Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by pippen View Post
    Nu necesita nici o modificare. Scoti radioul si bagi medianav-ul.
    Si eu am ambiance. La fel am procedat.
    Antena de GPS ce zice ! PLUS montat antena Gps, are locas dupa ceasurile de bord, se vede locul acolo.
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Trebuie scoasa carcasa de la ceasuri si nu e usor. Se demonteaza monomaneta de lumini cu aceasta ocazie
      My Ride sigpic

      Comment


      • Eu am demontat doar cochilia volan,scos carcasa de la ceasuri plus ceasurile, mare filosofie nu este daca ai rabdare.
        Manetele nu le-am scos, plus o clema cu surub torx de 20 pentru fixare antena
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • Eu am reusit sa scot carcasa fara o rup,cu atentie se poate si fara sa demontezi monomaneta.
          Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

          Comment


          • Asta am spus si eu .....atentie marita la demontare,eu am folosit un card pentru a demonta consola(am evitat ruperea picioarelor)
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • Originally posted by bobbyred View Post
              Antena de GPS ce zice ! PLUS montat antena Gps, are locas dupa ceasurile de bord, se vede locul acolo.
              Eu am pus-o exact in spatele medianav-ului sau mai la dreapta. Are magnet am prins-o de ceva fier si gata. Pana acum nu mi-a picat si se face anul, nu se aude vreun sunet ciudat in bord.

              Comment


              • Si eu am mers o vreme cu antena in spatele medianavului, pana am aflat unde se monteaza. Prinde semnal mai bun in spatele ceasurilor
                My Ride sigpic

                Comment


                • De astazi sunt fericitul posesor al media nav-ului si vreau sa zic ca se monteaza super usor,dar trebuie atentie maxima la demontarea ramei consolei,se desfac suruburile aferente (4 la numar) se conecteaza mufele,iar antena gps am prinso in 2 suruburi chiar in partea dreapta unde sunt aerisitoarele caci deasupra vine masca si nu se vede si de afectat nu afecteaza cu absolut numic.
                  Momentan functioneaza superb si arata impecabil.

                  Comment


                  • Originally posted by Madutzu25 View Post
                    Si eu am mers o vreme cu antena in spatele medianavului, pana am aflat unde se monteaza. Prinde semnal mai bun in spatele ceasurilor
                    Bingo, punctat la fix! !
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Imi poate spune cineva daca este vre-un telefon Nokia (model nou) compatil cu sistemul Media Nav, din pct de verere al Bluetooth-ului. Am un nokia 220 care nu merge, dar am Modelul C2-03 care se poate conecta, chiar daca e mai vechi.
                      Posesor Sandero Stepway, 0.9 tce.

                      Comment


                      • Eu am nokia 301 si merge perfect cu Media Nav(atat ca agenda cat si log de apeluri).

                        Comment


                        • Incearca cu cele din gama Lumia ( Microsoft sau Nokia ). Merg toate sigur

                          Comment


                          • am Sony Xperia Z1 si merge perfect !!! si de obicei daca merge un Android,merg toate .

                            Comment


                            • daca cumpar menavrus si il instalez pe media nav,imi va fi meniul si totul tot in limba romana sau va fi in engleza ?

                              Comment


                              • meniul va fi tot in romana

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google