-Motor Turat logan 16v 105cp e5 Motor Turat - Pagina 4 - Dacia Logan Forum
Dacia Logan Forum

Inapoi   Dacia Logan Forum > Forum Dacia Logan > Dacia Logan : Motorizari benzina > logan 16v 105cp e5

Atentie ::
Bine ai venit pe forumul LoganClub.ro Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie aici

Motor Turat

logan 16v 105cp e5

Raspunde

Thread Tools
Vechi 28th April 2013   #61
CeDeBe-L
Loganist de 5 stele

CeDeBe-L's Avatar

Data inscrierii: 30-11-2010
Motorizare : 1.6 16v E4
Varsta: 40
Posturi: 685
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

@ stimati colegi ioneldoru si iulius...cu cine va "certati" aici? Haideti sa mai pastram un pic de curatenie pe forum, va rog. Multumesc pt. intelegere.

@ godtrunks: ma ofticam ca recomandarea mea nu a avut efect...se vede ca fusese o neintelegere in privinta garniturilor, fix la cele doua de la corpul clapeta ma referisem si eu.
Bine ca pana la urma s-a dovedit ca nu am batut campii (multumire personala).
Oricum, treaba facuta de dvs. acum, cu tot setul, este mai mult decat excelenta, chiar mai multi useri cu experienta recomanda schimbarea TUTUROR acelor garnituri cand se umbla la admisie, ba mai zic si de oring-urile de pe la senzori....
Incet-incet se dovedeste ca motorasul asta are aceste mici probleme de etansare dar bine ca nu sunt lucruri extrem de grave si sunt rezolvabile.
@ iancumic: e pe undeva aratat exact unde si care sunt EXACT MAP-ul si MPP-ul? Sunt doua piese MagnettiMarelli in stanga corpului clapeta...dar nu stiu care e unu si care e altu...
CeDeBe-L e offline   Reply With Quote
Vechi 28th April 2013   #62
ioneldoru
Fidel ;)

ioneldoru's Avatar

Data inscrierii: 28-06-2011
Motorizare : 1.4 laureat
Varsta: 31
Posturi: 182
Membru :
[Fidel ;)]
Implicit

CeDeBe-L , eu nu ma cert cu nimeni... eram doar putin uimit de recomandarile de a tura motorul la peste 5500 de ture.
Eu am motor de 1.4 si cand urc la mai mult de 3000 de ture motorul huruie foarte urat.
Poate ca eu gresesc ca nu o turez mai tare.
Am mai auzit ca normal trebuie schimbata treapta la 6000 de ture.
Mie unu sincer mie teama sa nu se strice ceva din cauza turarii motorului asa de tare.
ioneldoru e offline   Reply With Quote

Raspunde

Sari la Forum

Tags
motor, turat

Thread Tools

Reguli de Postare