Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by epuru View Post
    Nu, amandoua si cea stricata si cea noua sunt de pe Aliexpress, acelasi model de la acelasi vanzator. Daca era de origine faceam montajul in reprezentanta. Adica de origine nici nu mi-as fi pus ca trebuie data gaura in tabla.

    Prima a fost 23$, la a doua m-am inteles cu chinezul sa mi-o lase la 15$ ca n-am nevoie de cabluri si de lampa numar ca le am deja montate pe masina de la prima camera.
    ce model mai exact ?
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Modelul acesta: http://www.aliexpress.com/item/car-c...608253735.html
      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

      Comment


      • ok mersi !
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • Uite si link-ul asta cu reducere 45% http://www.aliexpress.com/item/wirel...1-78cec64ded17

          Comment


          • Salut,

            Am vb azi cu un reprezentant Dacia, in legatura cu programul rabla si achizitionarea unui logan 2 laureat , iar cand am adus discutie de navigatie i-am spus ca o voi adauga dupa ce fac rost de $ . In momentul acel moment am primit un raspuns "ciudat" si anume ca nu se integreaza in bord ca atunci cand vine din fabrica . Ideea e ca nu am avut rabdare sa citesc toate cele 100 si ceva de pagini, dar din cate am ctit pe ici pe colo am inteles ca e plug and play , fara vreo setare in prealabil ... Ma poate lamuri si pe mine cineva care a facut acesta operatiune de schimbare a cdplayerului cu navigatia ? Daca vine integrat sau nu si daca mai trebuie activat ceva ?

            O zi buna !

            Comment


            • E plug&play si vine exact ca din fabrica. Am schimbat eu cd-player-ul cu media-nav.

              Comment


              • Am inteles. Se pare ca a incercat sa-mi forteze mana sa cumpar de la ei ... o mai lua si ea procent pt ceva optiuni in plus

                Comment


                • Mai bine fa rost de 300 euro si instaleaz-o de fabrica, altfel daca o iei de okazie vei avea permanent alt VIN al navigatiei alaturi de VIN-ul original al masinii scris in toate celelalte calculatoare ale masinii, lucru care se vede la o simpla diagnoza Clip, si iti risti garantia. Asta ca sa stii toate aspectele, daca nu te intereseaza garantia, ia de okazie ...

                  Comment


                  • Ce treab are garantia masinii cu medianavul luat aftermarket. Nu ai garantie la medianav in rest totul e ok. Am montat eu pe laureat si nu are nici o treaba garantia. Iar texte înainte de la VC si reprezentane au fost multe(initial am încercat sa cumpr prin canal oficial- rspunsul lor -nu se poate / costa cât jumate din costul mainii)-niste aberaii.
                    Am luat medianav de la cosmin-uau de pe forum.Montajul l-a fcut o cunostinta a lui Cosmin din Constanta. Am facut 3 revizii de atunci plus schimbat deflectoare pe garantie si nimeni n-a zis nimic- ba mai mult m-ay întrebat de unde/cu cât, cum de am tema diferita de oficial si când îi pun camera sa le arat si lor.

                    Trimis de pe al meu ASUS_Z010D folosind Tapatalk
                    Last edited by mobra25; 10 March 2016, 13:02.

                    Comment


                    • Ai dreptate, insa imi e ca pierd garantia tinand cont ca vreau sa-mi transfer woofer-ul din actuala masina in noua masina + ca mai am 1 saptamana pana dau precomanda.

                      Comment


                      • Faceti cum vreti dar eu nu as renunta la navigatie doar pt ca nu e pe linia de productie masina pe care o vreau acum .Si având în vedere modul în care au evoluat preturile merita mai mult luat post-achizitie din alte surse decât din fabrica( vazusem si cu 550 ron/ eu am luat la începuturile medianav cu 1000 cu full europe).

                        Trimis de pe al meu ASUS_Z010D folosind Tapatalk

                        Scuze de post dublu îns nu îmi apare funcia de edit.
                        Ca un sfat eu zic s îi iei medianav de pe forum i menavrus- în banii pe care îi dai ca dotare de fabric.
                        Ca upgrade-uri ulterioare o camer de mers înapoi de la chinezi, tubulatur i înclzire în scaune( asta mi-o doresc eu mai mult pt ca diesel i drumuri scurte)-luate pe rând i vorbit cu oamenii de pe forum care se ocup de montaje ( t0rquemada se pricepe foarte bine la medianav /camere activri funcii etc).

                        Trimis de pe al meu ASUS_Z010D folosind Tapatalk

                        Originally posted by mobra25 View Post
                        Faceti cum vreti dar eu nu as renunta la navigatie doar pt ca nu e pe linia de productie masina pe care o vreau acum .Si având în vedere modul în care au evoluat preturile merita mai mult luat post-achizitie din alte surse decât din fabrica( vazusem si cu 550 ron/ eu am luat la începuturile medianav cu 1000 cu full europe).

                        Trimis de pe al meu ASUS_Z010D folosind Tapatalk

                        Scuze de post dublu însa nu îmi apare functia de edit.
                        Ca un sfat eu zic sa îi iei medianav de pe forum si menavrus- în banii pe care îi dai ca dotare de fabrica.
                        Ca upgrade-uri ulterioare o camera de mers înapoi de la chinezi, tubulatura si înclzire în scaune( asta mi-o doresc eu mai mult pt ca diesel si drumuri scurte)-luate pe rând si vorbit cu oamenii de pe forum care se ocupa de montaje ( t0rquemada se pricepe foarte bine la medianav /camere activari funcii etc).

                        Trimis de pe al meu ASUS_Z010D folosind Tapatalk


                        Trimis de pe al meu C6833 folosind Tapatalk
                        Last edited by mobra25; 10 March 2016, 13:26. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Atenție ce Medianav că s-ar putea să primești EVOlution. Oricum e păcat să nu ai Medianav-ul din fabrică.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • E pacat nu zic nu , dar sa vad mai intai ce bani imi da banca si ce pot sa adaug pe ea ca optiuni, prima optiune ar fi "pilot" , dupa ar fi medianav-ul. Cert e un lucru, vreau sa fie 0.9 tce.

                            Comment


                            • Am o nelamurire. Am vazut pe oferta dacia ca exista camara marsarier pentru Logan 2. Se instaleaza in sigla de pe portbagaj... Daca ai un Medianav care nu este al masinii, este achizitionat ulterior, se mai poate face interventia cu CLIP? Am vazut in postarile anterioare ca VIN-ul Medianav-ului trebuie sa corespunda cu al masinii. Daca nu corespunde ce se poate face?
                              Multumesc.

                              Comment


                              • Am comandat și efectuat plata pentru 1 buc. „car camera backup reverse for Renault Dacia Duster Sandero from 2013 for GPS radio waterproof NTSC” în 29 decembrie 2015 de la AliExpress. Mi s-a confirmat atunci că totul este Ok. Nu am primit nimic până acum, am trimis un mail „vânzătorului”, a spus că o să verifice, dar ... tăcere. Voi cam în ce perioadă de timp ați primit ? Ms.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google