My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cand nu va mai ploua, o sa ma duc sa indepartez ceara de pe cele 2 elemente vopsite.
    Mersi!

    In ceea ce priveste ceara/ sealant, ma gandesc, dupa ce se va termina FK1000P, sa o inlocuiesc cu altceva, dar nu am idee cu ce. Multi au continuat tot cu FK1000P
    Last edited by Crs. Sandel; 28 March 2015, 13:45.

    Comment


    • Poti trece la next level ... hard body, bodyguard etc

      By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Pot trece, dar ma impiedica pretul de achizitie

        Comment


        • Daca facem un group buy e zic ca se merita. Vorbim pe privat daca esti interesat.

          By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Salutare!
            De 1 mai, am efectuat un drum de vreo 200 kilometri pana la bunica(Urziceni).
            Am uitat sa fac poze la plecarea din Bucuresti, asa ca am facut poze cand am plecat de la tara.

            Temperatura exterioara - 20-21 de grade, cauciucuri de iarna
            Km parcuri - 98,1
            Combustil consumat - 5,5 litri
            Localitate - 60 km/h; extraurban - 90-100 km/h

            In ceea ce priveste cauciucurile, stiu ca nu e bine ca am mers cu ele pe o asemenea "caldura", dar nu stiu ce sa fac. Sa cumpar jante de tabla, sa iau de aliaj(doar modelele care echipeaza noile Loganuri - Empreinte si Loganurile pentru export -Nepta)? Sau sa merg tot cu actualele jante si sa fac transferul anevelopelor? Am ceva banuti stransi. Voi ce ma sfatuiti?
            Attached Files
            Last edited by Crs. Sandel; 2 May 2015, 12:41.

            Comment


            • Jantele actuale sunt de tablă?

              Comment


              • Da, sunt cele cu care a venit masina din fabrica.

                Comment


                • Atunci merită investiţia într-unele de aliaj pe care să montezi anvelopele de vară, iar pe cele de tablă să le laşi cu anvelopele de iarnă.

                  Comment


                  • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                    Sa cumpar jante de tabla, sa iau de aliaj(doar modelele care echipeaza noile Loganuri - Empreinte si Loganurile pentru export -Nepta)?
                    Empreinte si Nepta am inteles ca sunt foarte scumpe (http://www.loganclub.ro/forum/jante_...-t33578p5.html). Cat despre intrebarea ta, cred ca merita investitia in jante de aliaj. Sunt destule variante relativ decente la preturi acceptabile.

                    Varianta de jate originale ar fi de luata in calcul doar daca ai de unde sa le iei la un pret ok...
                    Last edited by fallax; 2 May 2015, 13:58.

                    Comment


                    • Originally posted by Ampt View Post
                      Atunci merită investiţia într-unele de aliaj pe care să montezi anvelopele de vară, iar pe cele de tablă să le laşi cu anvelopele de iarnă.
                      Asa am gandit si eu. Mersi!

                      fallax
                      Stiu ca sunt scumpe, dar incerc, poate le gasesc la un pret bun.

                      Originally posted by fallax View Post
                      Sunt destule variante relativ decente la preturi acceptabile.
                      Mi-ai putea da un exemplu?
                      Last edited by Crs. Sandel; 2 May 2015, 13:58. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Eu ma gandeam intr-o vreme sa iau jante pe 16'' de logan 10 ani sau stepway(sunt pe forum de vanzare la 1200lei setul) dar imi e groaza ca nu stiu daca le pot omologa la rar.

                        Comment


                        • Nici nu mi-a trecut prin cap sa iau jante pe 16 din 2 motive: pretul si faptul ca e greu cu omologatul. Cred ca ar costa cateva sute de lei sa le poti omologa. Nu are rost sa te complici.

                          Comment


                          • E 70 lei omologarea, dar nu stiu daca pot, cei de la dacia sustin ca SL10 e aceeasi masina cu X52 dar din cate am inteles cei de la RAR zic ca nu....

                            Comment


                            • Doar atat de putin costa omologarea? Foarte putin!

                              Nu vor, asta e, mergi cu roti pe 15 si gata

                              Comment


                              • Am auzit ca cei care si-au luat Stepway cu roti de 16" au primit rezerva de 15". E adevarat ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google