Motofierastraie (drujba)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pt gospodarie e mai practica una usoara, eu curat cu ea si pomii.
    sigpic

    Comment


    • #17
      Pai pe site este la promotie 2999 ) dar posibil atunci a fost vreo 1000 eh.. cand or zbura porcii

      intradevar pentru gospodarie una de 5 kg maxim cu totul ii destul.
      LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
      Enter the Matrix

      Comment


      • #18
        Intrebare pentru cunoscatori.. stie cineva ceva sistem.. de colectare a rumegusului? sa nu mearga pe jos.. sa se adune in ceva sac....
        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
        Enter the Matrix

        Comment


        • #19
          Pui jos o folie de nailon si tai pe ea...daca tai pe capra /buturuga...daca tai pomul din piciare...nu mai stiu.
          sigpic

          Comment


          • #20
            pai ma gandeam ca poate este ceva sistem, care colecteaza.. stiu eu
            LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
            Enter the Matrix

            Comment


            • #21
              nu exista si nici nu trebuie improvizat ceva, poate agata lantul. eu am agatat odata o sarma infipta in pamant, s-a rupt lantul si un capat mi-a venit peste piciore. e ca un bici. noroc ca aveam cizme de cauciuc
              sigpic

              Comment


              • #22
                atunci cred ca ramanem la metoda cu nailonul)
                LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                Enter the Matrix

                Comment


                • #23
                  Sau pui pe cineva sa dea cu aspiratorul in timp ce tu tai lemnele :p
                  Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

                  Comment


                  • #24
                    salut baieti ,tapinar si eu asa hobby am o huskvarna 137 (fost ) ca acum a iesit din fabricatie ,1,9 cp si lama taiere parca 36 cm ,o singura problema am nu se mai intinde lantul (adica e intinsa la maxim lama si lantul e slab), am zis sa cumpar o lama mai lunga 38 sau 40 cm ,o am de 2 ani si merge brici cu exceptia asta apropo deja sunt la a 2-a lama si la al 3-lea lant schimbat ,numai bine

                    Comment


                    • #25
                      Desfa capacul unde intra intinzatorul de la lama si vezi care-i traba pe acolo intinzatorul este in principiu un surub pe care il strangi sau il slabesti....sigur este lantul potrivit pentru acel tip de lama?
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Lantul cand l-ai schimbat ultima data?
                        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                        Enter the Matrix

                        Comment


                        • #27
                          daca nu se mai poate intinde de la surub atunci sigur e lantul mai lung. mi s-a intamplat si mie odata. a trebuit sa scot 4 dinti (cata 2 pe fiecare parte). daca nu ai nevoie de lama lunga nu lua pentru ca vei pierde din putere pe lama. eu folosesc cele mai scurte lame.
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Eu tot sunt de parere ca s-a bulit surubul care intinde lantul.
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              posibil sa fie si surubul murdar sau defect, cu toate ca este destul de bine protejat de carcasa. la sarcini mari nu este supus pt ca dupa intindere lama este stransa si fixata de suruburi. cei de la reprezentanta nu aduc lanturile gata facute, aduc un val de lant mare din care incheie ei lanturile pe care le vand. este posibil ca mesterul care a facut lantul sa fi numarat mai multe zale sau a incurcat cutiile
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Eu te sfatuiesc sa o duci la meserias si iti zice el ce si cum;)
                                LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                                Enter the Matrix

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google