My MCV...YDS-ul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    In legatura cu umezeala tin sa te contrazic un pic .. eu am vazut pe masina lui unche-miu cum dupa ce l-a lovit unul in aripa si a dat jos aparatoarea era rugina acolo .. si dupa ce le-a dat jos pe toate 4 numai la o singura aripa nu avea rugina , in rest toate erau afectate .. dar cum ai zis si tu .. mai e si de noroc ;)

    Comment


    • #32
      Momentan bani s-au dus pe incalzire in scaune.Urmatoarele sunt aparatorile de aripi cred ca cele late si mai mult ca sigur o sa le vopsesc in culoarea masinii.Ma gandeam ca daca le montez cu silicon sanitar transparent, nu o sa mai retina apa, voi ce parerea aveti?Adica le montez cu silicon lipite de aripa si pe interior le pun niste silicon dar le si prind cu prinderile lor originale.

      Comment


      • #33
        ele au in dotare pe partea interioara o banda de dublu adeziv..care zic eu ca este suficienta..si mai are si suruburile cu care strngi..dupa ce le montezi incerca si pune niste vaselina la imbinare dupa care stergi bine..sigur nu mai intra apa si alte impuritati..eu am avut aproape 1 an jumate pe masina ..in tot acest timp am facut in jur de 120000 de km dupa ce le-am dat jos nu am gasit nici urma de rugina sau alte impuritati..
        spooor!!
        sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

        Comment


        • #34
          Sa nu pui vaselina. Vaselina impreuna cu praful se transforma intr-o "smoala" urata ce aia chiar poate retine apa.

          Comment


          • #35
            Intai sa le cumpar si apoi o sa vad ce si cum.Astazi mi s-a ars becul pe faza scurta de pe partea stanga, deci concluzie, trebuie sa il schimb Sunt in dubiu sa imi tot normal sau Osram Night Racer ????? Greu decizie, poate are cineva pe forum Osram Night Racer si imi poate spune si mie o parere

            Comment


            • #36
              Eu am renuntat la Xenoane, si mi-am montat Osram Night Breaker. Sunt foarte multumit de cum se vede.

              Comment


              • #37
                Eu am gasit asa ceva http://www.polmot.ro/h4/139-set-de-2...acer-moto.html ce ziceti se merita.adicata2003 tu de care ai ca nu gasesc ?

                Comment


                • #38
                  Eu am d'astea http://www.polmot.ro/h4/137-set-de-2...-mai-alba.html


                  Super multumit. Si astfel mi-am putut monta modul DRL.

                  Comment


                  • #39
                    Scuze da chiar nu le-am vazut chiar daca erau pe acelasi site.La putere sunt la fel, la bani difera un pic.Sunt in dubiu, ce sa fac?ce sa fac?Care o fi diferanta dintre ele ?

                    Comment


                    • #40
                      Habar nu am . Eu pe ale mele, am dat 80 lei aici in Ploiesti. Am super lumina.

                      Comment


                      • #41
                        Octav îti functionează bine incălzirea în scaune ?

                        Comment


                        • #42
                          Astazi impreuna cu colegul dandutulescu, tin sa ii multumesc pe aceasta cale, am reusit sa montez incalzirea in scaune, sunt foarte multumit de ele Dan , merge super bine, ledurile sunt cam puternice dar gasesc eu o modalitate sa le fac mai putin puternice
                          P.S. Scuzati super-jegul din masina dar promit ca o sa fac curat in ea
                          Attached Files

                          Comment


                          • #43
                            Si fierbe.... spatele acum?

                            Comment


                            • #44
                              Se incalzeste bine, acuma in diminetiile geroase o sa am caldura la

                              Comment


                              • #45
                                Pe iarna viitoare si eu vreau...! Oare la berlina ambiance am cablurile alea sub scaun?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google