My Next Car ...Dacia Logan PRESTIGE2 1.5 DCI 75 Cp - 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My Next Car ...Dacia Logan PRESTIGE2 1.5 DCI 75 Cp - 2017

    Va salut din nou , ca viitor posesor de Dacia Logan PRESTIGE2 / 1.5 dCI 75 cp - model 2017
    Maine platesc avansul si estimez o data de livrare aproximativa , undeva la inceputul lunii mai dupa demararea programului RABLA 2017
    Masina este in varianta PRESTIGE iar culoarea aleasa este NOIR NACRE
    In echipare standard , are cateva noutati care pe mine m-au convins ...si anume : jante pe 16'' , semnalizare in oglinzi si AC automat ( climatronic )
    M-au convins...sa mai dau 600 de euro in plus fata de versiunea Laureate.
    Nu am ales navigatie ; am preferat vopsea metalizata.
    Desi , drive test-ul l-am facut cu MCV-ul de 90 cp , am ales motorizarea de 75 pe care eu o consider suficienta ptr nevoile mele
    Cam atat ptr inceput ; sper sa treaca timpul usor pina la sosirea ei.
    As avea o intrebare ptr cineva care poseda acest motor pe modelul 2 : cam ce turatie are motorul in treapta a treia , undeva la 50-55 km / h ?
    Am auzit ca treptele sunt lungi ...mi-e ca va trebui sa rulez in urban cu treapta a doua mai mult...
    O seara frumoasa si asteptare usoara tuturor celor care asteapta masinuta mult visata !

  • #2
    Eu am tot un prestige 2016 iar în oras circul mai mult.cu treapta 2 a. La 55 km/h în treapta 3 a e putin subturata adica undeva la 1500 turatii. În schimb în treaba 2 la 50 km/h ai undeva la 2500, deci da are treptele foarte lungi. În a 5 a la 130 ai doar 2200 de turatii.

    Comment


    • #3
      20160904_213021.jpg uite o poza treapta 5

      Comment


      • #4
        Pai daca in treapta a doua ai 2500 de ture la 50 km/h , in treapta a treia la 55 estimez mai degraba un 1750 - 1800 de ture.

        Comment


        • #5
          La mine se simte subturata la 50-55 km la ora in treapta a -3-a,cam 1500 ture.eu merg mai mereu la 2200-2600 ture.posesor de MCV dCi 90cp

          Comment


          • #6
            Mda .....cred ca e destul de incomod sa mergi prin oras in treapta a doua,dar ce sa-i faci ..Daca o tarasti pe la 1400-1500 de ture ,faci pulbere PDF-ul

            Comment


            • #7
              Cu siguranta omori bibiu

              Comment


              • #8
                Nu omori nimic. Am Logan2 1.5 dci de 75 cai si 230000km cu el fara sa omor ceva. Nu am schimbat nimic la el. Hai sa lăsăm povestile. Cel mai ok e sa mergi la turatia la care ai cuplu maxim.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Mihai ; esti cel mai in masura sa imi spui : cate ture are dCI-ul de 75 de cai in treapta a treia la 50-55 km/h
                  Multumesc !

                  Comment


                  • #10
                    Vrei sa spui ca mergi in a-3-a cu 1500 ture???nu are voie sa spuna cineva ceva ca apare unul care sa contrazica.era bine sa iti spui parerea si atat.ce povesti am spus daca eu merg cam pe la 2200 ture si schimb undeva pe la 2600-2800 ture?Parerea mea a fost ca omori motorul daca merg cu un dCi in treapta a-3-a cu 1500 ture

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by ladislau View Post
                      Mihai ; esti cel mai in masura sa imi spui : cate ture are dCI-ul de 75 de cai in treapta a treia la 50-55 km/h
                      Multumesc !
                      Nu stiu. Fac maine cateva poze si le postez aici.

                      Originally posted by meticulosul View Post
                      ...Parerea mea a fost ca omori motorul daca merg cu un dCi in treapta a-3-a cu 1500 ture
                      Eu merg cu remorca, cu a 4-a la 1800ture. Am peste 200000km si nu a murit nimic. Nu vorbesc din pareri, vorbesc din fapte.
                      Last edited by MihaiiahiM; 16 March 2017, 21:41. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Astept cu nerabdare ; multumesc frumos !

                        Comment


                        • #13
                          Oare chiar nu avem voie sa ne spunem PAREREA???trebuie sa comentam mereu la postarile altora?este un FORUM maestre!

                          Comment


                          • #14
                            Hai sa nu ne certam ; maine Mihai face poza si ne lamurim !

                            Comment


                            • #15
                              My Next Car ...Dacia Logan PRESTIGE2 1.5 DCI 75 Cp - 2017

                              IMG_0352.jpgIMG_0351.jpg. Prima poza in treapta a-3-a,a doua poza in treapta a-2-a.motor 1.5 dCi 75 cp.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google