Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deși am mai scris:
    NNG prelucrează datele oferite de Navteq(acum HERE) cu întârziere de aproape 1 an, adică hărțile 2015Q3 sunt bazate pe date din 2014.

    Calendarul de apariție:
    2014...................................2015....... ...............................................201 6..................>>2017
    mai iun iul aug sep oct noi dec ian feb mar apr mai iun iul aug sep oct noi dec ian feb mar apr
    .14Q1.......14Q2.......14Q3.........14Q4.......... ..15Q1.........15Q2.......15Q3..........15Q4...... ... ....

    Calendarul se potrivește și pentru Garmin, cu mențiunea că 2015Q3 de la NNG e 2016.30 la Garmin.
    Last edited by t0rquemada; 4 January 2016, 23:28.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Intrebare: Pot monta boxe de 2 ohmi impedanta pe medianav? Ar afecta finalul?

      Trimis de pe al meu SM-G901F folosind Tapatalk

      Comment


      • Conform datasheet-ului poate
        Attached Files
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          Conform datasheet-ului poate
          Mulțumesc pentru promptitudine T0rque.. Raman dator de cinste... ca tot "am amplificat" moka... la 2 ohmi se dubleaza puterea..sa vedem daca nu apar distorsiuni.

          Trimis de pe al meu SM-G901F folosind Tapatalk

          Comment


          • Un calcul simplist 40W= U*I si I= U/R , daca R=4>2ohmi curentul se dubleaza, sectiunile conduct se dubleaza, sigurantele se dubleaza....faci asa ceva sau faci focul?
            Cablajul din medianav o fi si el dublat?
            Last edited by Oti; 6 January 2016, 01:16.
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Originally posted by Oti View Post
              Un calcul simplist 40W= U*I si I= U/R , daca R=4>2ohmi curentul se dubleaza, sectiunile conduct se dubleaza, sigurantele se dubleaza....faci asa ceva sau faci focul?
              Cablajul din medianav o fi si el dublat?
              [emoji15] [emoji45] Chiar așa? Si eu care credeam ca pot sa scot 40w pe iesire...față de 20w[emoji25]

              Trimis de pe al meu SM-G901F folosind Tapatalk

              Comment


              • Salut, se poate face ceva sa imi afiseze temperatura exterioara pe ecran la nav?

                Comment


                • Fără multiplexor nu.

                  Despre "Ce e multiplexorul și ce vrea el" am mai scris trebuie doar căutat.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Legat de update-ul de sistem 4.0.6 despre care se zicea ca a rezolvat problema de pocnituri la inchiderea apelurilor - informatia nu se confirma , problema persista
                    RTFM

                    Comment


                    • Asa este, problema nu sa rezolvat si la mine face la fel la inchiderea apelurilor.

                      Comment


                      • Care sunt partile sensibile la Navigatie? Vreu sa iau una Sh (2014) La ce sa fiu atent? Ms

                        Comment


                        • Originally posted by epuru View Post
                          @t0rquemada a mai aparut vreun Menavrus mai nou de 4.0.5.3? Ceva bazat pe OFW 4.0.6? De ceva vreme Medianav-ul si telefonul meu nu se mai inteleg bine si as incerca un update de OFW si Menavrus si un hard reset la telefon.
                          Originally posted by t0rquemada View Post
                          Următorul release cu 3g va fi pe 406, e în teste portarea pe 406, pe 405 cică 3gul e funcțional.

                          Încearcă soluția clasică, stergere din medianav și reîmperechere.
                          N-am prea mai apucat sa intru pe forum si sa las un reply. Incercasem atunci de mai multe ori sa sterg imperecherea din telefon si MediaNav si sa le reimperechez, dar fara rezultat.

                          Problema cred ca a aparut in momentul in care am primit actualizare pentru telefon (Nexus 5) de la Android Lollipop 5.1.1 la Android Marshmallow 6. Nu cred ca a fost doar o coincidenta.

                          Problema: daca apelez de pe Medianav un numar din agenda sau din jurnalul de apeluri telefonul incepe sa apeleze numarul, dar pe Medianav nu se pune muzica pe pauza si nu se aude in difuzoare sunetul de apelare, iar daca acea persoana raspunde nu incepe sa curga contorul duratei apelului. Daca dau apelare direct de pe telefon sau sunt sunat muzica se pune pe pauza, iar pe ecranul navigatiei este afisat totul cum trebuie. Practic de fiecare data cand vreau sa sun pe cineva trebuie sa dau apelare de pe telefon, apoi pot sa-l bag in buzunar, ceea ce este cam incomod. Am incercat si cu un alt telefon mai slab (Vodafone Smart III) si totul parea sa fie in regula.

                          Intre timp am mai primit actualizari la telefon, acum avand Android Marshmallow 6.0.1 (update 2) si de asta as vrea sa trec de la OFW 403 + Menavrus 4053 la OFW 406 + o versiune noua de Menavrus (daca a aparut 4061 final). Cum au primit si telefonul si Medianavul actualizari sper sa rezolv problema cu un hard reset la telefon si un update la OFW si Menavrus. O sa-i dau un e-mail la Alexander sa vad daca a aparut Menavrus 4061 final.
                          Last edited by epuru; 17 January 2016, 20:24.
                          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                          Comment


                          • Sa ne anunti si pe noi ce zice Alexander!

                            In alta ordine de idei, stie cineva care e ultima versiune de harti HERE functionala pe medianav?

                            Comment


                            • 2015Q3, încă puțin și iese Q4
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Navigație SH, nu tine minte ora. E caz de deces?


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google