei,, de la foto nr. 2. Eu nu i-am mai pus inapoi dupa ce am montat suportul. Are vreo importanta acest lucru ??

        Comment


        • #5
          Originally posted by padurarud View Post
          Ca o completare .Daca esti ambitios ca mine reusesti si fara sa dai parasolarele jos,
          Am scris ca este optionala operatiunea...
          Originally posted by JREwing View Post
          Super util si logic.
          Multumiri, Valeriu.
          Cu placere si spor.

          luc...cei doi "catei" fac (,) ca suportul sa fie fixat in acel locas din tabla...dar daca zici ca ai montat si sta si asa atunci e bine.
          sigpic

          Comment


          • #6
            cand am cumparat suportul si l-am montat am vrut sa filmez, lucru imposibil de realizat fara sa dau jos tot plafonul
            sau macar sa dau jos parasolarele ceea ce insemna sa fi un adevarat maestru masochist.
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • #7
              crististreulea, deja ai concurenta!
              Intradevar, suportul este foarte usor de montat.Eu l-am montat la o intalnire fulger...am ajuns mai devreme, asa ca...Bafta!
              Zambeste! Maine poate fi mai rau...

              Comment


              • #8
                sti cumva daca se poate monta si la duster?am cumparat dar nu inteleg cum sa pun suportul negru.are un alt suport sub tapiterie?

                Comment


                • #9
                  Ma uit maine la gaura de sub tapiteria plafon si iti spun.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    La prima vedere spun ca merge.
                    Dar pentru siguranta trebuie probat inainte sa dai gauri in tapiteria de pe plafon.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      am si eu o rugaminte la voi,eu la achizitionarea suportului am primit pe langa suport ochelari si cel negru inca 2 cleme albe pe care nu stiu unde sa le pun deoarece nu apar in nici o poza si vad ca nimeni nu a mentionat despre ele.Pe factura scrie ca sunt cleme de prindere si au codul 77 03 081 233 uv (Q):1
                      De aceea va rog poate stiti unde se pun ele.multumesc

                      Comment


                      • #12
                        pune o poza cu ele

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by usr1 View Post
                          pune o poza cu ele
                          despre aceasta clema este vorba.am primit 2 la numar
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14
                            alea sunt clipsuri pentru suruburi autofiletante. Vezi poate ai vreun loc unde se pot monta pe partea din fata a suportului ala negru.

                            Daca nu ai inseamna ca ti le-au bagat pe git aiurea

                            Comment


                            • #15
                              Nu sunt de la suportul pentru ochelari.
                              La manerele de viraj am folosit acele clipsuri....si...verifica plasticul negru de la tine cu plasticul negru din primul post...daca sunt la fel nu ai ce face cu acele clipsuri.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google