My MCV...YDS-ul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Jantele as vrea sa le schimb dar inca nu stiu ce buget o sa am, le dau pe ale mele la schimb si diferenta daca este cineva interesat.Tot pe 15 vreau sa imi iau ca am talon vechi si e in leasing si ca sa schimb talonul e mult de alergat si multi bani cheltuiti.

    Comment


    • #17
      Vreau sa imi achizitionez aparatori de aripa si nu stiu de care sa imi iau, late sau inguste, nu stiu din doua puncte de vedere, estetic si practic.Voi de care zice-ti sa imi iau, astept parerile voastre
      Niste poze mai de sezon
      Attached Files
      Last edited by barbuoctav; 13 February 2012, 00:15.

      Comment


      • #18
        Frumos. Seamana cu al meu. Sa le stapanim sanatosi si fara incidente. Poti pune aparatori ca ale mele.
        Attached Files
        Last edited by adicata2003; 13 February 2012, 00:31.

        Comment


        • #19
          Da chiar seamana, urmatoarele plan sunt aparatorile de aripa, xenon, incalzire in scaune.
          Tocmai de aia te intrebam de xenon ca de unde vreau eu sa iau xenon-ul il da jos pentru ca a ramas fara talon, si eu nu vreau sa patesc la fel pentru ca masina este in leasing, si daca Doamne Fereste imi i-a talonul o sa am mult de alergat
          In poza parca aparatorile sunt cele late, da bine rau si cred ca sunt mai practice decat cele inguste ca protejeaza mai bine aripa.

          Comment


          • #20
            In 2008 prin august am fost pe un drum forestier. Atunci Mi-a sarir vopseaua la aripa spate. Am remediat si am montat acele protectii. De atunci nicio problema. Am meu a fost de 5 locuri dar l-am facut eu de 7 locuri. Merge simplu facut.

            Comment


            • #21
              problema asta cu xenonul ma "baraie" si pe mine la cap :-?
              inca nu m-am convins daca este lagal sau nu sa iti pui xenon.
              cum facem sa scapam de politie ? sa nu mai fie probleme de genul asta...
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • #22
                E forumul asta plin de discutii despre xenon .. si toate in zadar .. eu unul am xenon din 2009 si de atunci vreo 100.000km si nu m-a oprit nici tata`mare sa ma intrebe de xenoane .. plus ca eu am si in proiectoare tot de atunci si merg cu ele tot timpul aprinse si nu am avut probleme .. lui nevasta-mea pe Megane i-am pus xenon si numai prin oras merge si aceiasi chestie .. nici pe ea nu a oprit-o nimeni .. si sa zicem ca in cel mai rau caz esti prea ghinionist ii bagi lui nenea militian 50 lei in talon si nu ai nici o treaba .

                Comment


                • #23
                  m-ai convins Mihaitza. Eram 50-50 sa pun xenon sau sa nu pun.
                  Tu ai adus un + ca sa pun ! Merci
                  My Ride ! B - 29 - TmT

                  Comment


                  • #24
                    Si la mine a dat un mare Plus ca sa imi achizitionez xenon, multumesc MihaitzaMCV.Sper sa ne vedem la regionala

                    Comment


                    • #25
                      Eu am avut aparatori din alea scurte de berlina... dai o fuga la mine pe thread pe primele pagini.. sa-ti faci idee cum s-ar vedea...
                      sigpic
                      Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                      Comment


                      • #26
                        Am vazut Fane_Clk, cum da, momentan astept imi vina incalzirea in scaune si astept sa iau si xenon.Apoi urmeaza aparatori aripi si altele........

                        Comment


                        • #27
                          Astazi a sosit si incalzirea in scaun de la user-ul "planetara", recomand baiat serios si pret super bun
                          De abia astept sa vina vremea mai buna si sa fie si un pic de soare afara ca sa o montez si eu.Am si eu o intrebare de la cei care au asa ceva pe masina, cum as putea sa leg un led ceva ca atunci cand incalzirea functioneaza sa se aprinda si cand nu functioneaza sa se stinga, iar becul de la butonul de incalzire sa ramana aprins.Daca aveti alte idei le astept ca oricum cred ca saptamana viitoare o montez

                          Comment


                          • #28
                            saluut..daca tot vrei aparatori pe aripa i-ati late si inainte sa le pui vopseste-le in culoarea masini..practic sunt foarte bune..estetic..mmm..io le-am dat jos dar acum as pune la loc.sare foarte repede vopseaua in cantul aripii..
                            bafta multa..
                            sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

                            Comment


                            • #29
                              Eu nu stiu de unde mitul asta ca sare vopseaua in cultul aripilor daca nu ai aparatori .. am masina de 4 ani si vreo 130000 km si nu am nici un fel de ciobitura la coltul aripilor .. plus ca daca tot o luam pe mituri se spune ca aparatoarea aia pastreaza umiditate in ea si rugineste tabla in timp ..

                              Comment


                              • #30
                                Aici Mihai, nu ai dreptate. Daca mergi pe un drum forestier sau cu pietris, ai sanse ca o pietricica aruncata de roata sa sara chiar in muchi aripii. Asta va face sa sara o bucata de lac, sau chiar din vopsea.Cind o sa mai vina masini in service cu asemenea probleme o sa fac poze si o sa postez. Asta nu inseamna ca neaparat trebuie sa sara, practic este la "noroc". Nu este un mit. Si venid vorba de umezeala, iar nu ai dreptate. Aceste protectii vin lipite in partea de sus, iar in dreptul muchii aripii este la cca 1 cm distanta. Nu are cum sa tina umezeala. Eu le am puse de aproape 4 ani si nu este nicio problema.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google