My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi am trecut la anvelopele de vara. Cost: 40 lei toata operatiunea
    Nu am gasit jantele de aliaj dorite, cand le gasesc, le cumpar. Am preferat sa nu degradez cauciucurile de iarna care, si asa, au stat pe masina mai mult decat trebuia.
    Numai bine!

    Originally posted by puimik View Post
    Am auzit ca cei care si-au luat Stepway cu roti de 16" au primit rezerva de 15". E adevarat ?
    Nu stiu acest aspect. Ii poti intreba pe cei care detin Stepway.
    Last edited by Crs. Sandel; 6 May 2015, 17:01. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by puimik View Post
      Am auzit ca cei care si-au luat Stepway cu roti de 16" au primit rezerva de 15". E adevarat ?
      Nu-i adevarat... Eu am roata de rezerva de 16, janta de tabla tip Stepway, fara capac

      Comment


      • O fi avut nevoie dorel de roata pe 16
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Colegul puimik a auzit. Acum, ca s-a intamplat sau nu, trebuie ca cineva care are Stepway sa confirme.

          Colegul Midnighte a confirmat. Cine a primit roata pe 15", nu stie ce dimensiuni are rotile Stepway-ului sau si a fost tepuit.

          Comment


          • Daca vom citi fisa tehnica - echipamente si optiuni Stepway, vom constata ca roata de rezerva este de 15

            Comment


            • Astazi am montat butonul ECO, cu mici retusuri ale canturilor mufei pe care o are masina. Se aprinde indicatorul in bord, mai ramane sa testez si in trafic.
              Attached Files

              Comment


              • Am testat butonul ECO in weekend, masina accelereaza mai greu, tind sa cred ca si la consum s-a realizat o diminuare. Pe acelasi drum, consumam in jur de 1,2-1,3 litri, acum am consumat 1,1 litri. Traficul a fost acelasi, e o zona unde se sta in coloana cam mereu.

                Si cateva poze dupa tratarea cu ceara. Urmeaza mana a doua de sealant. Evident, ca de fiecare data dupa ce am aplicat protectia, seara a plouat.
                Attached Files

                Comment


                • Am montat si eu butonul minune, dar mare lucru nu am observat sa faca, cu exceptia tranformarii agregatului in ceva hiper-puturos. Nici la consum nu am sesizat vreo chestie... In extrauban imi pare chiar neindicat de folosit functia.

                  Comment


                  • Pe DN1 se poate folosi, unde sunt limitari la 70 si merg pe pilot automat. La fel, si pe autostrada se poate folosi. In oras, la fel, unde accelerezi si franezi ca vine urmatorul semafor. Da, intr-adevar, e si mai puturoasa, dar se poate circula cu ea

                    Comment


                    • la mers constant ECO nu face (aproape) nimic.

                      Comment


                      • salut
                        e normal ca dupa ce se aplica ceara, pe masina sa se puna praful mult mai repede?

                        am luat o ceara lichida de la arexon, pe care am dat-o de cateva ori imediat dupa spalarea masinii, ultima data ieri, si mi se pare ca masina are magnet la praf; in cateva ore era deja plina de praf, ceea ce cu "ceara" celor de la spalatorie nu se intampla....

                        Comment


                        • Nu e normal sa se aseze praful asa repede. Si pe masina mea, luni era deja praf, dar asta nu inseamna ca masina nu e tratata. Din contra, praful va fi indepartat mult mai repede si mai usor la o simpla spalare cu apa si solutie de prespalare.

                          Ca sa prinda ceara bine pe masina, indiferent daca e solida sau lichida, trebuie ca masina sa fie decontaminata inainte.

                          Originally posted by dr_p View Post
                          la mers constant ECO nu face (aproape) nimic.
                          De fapt da, ai dreptate. Eco e util la accelarare, unde sunt situatii in care nu ai nevoie sa urce repede in turatii.
                          Last edited by Crs. Sandel; 20 May 2015, 15:55. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Astazi, 23 mai, cu ajutorul lui aris86 am montat filtrul de aer si filtrul de polen, dupa 1 an si 8 luni.
                            Filtru polen - 80 lei - Valeo
                            Filtru aer - 40 lei - original Dacia-Renault
                            Attached Files

                            Comment


                            • La revizia de an, nu le-ai schimbat ?!?!?

                              Ciudat 1 an si 8 luni
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Nu le-am schimbat, aveam 3500 km. Acum am 6860. Am simtit un miros ciudat in habitaclu si am zis sa il schimb. Daca tot am luat filtrul polen, l-am luat si pe cel de aer.

                                Asa s-a nimerit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google