My Ride B 89 YCP Acum GL 16 ABG

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My Ride B 89 YCP Acum GL 16 ABG

    Masina e din iunie 2008,modificarile la motor nu se discuta) ,dar masina a suferit modificari la interior,exterior(mai urmeaza unele),sunet,toba sport etc
    http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

  • #3
    Urat badboy-ul si renunta la siglele alea iluminate...parerea mea Bafta in continuare!
    Prestige Ph2 1.6 16V, 105 hp, Rouge de feu.

    Comment


    • #4
      1.4 MPI sport ?? glumesti , oricum masina nu-mi place cum ai facut-o , dar gusturile nu se discuta.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • #5
        Salutare,

        Acele tweetere nu au nici un efect daca sunt montate central si vor fi puse acolo doar ca sa faca galagie. Nu o sa auzi nici macar un efect de stereo in masinuta si cred ca sunt si deranjante. - ele se monteaza cat mai in lateral si sus, mai exact in locul de reglaj al oglinzilor laterale sau pe stalpii de la parbriz.Stiu ca este chinuiala cu trasul firelor dar merita tot efortul.
        In penultima poza si nu numai.... toba aceea rasare de sub masina pe langa decupajul din bara iar tipsul ei nu pare sa se combine cu decupajul din bara. Ori il pui oval, ori rotund...exclus dreptunghiular cu colturi rotunjite.
        Parerea mea este ca acel rosu in exces folosit la interior nu da bine .Trebuie sa ai culori inchise cu aspect mat ca sa nu ai reflexii de la soare.Un aspect placut il are folia imitatie de carbon 3d alpicata pe acele elemente.
        Pozitiile rosii cred ca sunt doar un demo, si ca nu le folosesti permanent?
        Trebuie sa respectam legea din bun simt si sa punem lumina alba in fata si rosie in spate, astfel incat ceilalti participanti la trafic sa stie daca suntem cu fata sau cu spatele catre ei. Daca tu esti in depasire pe inserate si mergi doar cu positiile aprinse si vine cineva din contrasens o sa aibe marea impresie ca tu esti pe acelasi sens cu el . de aceea pana si bicicleta are ''ochi de pisica'' alb in fata si rosu in spate.
        Toata stima si spor la modificat , dar vreau sa vedem o masina modificata cu gust si fara elemente inspirate de pe Vitan Street.
        P.S.
        Daca ai pus xenon in far stok este cazul sa il scoti deoarece tu vezi in fata, dar cei care vin catre tine nu stiu cat de bine vor mai vedea.
        Last edited by cosmindan; 17 December 2013, 23:05.
        real power..... diesel power by

        Comment


        • #6
          tweeterele au fost scoase..nu aveam boxele pe fata si pe spate suficient de puternice pentru tunul de bass..acum am boxele de la pionieer cu 3 cai..fata si spate.
          ledurile in pozitie au fost puse doar sa vad care e treaba.
          Xenon am sa imi pun fiindca sunt satul de majoritatea nesimtitilor care ma orbesc..plus acele proiectoare de ceata pe timp de zi sau noapte fara a fi ceata...tipic marlanilor..
          Masina are negru si rosu...nu mai are elemente de crom..erau prea multe culori(negru,argintiu,alb,rosu) ..nu imi place sa fie multicolora...de asta ma axez pe neggru si rosu.Toba e pusa doar cand vreau sa merg silentios..e inlocuit traseul si am si toba sport.Multumesc pentru aprecieri

          Rog a se inchide acest topic,thread din cauza ca am altul facut la my ride sectiunea berlina.Multumesc
          Last edited by bgd_puya; 18 December 2013, 11:35. Reason: Automerged Doublepost
          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

          Comment


          • #7
            -Pune niste pozitii cu lumina alba,cele rosii arata urat
            -pune lumina alba si la numar,cea albastra lumineaza slab.
            -grila as fi preferat sa fie neagra,parere personala
            -bordul pare cam gazat dupa ce l-ai vopsit,sau mi se pare mie?


            In rest spor la modificat si sa o stapanesti sanatos.
            Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

            Comment


            • #8
              Masina acum are lumina alba la pozitii si numar.grila as vrea sa fie clean..dar ma mai gandesc daca neagra sau in culoarea masinii,bordul o sa fie refacut ca a fost vopsit de mine.multumesc.spor si tie dar masina mai e postata odata.. acolo sunt mai multe poze si discutii
              http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google