My Ride - Logan 1,4 MPI Laureate Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Si intr-un tarziu si pozele... mai ramane sa schimb si becul de la climatizare cu un led alb, sa fie lumina alb-rece, nu alb-galbui. Momentan sunt multumit de rezultat.
    Toata treaba a durat cam 15 min, s-a curatat cu dizolvant pentru lac de unghii.

    PS Asear am ajuns prea tarziu acasa.......
    Attached Files
    GL-22-TOF

    Comment


    • #77
      Azi am reusit si am pus un led alb in locul becului de la climatizare. Cam slabuta lumina, ce-i drept ca am pus si un rezistor cam mare (1k). Ledul l-am montat impreuna cu rezistor in soclul de plastic fara nici o modificare.
      Si un filmulet cu rezultatul obtinut.
      Cred ca in primavara il voi schimba cu altul care va avea o lumina mai puternica.
      Tutorialul cu demontarea panoului de climatizare este in lucru acum. Multumesc lui nea Iashca pentru ajutor (cameraman).
      Attached Files
      GL-22-TOF

      Comment


      • #78
        Sa o stapanesti sanatos!

        Comment


        • #79
          O alta zi in care am mai mesterit cate ceva pe la masina. Si nu doar la a mea .
          Pentru mine am pus lumina pe usa, asa cum se vede in filmulet (in realitate lumina este mult mai puternica). Va urma si pe usa din dreapta, dar cand voi avea timp... De asemenea, vor fi leduri albe si in manerele interioare de la usi. Intre timp voi modifica si plafoniera, care acum are acelasi modul cu leduri care este pus si pe usa.
          Am mai montat pentru un coleg si o lumina in cochilia volanului care sa lumineze putin contactul.

          In ultima poza este modulul de leduri pe care l-am folosit. Ii multumesc pe aceasta cale @unEl, de la care am ledurile. Foarte bune calitativ si o lumna intensa.
          Attached Files
          GL-22-TOF

          Comment


          • #80
            frumoasa foc masinuta ta. da-i o vopsire integrala, si un eleron pe spate si e superba.

            imi place ideea cu ledurile la deschiderea usii ;) am vazut asta la un TIR si la o skoda... frumos.

            cati mai multi km fara probleme.
            sigpic

            Comment


            • #81
              Vopsirea integrala (adica TOT) va fi in cam 2 ani. Alb perlat. Eleronul nu ma incanta, mai repede schimbat tapiteria, antifonat cu pasla tot interiorul, si inca alte idei ... fonduri sa fie si mai ales timp...
              GL-22-TOF

              Comment


              • #82
                fondurile sunt problema )... te asteptam la braila duminica ;)
                sigpic

                Comment


                • #83
                  interesante modificari.Spor mai departe..
                  sigpic
                  Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                  Comment


                  • #84
                    foarte interesant ,e bine de stiut

                    Comment


                    • #85
                      Auzi Daniel, la cum arata albioara ta, ar prinde bine tare de tot, aplicatiile alea albe din cauciuc ce se pun pe lateralele cauciucurilor. Am vazut in parcare la Popescu. Ma gandesc ca ar sta bine.

                      Comment


                      • #86
                        Care aplicatii?
                        Acum ma duci cu gandul la vopsit scrisul de pe cauciuc in alb.... hmmmmm .... asta in nici un caz.... cel putin pana nu o sa am jante sport albe
                        Daca e vorba de altceva, da-mi niste indicii te rog.
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • #87
                          Este vorba de niste aplicatii avand diametrul exact cat lateralul cauciucului, sunt subtiri. Sunt daca ma intelegi, in stilul anilor 40 - 50. Iti imaginezi?

                          Comment


                          • #88
                            Ahaaa aia e altceva. Asa da, ar merge.


                            De fapt, deja imi surade ideea Sa le vad pe viu cum arata si mai vedem
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • #89
                              ''Meseriasule'' tea-m scapat putin de sub observatie si cred ca am pierdut sirul modificarilor,duminica sa vii la intalnire sa-ti fac o inspectie amanuntita. Numai bine ,spor la bani ,ideii pentru modificari si sanatate sa le faci pe toate(si la mine)

                              Comment


                              • #90
                                Daca nu muncesc, normal ca sunt prezent la intalire, ca de obicei.
                                Si cu modificarile, sper sa mai fie pana duminica si altele dar nu vor fi. Nicule, spune ce te intereseaza si se rezolva. Momentan e in lucru un proiect pentru plafoniera dubla, asa cum avem noi. o sa-l vezi in curand.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google