My "new" Ride - Logan Prestige 1.2l - 73CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by m3dic911 View Post
    MediaNav-ul este EVOLUTION (asa scrie si pe cartulia cu care a venit). Chiar azi i-am facut si update de soft + harti.
    Puteai face actualizare(ultimul e 6.0.3) doar la sistem nu și la hărți. Acum NU mai ai niciun update gratuit la hărți(ultimele oficiale 2015Q2).
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #17
      Hartile sunt intra-adevar 2015 Q2, iar sistemul este 6.0.3.
      Am urmat procedura de actualizare descrisa in programul instalat de pe site. Acolo a zis ca intai sa fac update foarte important de sistem (ceva de genul), apoi am bagat stick-ul in masina, apoi iar in calculator, unde a 2-a oara am luat hartile, apoi iar in masina, unde am instalat hartile. Pe scurt asta am facut. Stiu ca am gratuit o singura actualizare de harti, in 90 de zile de la achizitie. Ca si harti, am luat doar RO+BG (standard cu MediaNav). Cand o sa vina vremea de mai mult, trec pe Menavrus

      Sent from my SM-G901F using Tapatalk

      Comment


      • #18
        Sa o folosesti sanatos! Arata super, iar pretul e imbatabil. Da' mirosu', mirosu' cum e? Caut de ani de zile un odorizant care sa imite mirosul de masina noua. Numai ala face 1000 de euro.
        Sugestie pentru imbunaratire: geamuri cu impuls si inchidere / deschidere automata la armare / dezarmare.

        Comment


        • #19
          Multumesc frumos! Da, intra-adevar, mirosul de masina noua face toti banii )
          Multumesc si pentru sugestia de imbunatatire. Impuls am deja la geamul soferului, restul treaba lor, sa tina degetul pe buton )


          Sent from my SM-G901F using Tapatalk

          Comment


          • #20
            m3dic911, incearca sa inchizi portbagajul tragand de profilul metalic ce face legatura intre el si balama. Cu putin exercitiu o sa-ti iasa.
            Mai mult asa o inchid pe a mea, chiar daca e curata ...
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • #21
              Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! Drumuri bune!

              Comment


              • #22
                Felicitari , arata foarte bine , ai grija de ea. Casco ai facut ?
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • #23
                  Originally posted by 77sky View Post
                  m3dic911, incearca sa inchizi portbagajul tragand de profilul metalic ce face legatura intre el si balama. Cu putin exercitiu o sa-ti iasa.
                  Mai mult asa o inchid pe a mea, chiar daca e curata ...
                  Multumesc pentru pont. O sa incerc [emoji6]

                  Sent from my SM-G901F using Tapatalk

                  Va multumesc pentru urari. La fel si voua! Momentan nu am Casco. Mai analizez putin problema, o sa pun in balanta pret vs beneficii

                  Sent from my SM-G901F using Tapatalk
                  Last edited by m3dic911; 4 April 2016, 20:51. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #24
                    Pentru inchiderea portbagajului eu am adaptat un buton de la Logan 1 PH2. Cam 1 ora de bricolat (butucul original l-am "transplantat" pe carcasa de platic cu cioc) si acum e mult mai usor de inchis si deschis portbagajul, fara sa mai pui mana direct pe tabla.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      cunosc sistemul, pe Loganul anterior aveam acest cioc de plastic. Recunosc sincer ca am o strangere de inima sa umblu sa bricolez la o masina nou-nouta
                      Poate peste vreun an, o sa implementez acest buton, dar momentan, cred ca o sa montez o chinga in portbagaj, pe interiorul capacului acestuia, cum am vazut la alte masini (asta pentru inchidere).

                      Comment


                      • #26
                        Legat de Casco,era bine sa ti faci inainte de a pleca cu masina din showroom.Au oferte mai bune la dealer fata de cei din exterior.
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • #27
                          Am analizat varianta asta. Intamplator, am primit aceeasi ofera ca la dealer, atat la RCA cat si la Casco, de la brokerul care asigura flota de masini la mine la munca. Una peste alta nu a meritat, la momentul respectiv, investitia in Casco. Inca sunt in dilemadaca sa-mi fac sau nu, mai ales ca sunt niste clauze ascunse (dar la vedere in acelasi timp), care sunt usor de interpretat in favoarea asiguratorului (in toate contractele de casco) , iar asta ma face sa fiu reticent in a incheia o astfel de polita. Ma rog, nu incerc sa conving pe nimeni ca ar fi o problema cu politele casco, este o parere proprie, in urma experientei proprii. Astfel, momentan pentru mine, nu este o optiune. Sper doar sa nu ajung sa regret aceasta optiune

                          Sent from my SM-G901F using Tapatalk

                          Comment


                          • #28
                            Eu am facut Casco de cand am iesit cu masina pe poarta dealer-ului si nu imi pare rau. E o masina noua si am considerat ca e bine sa ii fac, mai ales ca circul mult in afara tarii cu masina si am asigurata si asistenta rutiera.

                            Comment


                            • #29
                              Foarte corecr. Asa cum spuneam, fiecare isi cantareste cost vs beneficii, si vede cum ii este mai bine. Cel mai important este ca fiecare sa doarma linistit cu alegerea facuta

                              Sent from my SM-G901F using Tapatalk

                              Comment


                              • #30
                                Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute!

                                Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google