my car logan [Castigator campionat "Cel mai tare exterior Level 2"-2008]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    alo, sefii, impartiti secrete? aratati-ne bre la toti ce faceti acolo.

    Pt mixstudio: asteptam cu interes sa ne prezinti in detaliu munca pe care o depui
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • #32
      mi-am insonorizat usile cu Aluband! Am pus pe tabla din exteriorul usii, pe cea dinspre interior si pe fata de plastic! Rezultatul: urc in volum mai mult decat inainte fara sa distorsioneze, nu mai zdrangane nimic, basul se aude mai clar!
      Pretul: 1 milion! Montajul l-am facut eu cu un prieten! e destul de usor!
      Attached Files

      Comment


      • #33
        Originally posted by stiancu
        mi-am insonorizat usile cu Aluband! Pretul: 1 milion! Montajul l-am facut eu cu un prieten! e destul de usor!
        zimi si mie de unde ai cumparat aluband si cat anume ca si cantitate ai luat ca vreau si eu sa imi cumpar si sa imi zici cum se lipeste pe usi alubandul asta?

        Comment


        • #34
          eu l-am luat de la o firma den Braven sau asa ceva! am luat o rola de 20 cm latime si una de 10 cm latime
          L au 10 m amandoua
          si mi-a ajuns perfect si mi-a mai si ramas
          sa fac tablade la difurile spate!
          se lipeste ca un actibild, are un fel de smoala pe spate si se preseaza peste folia de aluminiu!

          Comment


          • #35
            alubandul se instaleaza cel mai bine pe o suprafata curatata de impuritati. De asemenea, este destul de util ca alubandul si suprafata pe care urmeaza sa fie instala sa fie incalzite cu un pistol cu aer cald.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • #36
              Dsign, pot sa folosesc pistolul de aer cald dupa ce l-am instalat, pt o modelare mai buna?

              Comment


              • #37
                aluband pare o chestie tare interesanta. cum se comporta usa la inchidere dupa aplicare? se mai aude acel sunet de conserva? ce greutate au ambele benzi, 20 respectiv 10cm?
                detalii, daca se poate numi asa, se gasesc aici
                ciudat este ca nu precizeaza niciunde ca ar fi special pentru masina si ca izolator fonic.
                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                Comment


                • #38
                  Usile se inchid la fel,ca sa zic asa, suna putin mai plin! diferenta se observa daca bati in tabla, suna a plin, a incinta, ca sa zic asa! Nu mai am nici un fel de vibratii din partea fetelor de usi! Nu este un material dedicat pt car audio, dar isi face treaba destul de bine, la un sfert din pretul unuia profi!

                  Comment


                  • #39
                    m-ai convins, cum fac rost de niste bani FSN, o comand
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • #40
                      Revin cu noile schimbari ale masinii mele! Cu ocazia insonorizarii usilor, daca tot aveam fetele de plastic demontate, mi-am zis sa le vopsesc negru mat! Am cumparat 2 spraiuri speciale pt plastic, o 100 ml degresnat si un burete abraziv. Am frecat insistent usile cu buretele si cu degresant pana cand s-au matuit bine. Apoi am aplicat 2 straturi de vopsea! Lucrarea am facut-o singur, dupa care le-am bagat la caldura, pt a se usca mai bine! Rezultatul: neasteptat de bun. Acum sper sa ma tina cat mai mult! Pun cateva poza cu fetele de usi nemontate pe masina! Am mai vopsit si capitonajul de pe policioara spate, unde vin difuzoarele!
                      Attached Files
                      Last edited by stiancu; 20 September 2007, 17:32. Reason: poze

                      Comment


                      • #41
                        si capitonajul spate
                        Attached Files
                        Last edited by stiancu; 20 September 2007, 17:36.

                        Comment


                        • #42
                          am mai vazut plasticurile vopsite pe masini si nu imi place deloc. dau impresia de masini utilitare. spre surprinderea mea, plasticurile tale imi plac
                          poate din cauza pozelor si in realitatea as avea aceasi senzatie de nu-mi place.
                          vrem si poze cu fetele de usi montate si cu capitonajul spate.
                          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                          Comment


                          • #43
                            Si preturi. Si bineinteles impresii dupa cateva saptamani de "frecare" a usilor.
                            MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                            Comment


                            • #44
                              pretul 700 mii cu totul. Manopera imi apartine
                              Sa stii ca am ramas iumit cat de bine au iesit. Nu arata deloc ieftin, zic eu. In fine, o sa pun si poze cu ele montate! Maine sper!)Intr-o zi le-am facut, nu in saptamani

                              Comment


                              • #45
                                frumoasa masina ,imi place

                                am o intrebare , aiprins vreo iarna cu ea ?
                                "cromul este placerea mea"
                                "cui nu-i place , valea"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google