Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu baga nimeni de seama,ai sa vezi.
    Captain of the black pearl

    Comment


    • La mine nu a zis nimeni nimic la revizie. Am si eu semnalizarea activata, plus camera mers inapoi (care este mult mai vizibila de cel care manevreaza masina prin service), plus alta tema pe Medianav....

      Comment


      • Nu fac nici o figura. Doar sa activeze cine stie ( nu tu cu aparate de pe "...xpres" ) si are uneltele necesare ( DDT + Derelek )

        Comment


        • Originally posted by day2dudu View Post
          Daca se activeaza semnalizare confort si hill start assist e posibil sa faca figuri la garantie/revizii? cei de la vocea clientului nu au stiut sa raspunda daca se pot activa la reprezentanta au zis sa trimit mail catre ei si reprezentanta.
          Multumesc.
          Nu pierzi garantia. Si oricum e greu sa isi dea seama cei din reprezentanta de aceste facilitati pentru ca in general semnalizeaza din prima (nu ii dau impuls), iar service-urile sunt pe teren drept (HSA neactivat implicit).

          Comment


          • Nasol ... daca si pe topicul asta am ajuns sa discutam de garantie si de HSA, impuls etc.
            @Iancu ... nu am putea ca macar topicul asta sa il pastram cat mai "curat" cu putinta?
            Merci.
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Multumesc mult pentru raspunsuri am sa merg sa le activez si eu.

              Comment


              • Am cumparat de curand un Logan Prestige.Are soft pe medianav de 6.0.3.As dorii sa stiu daca se poate instala Menavrus sau Mediaskin pe el?.Multumesc

                Comment


                • Evident că da, versiune 6.0.3.2
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Se găsesc pe net românia.poi la versiunea 2016 q2? Încă îmi arata pe harta benzinăriile agip, în loc de mol.

                    Comment


                    • Salutare. Poate ma ajuta si pe mine cineva... Am Daci@skin Evo(o versiune italiana a Medi@skin-ului pentru 6.0.3. Imi cer scuze fata de cei care au Menavrus. Voiam sa ma ajutati cum sa adaug si sa sterg harti(si alte fisiere compatibile gen fda,fpa,hnr,speedcam.txt)in Nav-ul original al masinii. Am parcurs mult din acest topic, dar nu am gasit decat franturi de informatii. Este necesar sa iau tot folderul NNG pe stick si apoi sa-l pun pe cel modificat peste ? Am uitat sa va spun ca am TotalCmd pe Medi@skin-ul asta. Opresc sau nu anumite fisiere din MAP,Speedcam ? Adaug licentele de la Here Q2 2016 ? Am cunostinte de pus IGO Primo pe tel, dar mi-e teama sa nu fac vreo prostie. Va multumesc anticipat.
                      Last edited by alexstef; 18 August 2016, 21:11.

                      Comment


                      • Multumesc.

                        Comment


                        • Chiar și EVO are suport limitat la bold-uite restul nu.

                          FTR> Truck Info > /Content/MAP
                          FPA> Point addressing > /Content/MAP
                          FDA> Driver Alerts > /Content/MAP
                          FBL> Actual Maps > /Content/MAP
                          HNR> Defined Routes > /Content/MAP
                          3DC> 3D Buildings > /Content/Building
                          3DL> 3D Landmarks > /Content/Building
                          PHR or PH> Reporting street names > /Content/Phoneme
                          DEM> Landscape > /Content/DEM
                          POI> Points of Interest > /Content/POI
                          FJV> Junction view > /Content/MAP
                          KML> Custom Points of Interest > /Content/Userdata/POI
                          SPE&SPC> Speed camera files > Content\Speedcam
                          SKIN>SKINS >Content\skin
                          UX ADDONs> iGO\ux or SDcard\iGO\ux
                          Speedcam.txt> Speed camera files > Content/Speedcam
                          SpeedcamUpdates.spud> Speed camera files > Content/Speedcam

                          FSP (File .Speed.Profiles).Content\MAP.
                          FDS dangerous curve alerts, upcoming sharp curves. Content\MAP


                          Înainte să faci vreo boacănă, citește documentația de la italieni și nu în ultimul rând backup, backup, backup
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by t0rquemada View Post
                            Chiar și EVO are suport limitat la bold-uite restul nu.

                            FTR> Truck Info > /Content/MAP
                            FPA> Point addressing > /Content/MAP
                            FDA> Driver Alerts > /Content/MAP
                            FBL> Actual Maps > /Content/MAP
                            HNR> Defined Routes > /Content/MAP
                            3DC> 3D Buildings > /Content/Building
                            3DL> 3D Landmarks > /Content/Building
                            PHR or PH> Reporting street names > /Content/Phoneme
                            DEM> Landscape > /Content/DEM
                            POI> Points of Interest > /Content/POI
                            FJV> Junction view > /Content/MAP
                            KML> Custom Points of Interest > /Content/Userdata/POI
                            SPE&SPC> Speed camera files > Content\Speedcam
                            SKIN>SKINS >Content\skin
                            UX ADDONs> iGO\ux or SDcard\iGO\ux
                            Speedcam.txt> Speed camera files > Content/Speedcam
                            SpeedcamUpdates.spud> Speed camera files > Content/Speedcam

                            FSP (File .Speed.Profiles).Content\MAP.
                            FDS dangerous curve alerts, upcoming sharp curves. Content\MAP


                            Înainte să faci vreo boacănă, citește documentația de la italieni și nu în ultimul rând backup, backup, backup
                            Ok, mersi. Sa iau tot folderul din Storage4(NNG), ii fac backup si apoi il pun pe cel modificat sau sa sterg si sa adaug ce vreau in fiecare folder(MAP, License, Speedcam etc ?

                            Comment


                            • Am scris în limba română citește documentația de la italieni - ai ales o soluție îți asumi toate beneficiile/riscurile.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Doar fiierele, lasa folderul in pace. Si pui doar ce folosesti , Romania,Bulgaria samd. Doar cele subliniate de torq... Mediaskin în sine e o porcarie ...aaa , ce navigatie ai ? Mn1 sau Evo?

                                Trimis de pe al meu ASUS_Z00ED folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google