My MCV PH 12 WLG

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Arata interesant asa, ca o extensie a barii

    Comment


    • La bara spate ar mai trebui un pic lucrat .. ca partea aia vopsita in negru pare un pic incompleta .. un difuzor cred ca mergea acolo .

      Comment


      • Merci de sfatuire Mihaita dar bara spate mie i-mi place asa deocamdata , unele poze cu fata loganului : 1 e cu grila mai ciudat montata , 2 am repozitionat grila am reglat bara , 3 pleoape faruri , 4 noul adaug bara .
        Va multumesc tuturor de aprecieri !
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • Simpla si de efect , frumos
          sigpic
          Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

          Comment


          • Din lipsa de ocupatie am curatat cromul de pe emblemele din spate si pe cea cu logan am modificat-o putin....
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • foarte frumoasa masina,tineo tot asa,dar o folie nu ii pui?parerea mea e ca arata mai frumos cu folie,bafta in continuare.

              Comment


              • O sa-i pun dar inca nu am avut buget alocat pentru folie...
                Multumesc!
                Last edited by ciprianeduard; 25 April 2012, 18:59.
                sigpic

                Comment


                • S-a cam pus praful pe aici...
                  Intre timp am montat atelaj remorcare ca intentionez sa-mi cumpar o rulota , si am schimbat becurile de la semnale lampilor fata-spate cu unele crom , asa se vad lampile mult mai curat . Pe becuri am dat 20 set. Iar din plictiseala am vopsit etrierii galben si tamburii gri metalizat.
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • foarte frumos mcv-u niste folie si atat cat mai muti km fara probleme!
                    MY CLA

                    Comment


                    • buna ideea cu becurile schimbate, dam parca mai mult ar fi iesit in evidenta si ar fi aratat mai "clean" imbracate in folie rosie (stil american), oricum imi place cum a iesit
                      zimi te rog cum ai curatat cromul de pe embleme

                      Comment


                      • cu jmirgher de 2000.
                        sigpic

                        Comment


                        • frumos mcv-ul, pana acum ai facut treaba buna

                          bafta

                          Comment


                          • ms, sa dai te rog niste detalii dupa ce pui carligul de remorcare(pret, manopera omologare..) ca ma intereseaza sa pun si eu
                            ms anticipat si spor in continuare

                            Comment


                            • Atelajul de remorcare costa 350lei aftermarket cu tor cu priza si instalatie sau aproximativ 700 lei atelajul plus 100 cablajul cu priza dar aici cablajul este prevazut cu cuple (este plug and play ) si nu e nevoie sa faci legaturi.
                              Ambele sunt omologate RAR ca daca nu ar fi legea nu permite comercializarea lor . Intre cel aftermarket si cel original e diferenta clara de calitate in sensul ca cel aftermarchet are armatura prinsa in 4 suruburi iar cel origine are in 6 suruburi , cel origine are niste garnituri care etanseaza suruburile pe lonjeron cel de aftermarket nu are , cel de origine este cu 2 mm mai gros decat cel aftermarket , este mult mai bun cel de origine dar si diferenta de pret e pe masura . Montajul in ambele cazuri se plateste suplimentar , atelajul original are certificat de comformitate.
                              Eu am atelaj aftermarket dar cu cablaj de origine.
                              Ambele vin cu cablaj si priza de 7 pini.
                              La atelaj nu va intreaba nimeni de omologare numai in caz ca se rupe ceva si pierdeti remorca sau rulota dar oricum tineti aproape factura atelajului si factura montajului daca aveti...

                              La a doua varianta este vorba de atelaj de origine care compus din 2 repere un reper atelajul si un reper cablalul.
                              Last edited by ciprianeduard; 13 August 2012, 21:23. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google