Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut. Cei care comanda MediaNav cu camera din fabrica pentru Logan...locul unde vine amplasata camera este direct in capota portbagaj. Eram la reprezentanta...si tocmai adusesera masina unui client. uploadfromtaptalk1444942988561.jpg

    Comment


    • Asta știam însă camera nu se poate comanda la configurare nici pentru Logan nici pentru altceva (de ex. Duster ph2) - se montează la livrare(la dealer).
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • O mare tiganie by Dacia,o mare gaura in capota,cateva secune de negru.....Nu se merita !
        Astept inca putin si merg pe varinata Menavrus/Menaco.
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • Ce uratenie! Acolo este singurul loc unde puteau sa o puna? Daca erau destepti, proiectau de la inceput o sigla cu loc pentru camera, invizibil. Prostie tipic Dacia by Renault.

          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • La renault (Captur) arata mult mai bune camera in sigla, asta pt ca a fost proiectata asa. Cred ca se gasesc si poze. La logan e o "adaptare" de 2 lei. Mai bine suport de numar cu camera decat tigania aia

            Originally posted by vsebas View Post
            Deocamdata pe mine nici un alt GPS device nu m-a impresionat ca cel de pe Medianav, ma refer la receptie nr. de sateliti gasiti si stabilitate in timp. Toate "androidele" fie ca au fost tablete sau telefoane, GPS -uri dedicate ( cu ventuza pe parbriz) sau PDA ( oldies but goldies), la un moment dat pierd semnalul, se incalzesc , "freeze" s.a.m.d.
            Un gps cu antena externa va functiona intotdeauna mai bine decat orice alt device cu antena incorporata.
            Am testat vechea tableta ipad pe nav si merge fara probleme; alt avantaj e ca ofera si informatii despre trafic (google maps, conexiune la internet). Se gasesc tablete sh la un pret decent. Asta ca o alternativa; medianav-ul ramane totusi cea mai buna optiune pt logan (la pachet cu menavrus si camera)
            Last edited by Madutzu25; 16 October 2015, 09:28. Reason: Automerged Doublepost
            My Ride sigpic

            Comment


            • La Renault Captur camera nu e in sigla ci langa becul de la numar. La fel si la Clio IV Estate.
              La Clio IV Hatchback in sigla.

              Comment


              • Mai aveti careva Nexus 5 cu Android 6.0 Marshmallow? Va merge bine partea de apeluri pe bluetooth?
                Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                Comment


                • Intrebare pentru care stie. Logo-ul de pe ecranul de boot se poate schimba? Sa pui bmw sau mercedes de ex?

                  Comment


                  • La Medianav ai doar Dacia, Renault, Opel, Vauxhall.

                    La Medianav Evo ai Dacia, Renault, Opel, Vauxhall, LADA.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Nu, dincolo de astea. Daca poti sa modifici si sa pui orice logo in afara de astea.
                      Sa zicem ca nu te mai intereseaza garantie, nimic

                      Comment


                      • Dacă ai stație de lipit SMD și programator, poți încerca, oricum în afară de logo nu va mai merge nimic.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Cine mă ajută cu tema normală pentru medianav ? Mulțumesc.

                          Comment


                          • Salutare,
                            O data instalat Menavrus nu se mai poate face up-date la sistem? La medianav?
                            Am incercat iar la setari imi apare doar versiunea menavrus..

                            Comment


                            • Am vazut ca pe Menavrus - Menaco merge numai 7 Ways iar la user guide zic ca merg puse numai harti downloadate de pe Renault naviextras, altele nu o sa functioneze. I-am facut update la Medianav dar harta de Ro imi arata adresa unde locuiesc pe parte cealalta a strazii, dupa intersectie. Am Igo pe mobil cu harti de anul trecut si e foarte ok. E vreo solutie pentru harti mai ok?

                              Comment


                              • Ai PM, verifică mesageria.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google