My Red Kty

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My Red Kty

    Salutari, au trecut destui ani de cand urmaresc forumul Dacia Logan si iata ca a venit momentul sa arat si eu loganelul meu ...bineinteles cu accordul si impulsul baietelului meu...mare pasionat si el de masini. Modificarile au fost facute in mare parte datorita forumului ..pe mult stiuta vorba..ochi vad inima cere asa ca m-am apucat de treaba si iata ce a rezultat;
    primul lucru deja stiut ..colorarea geamurilor cu folie autorizata.
    ...o suspensie mult lasata datorita arcurilor H&R..de care am ramas bine impresionat..eu ma asteptam sa fie mult mai dura si seaca la amortizare.
    filtru habitaclu care m-a salvat de mult praf in trecerea timpului.deja montatat de vreo 6 ani si schimbat periodic.. claaar.
    jante cu latime mai mare pentru o crestere de aderenta si bineinteles si pentru aspectul mai sportiv daca putem spune. cred ca asta dorim mai toti pasionati de tunning.
    la suspensia H&R am adaugat si o intarire a amortizoarelor cu 25% la un bun si renumit mester galatean care detine si scule apropriate modificari , mi-am dorit si o scurtare de tija telescopica, dar e greu de gasit un strungar priceput care sa nu strice tija la taiere la refacere filet.
    si ceva leduri pe la picioarele tuturor pasagerilor si cateva pe la usi.
    o alarma viper ca deja am fost pradat de hoti vreo 2 ori.
    ce sa mai zic ...va las sa o descoperiti cu ochi vostri in continuare.
    Last edited by marin marius; 27 December 2016, 18:20. Reason: nu pot incarca poze..nu ma lasa sistemu

  • #2
    poze...................

    Comment


    • #3
      nu reusesc sa le incarc ..nu stiu de ce ..upload filed

      Comment


      • #4
        [ATTACH]517818[/ATTACH]

        [ATTACH]517819[/ATTACH]

        Comment


        • #5
          [ATTACH]517824[/ATTACH]

          [ATTACH]517825[/ATTACH]

          [ATTACH]517826[/ATTACH]

          Comment


          • #6
            si becurile in portiere ....au fost ceva de munca ..la montarea lor.

            ATTACH]517827[/ATTACH]

            DSC02397.JPG
            Attached Files

            Comment


            • #7
              frumoasa. parca te_am vazut prin oras..

              Comment


              • #8
                salut, pai.. in Galati locuesc. merci cu siguranta vor mai urma si alte modificari la exterior cel putin...dar cred ca mai pe la primavara cand va fii mai cald afara. de exemplu caut deja un eleron pentru luneta spate, am dat si o comanda pentru 2 distantiere de 15mm ce vreau sa le montez pe spate la jentile de aliaj la vara.
                toate cele bune.

                Comment


                • #9
                  Bine ai venit pe forum! ;)
                  Pana acum imi place tot ce s-a facut la masinuta mai putin interiorul, parca e cam mult rosu dar nu e ceva grav ( tine de gusturi aici ). Al meu interior e praf )
                  Daca se pun distantiere pe puntea spate recomandat e sa pui si pe fata.

                  Spor la modificari, gusturi vad ca sunt ;)
                  Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                  Comment


                  • #10
                    corect asa este ...dar vreau sa vad cum se comporta cu un ecartament mai marit pe spate ..caci pe fata mi-se pare ca e destul ecartament. in viraje atacate in forta spatele derapeaza mai repede decat fata.plus ca va arata spectaculos spatele masini cu jantele la nivelul aripi...loganul avand totusi un posterior masiv prinde bine latirea ..

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google