My B-74-HDZ [Castigator Campionat Cel Mai Tare Sistem Audio Editia 2010/2011/2012]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    In cursa e disciplinat, dar cand scapa liber pe ogor, Canto ara tot. Am aici un "action shot" de invidiat. Fara contra-bracaj, cu doar o oglinda, omul asta e un adevarat profesionist
    PS: Nu se vede prea bine dar e intr-un fel de derapaj controlat...
    PPS: Aceata poza a fost facuta pe o proprietate privata, soferul nu poate fi acuzat de conducere neregulamentara!
    Attached Files
    sigpic
    ^Logan turbat (WIP)^

    Comment


    • #32
      si nu se afla sub incindenta bauturilor alcoolice :| sa fie clar da???
      sigpic

      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

      Comment


      • #33
        Multumesc pentru poze Valentin - chiar ma gandeam ca nu o gaseam pe nicaieri.
        In curand o sa mai fac si eu un update pe aici, dar pt moment nu am avut timp sa fac pozne .
        B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

        Comment


        • #34
          Pai pune poze domnu', nu o mai ascunde ca ai ce arata.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #35
            exact ce ai patit tu cu capetii de bara patesc si eu, dupa 16k de km, nu mai conteaza de la ce user le-am luat!
            Asta e....
            Bafta cu masinuta, super tari franele!
            MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

            Comment


            • #36
              Hai Canto ca ai ce arata.
              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

              Comment


              • #37
                Canto tati nu mai postezi si tu nimic pe aici? povesteste lumii ce modificari ai mai facut alea, alea
                legat de poza postata de Vali, precizez ca masina mergea regulamentar in curtea pensiunii unde am stat, soferul bause doar apa plata cu lamaie, iar rotile alea asa intoarse la maixim sunt din cauza ca vroia sa experimenteze o noua parcare (in cerculet). nimeni nu a avut de suferit de pe urma acestei incercari, iarba si`a revenit a doua zi doar e tobitza indemanaciu, nu`i asa Canto?
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Deci pentru ca nici la munca nu pot scapa de voi postez o parte din modificari:
                  -oglinzi mcv
                  -bara mcv
                  -led-uri cu potentiometru albastru cu rosu - urmeaza sa pun poze si pe noapte- atunci cand am optiunea intensitatii a culorii albastre sau sa ramana doar acele rosii
                  -volan "piele" ph2 prestige
                  -aceeasi statie - dar un subwoofer kicker (pentru moment)
                  -scos catalizator - aceeasi "tobita" pe 50mm si traseul de evacuare refacut pe 45 mm(vor urma poze si un filmulet cu zgomotul)


                  Urmeaza:
                  -cauciucuri de vara ceva mai lipicioase + amortizoare fata(de preferat sport dar depinde de finante)
                  -distantiere 20(prin cgk-ul)
                  -bad-boy + clean + revopsire anumite componente(bari fata+spate) + ca Dacia si-a batut joc de cum mi-a reparat aripa spate dreapta(cea cu probleme de rugina) - deci si aia de vopsit
                  -2x T810-22 MTX - Alimentate cu 1x IPA1601 - cu incinte custom pentru aceasta masina
                  -jante ATS DTC - 15''
                  .
                  .
                  Attached Files
                  Last edited by Canto; 10 March 2010, 15:33.
                  B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                  Comment


                  • #39
                    Asa domnu Canto.

                    Distantiere ? De astea nu stiam. Presupun ca pentru rotile spate nu ?
                    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                    Comment


                    • #40
                      frumoasa si practica masina bafta in continuare
                      vopsitorie preturi bune

                      Comment


                      • #41
                        distantiere vor fi pentru toate 4 - deoarece anvelopele vor fi pe 195/50/15
                        B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                        Comment


                        • #42
                          Aha. E foarte bine si pui tot jantele astea sau ai in plan altele ?

                          Oricum ii va schimba aspectul.
                          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                          Comment


                          • #43
                            am si zis - jantele vor ramane astea Sinaia care sunt aproape noi au 7k de km sau pe acolo(nu sunt ciobite ca alea de iarna indoite samd...) si ca sa le fac sa pice putin mai bine pe masina - pana fac rost de bani pt ats dtc - sau ceva asemanator pe la 5 kg janta.

                            Ahh si am uitat saptamana viitoare fac rost in sfarsit si de kitul de ambreiaj de la sachs
                            Last edited by Canto; 10 March 2010, 16:29.
                            B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                            Comment


                            • #44
                              ok recunosc ca am citit mai asa mai pe diagonala.

                              Scuze.

                              Oricum o sa arate bine si cu jantele astea mai scoase in afara.
                              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                              Comment


                              • #45
                                sal...imi place masina...mai ales luminile la bord....si mp3 ales.....spor la modificari...
                                bafta

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google