My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca ai AC, ti-am trimis un PM cu ceva detalii .
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Poate imi trimiti si mie pm-ul ala ca si eu am un miros putin ciudat dupa ce las masina o perioada de 2 3 zile nemiscata, parca asa a aer inchis . Merci!

      Comment


      • Acelasi drum la bunica, la intoarcere. Postez pentru ca este cel mai mic consum raportat la 100 km parcursi obtinut de mine cu Sandero.

        Kilometri parcursi: 131,5
        Benzina consumata: 6,7 litri
        Timp de condus: 2h 1m
        Consum: 5,1 l/100km
        2 persoane + bagaje (in jur de 55-60 kilograme)
        Attached Files

        Comment


        • Bun consumul, chiar foarte bun!

          Ai mers cu eco activat? Pana la urma, ai sesizat vreo economie la mers extraurban pe modul eco?

          Comment


          • Mersi!

            Jumatate din drum, pana la Ploiesti, nu am mers cu butonul ECO intrucat drumul e cu o banda si am facut ceva depasiri.

            Butonul ECO l-am folosit 60 km, de pe DN1 pana acasa. Pe DN am mers cu 80 km/h in localitati si 110 in afara lor, cu pilotul automat activat.

            La un drum cu pante, cu depasiri dese, nu folosesc ECO. In plus, drumul a fost liber spre foarte liber. Daca era aglomerat, nu puteam face depasiri si mergeam cu ECO activat.
            Last edited by Crs. Sandel; 31 May 2015, 13:02.

            Comment


            • Pe drum cu...rampe, nu?
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Rampa - pt urcare
                Panta - pt coborare

                Nu am dat deloc importanta acestor 2 cuvinte pana acum, pentru mine aveau acelasi inteles.
                Mersi IancuMIC!

                Edit: Pe drum cu rampe si cu pante, pe scurt zona de deal

                Comment


                • Nu e mare tragedie, da'ma gandeam ca la vale, chiar n-ai nevoie de toata puterea motorului, asa ca functia ECO, chiar merge.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Se poate merge la vale cu functia ECO, dar nu are niciun rost, intrucat merg cu frana de motor sau apas pedala de franare. Cobor si ajung in punctul unde trebuie sa urc din nou si aici trebuie sa dezactivez ECO ca sa am toata "puterea" motorului la dispozitie.

                    Cu functia ECO activata, masina accelereaza mai greu, in comparatie cu ECO dezactivat.
                    Last edited by Crs. Sandel; 31 May 2015, 14:52.

                    Comment




                    • Astazi, 16 iulie 2015, am absolvit cu brio (nota 10) Facultatea de Business si Turism din cadrul ASE Bucuresti.

                      Urmeaza pregatirea pentru master, care va fi tot din cadrul Facultatii de Business si Turism. Ce master voi alege, inca nu m-am gandit. Urmeaza sa ma decid pana luni.

                      Comment


                      • Bravo , felicitari.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Multumesc!

                          Am zis ca e si pacat sa nu impartasesc acest sentiment si cu forumistii de pe Logan Club

                          Comment


                          • Bravo tie!!Succes pe mai departe!!
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Facultate de bisnitari in turism? Credeam ca numai geografia la universitate are asa specializare. ASEul are un master in Turism destul de ok.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Originally posted by micutzu666 View Post
                                Bravo tie!!Succes pe mai departe!!
                                Multumesc!

                                Originally posted by einstein1984 View Post
                                Facultate de bisnitari in turism? Credeam ca numai geografia la universitate are asa specializare. ASEul are un master in Turism destul de ok.
                                Pana anul trecut facultatea se numea Facultatea de Comert, Turism, Servicii. Din 2014 se cheama Business si Turism. Licenta am realizat-o in domeniul turismului, deci am in vedere si un master legat de turism. Mersi pt recomandare!
                                Last edited by Crs. Sandel; 16 July 2015, 17:34. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google