Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Limba poate fi oricare (rămâne cea setată).
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • ss

      Salutare,

      De vreo saptamana Navigatorul de pe media nav a facut un freeze si apoi a inceput sa nu mai trackeze sageata pe harta. De atunci am mai reusit sa conectez gps de vreo doua ori, dar foarte greu in comparatie cu o conectarea normala(sageata de la garmin era invizibila si nu tracka pe harta)Am fost la Dacia pentru a le explica problema aparatu si ei nu stiu clar ce are. Au incercat resetare setari din fabrica si sa scoata borna de la baterie. In seara acesta am zis sa fac un update de la softul de 4.0.2 la 4.0.5 si tot nu se conecteaza la sateliti. Aveti idee ce ar putea avea sau daca cineva a mai patit aceasta problema? Masina este inca in garantie inca jumatate de an.

      Multumesc anticipat.

      PS. Cred ca ar fi defapt antena de gps decat media navul virusat sau blocat.

      Emil

      Comment


      • Dorei...
        Dacă au pus clip-ul pe mașină trebuia să vadă ce erori sunt (dacă e vreo problemă pe partea de gps apare DF065) nu să scoată borna la baterie.

        PS-ul(ultima parte) nu e valabil la medianav.

        Ce bănuiesc eu: conexiune proastă la mufa gps, interferențe(am o zonă în București unde nu am semnal GPS) și cazul cel mai grav - defect hardware.

        Nu mă pot pronunța decât dacă am acces la Medianav-ul în cauză.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by Silvestertim View Post
          Imi poate spune cineva daca este vre-un telefon Nokia (model nou) compatil cu sistemul Media Nav, din pct de verere al Bluetooth-ului. Am un nokia 220 care nu merge, dar am Modelul C2-03 care se poate conecta, chiar daca e mai vechi.
          Valabil pentru orice telefon: cauti pe site-ul producatorului ce protocoale Bluetooth suporta terminalul.
          In cazul tau, Nokia 220 are
          Object Push profile (OPP) 1.1, Phone Book Access Profile (PBAP) 1.1
          iar Nokia C2-04 are
          Phone Book Access Profile (PBAP) 1.1, SIM Access Profile (SAP), Serial Port profile (SPP), Service Discovery Application Profile (SDAP), HFP *, HSP *, OPP *
          Pentru a putea suna/primi apeluri trebuie Hands Free Profile (HFP), iar pentru a accesa agenda e necesar Phone Book Access Profile (PBA / PBAP).

          Comment


          • La nivel de fw402 telefoanele nokia sunt cele din tabel
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Au inceput sa apara hartile 2015 Q2 pentru navi...

              Comment


              • 2015Q2 au apărut de aproape 2 luni, timp în care pe naviextras ai doar RO 2015Q2 restul europei e 2014Q4.

                Pe 22.11.2015 au apărut 2015Q3, e drept că doar pentru Australia și NZ dar urmăm și noi (EU)
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Doar la naviextras ma refeream.Nu am alte surse.Mai prind si eu curaj pentru 2015 Q3 ca pe 21.12.2015 fac 90 de zile de la activare.Pe urma...Alexander.
                  P.S.Parca pentru Australia si Noua Zeelanda este totusi 2015 Q2 pe naviextra.

                  Comment


                  • Originally posted by Dangulica View Post
                    eu am copiat total commander direct in memoria interna ca sa nu mai am nevoie de stick-ul cu Menavrus. Restul aplicatiilor nu le folosesc personal, dar se pot copia si alea.
                    cum ai reusit sa copiezi fisierele in memoria interna,detaliaza te rog,caci suna promitator.

                    Comment


                    • Originally posted by Tatae1967 View Post
                      Doar la naviextras ma refeream.Nu am alte surse.Mai prind si eu curaj pentru 2015 Q3 ca pe 21.12.2015 fac 90 de zile de la activare.Pe urma...Alexander.
                      P.S.Parca pentru Australia si Noua Zeelanda este totusi 2015 Q2 pe naviextra.
                      Am facut azi prima actualizare gratuita a hartilor(am masina din octombrie 2015) si am primit Romania si Bulgaria 2014.Q4. Actualizarile din 2015 sunt pe bani

                      Comment


                      • Deci concret ce ai avut din fabrica si ce ai luat gratis ?

                        Trimis de pe al meu GT-I8262 folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Din fabrica am avut Romania si Bulgaria 2012.Q4. Dupa actualizarea gratuita am Romania si Bulgaria 2014.Q4. Daca selectam Romania 2015.Q2 imi spunea ca trebuie sa platesc 49 euro

                          Comment


                          • Multumesc.Eu am luat masina din septembrie si eram curios ce ma asteapta.Banuiam ca pot lua cea mai noua actualizare in cele 90 de zile

                            Trimis de pe al meu GT-I8262 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • E greu să citiți?

                              Am scris de n ori pe acest topic, ai One time only, Latest map guarantee (Latest release: 201x Qy) . Astea apar dacă faci amprentă și te conectezi via toolbox la naviextras.

                              NU se face update automat, trebuie să dai vreo 3 clickuri și nici nu te forțează cineva să te duci cu stickul la mașină.

                              De obicei se crește cu maxim 2 la versiunea anului adică:
                              medianavul a venit cu 201xQy, vei actualiza la 201x+2,Qy, rare au fost cazurile cu 201x+2,Qy+1
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Am instalat și eu Menaco 4.0.5.3 pe media nav la Renault Captur și nu reușesc să adaug hartă Romaniei în navigația nativă. De asemenea are cineva de vânzare cameră în lampă de număr?
                                Mulțumesc anticipat .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google