My Renault Symbol

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    f frumoase jantele...preferatele mele...

    Comment


    • #17
      sunt si preferatele mele de aceea le-am si achizitionat, din pacate nu sunt in stare foarte buna, in viitor le voi reconstrui buzele ca sunt atinse si vor primi o vopsea nu m-am hotarat ce culoare inca.
      Can't touch this !

      Comment


      • #18
        eu am Loganul blue Navy si cu alb mi se par ok...dar pana o sa am banii de ele mai dureaza

        Comment


        • #19
          acum si cu cauciucuri 195 50 15 dar pe viitor voi pune din nou 195 45 ca imi placeau mai mult.
          Attached Files
          Can't touch this !

          Comment


          • #20
            frumoasa sa o stapanesti sanatos si bafta in tot ceea ce ti-ai propus
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

            Comment


            • #21
              multumesc. timp si bani sa avem si le facem incet incet pe toate
              Attached Files
              Can't touch this !

              Comment


              • #22
                la mine a venit vara

                azi am facut rost de solutie concentrata lichida de la o spalatorie si am dat direct cu ea pe jante, eu sunt multumit de ce a iesit doar ca au mai ramas niste punctulete mici mici negre

                urmeaza sa ii schimb bucsile si bieletele antiruliu am facut 92 500 km
                Attached Files
                Can't touch this !

                Comment


                • #23
                  Punctuletele mici si negre le scoti cu o solutie de indepartare bitum (Decaflash de la Mafra, Full Effect de la Sonax, Acrysol de la 1Z etc.).
                  Solutia aia de la spalatorie fac pariu ca este soda caustica si mai devreme sau mai tarziu se va exfolia lacul/vopseaua jantelor.
                  De ce nu incerci ceva adevarat, gen: Blue Wheel Cleaner de la Chemical Guys, Bilberry Wheel Cleaner de la Valet Pro, Wheel Brightner de la Meg's, Nano Wheel Cleaner de la Wolf's Chemicals sau Wheel Cleaner de la 3M? La sfarsit aplici si un dressing (Black Wow, Excellence Wheel & Rim de la Carlack, Nouveau Noir de la Mafra etc.) pentru cauciuc ca sa faci treaba ca la carte.
                  Frumoasa masina...

                  Comment


                  • #24
                    nu stiu daca este soda caustica. solutia are o culoare verde si e mai mult gel daca esti din bucuresti si stai prin zona city mall ne putem vedea sa ti-o arat.
                    nu am incercat niciun alt produs de detailing deoarece oricum jantele vor fi vopsite.
                    au fost date cu lac peste vopseaua originale si sunt si destul de julite deci nu ma intereseaza daca se vor exfolia.

                    multumesc pentru sfat.
                    Can't touch this !

                    Comment


                    • #25
                      azi am dat o fuga pana in ploiesti si m-am ales cu faruri
                      Attached Files
                      Can't touch this !

                      Comment


                      • #26
                        doua poze..
                        Attached Files
                        Can't touch this !

                        Comment


                        • #27
                          cum ai facut rost de farurile alea ,ai cumparat altele sau le-ai modificat pe ale tale de pe masina ?

                          Comment


                          • #28
                            le-am cumparat
                            Can't touch this !

                            Comment


                            • #29
                              Ii sta bine cu ochii astia Dar ce-ai facut cu jantele ?
                              Sa le lasi tot asa albe ca dau tare bine

                              Numai bine!
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment


                              • #30
                                am fost plecat prin tara cu masina si am zis sa nu risc cu anvelopele de vara sunt la subsol oz-urile
                                Can't touch this !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google