Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am vazut ce ai scris in trecut, dar cat de trist poate sa fie? Imi fabrica masina in 2016 cu licenta initiala de 2013Q4 special ca sa-mi ofere acel upgrade gratuit nu mai nou de 2015Q4?
    Exista undeva pe site-ul dacia / navi explicata chestia asta cu limitarea de cat de nou poate fi acest "one time" upgrade (si anume "regula" de 201x+2Qy)?
    Sau e "normal" doar pentru ca se accepta asa?

    PS: cu acelasi talent imi puteau baga licenta initiala si mai veche de 2013, nu?
    Dacia Logan II, 1.2 16V, Prestige & Securite Pack

    Comment


    • De moment ce la 99% din cazuri regula se aplică, comentariile sunt de prisos. Poți reclama la VC, dar să nu-ți faci speranțe.

      Ca idee mașina livrată în 2012 avea 2011Q2, situație care s-a menținut pentru toate mașinile livrate până în 2014
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Nu cred ca merita sa pui navigatie, poate doar daca are SO si poti adauga aplicatii din google play/app store. Eu am navigatie dar nu o folosesc, pt ca Waze este mult mai bun, imi spune unde este politia, imi spune unde este aglomerat, etc, ceea ce o navigatie de Logan nu face.

        Comment


        • Originally posted by denisz View Post
          Am facut upgrade la 7.0.5 cu ajutorul toolboxului.
          Ce diferente ai sesizat fata de versiunea 6.0.4? Merge "voice comand' cu android?
          Last edited by Mianda70; 26 November 2016, 15:37.

          Comment


          • Originally posted by alinn28 View Post
            Nu cred ca merita sa pui navigatie, poate doar daca are SO si poti adauga aplicatii din google play/app store. Eu am navigatie dar nu o folosesc, pt ca Waze este mult mai bun, imi spune unde este politia, imi spune unde este aglomerat, etc, ceea ce o navigatie de Logan nu face.
            Orice navigatie are SO.
            Navigatie :
            - harti la zi, precum navigatiie de 150-200 lei ( harti HERE se gasesc pe net gratis )
            - handsfree
            - media player ( nu video ! )
            - camera RVC
            Singurul dezavantaj al MediaNav-ului este faptul ca nu suporta TMC, sa poti stii in timp real care sunt drumurile aglomerate. E un singur serviciu de GPS in Romania care suporta TMC. Celelalte GPS-uri care suporta TMC, probabil platesc firmei. Asta daca si firma respectiva e de acord ( nu e, deoarece are propriile GPS-uri care fac asta ).
            Faptul ca stii unde e politia cu ajutorul aplicatiei Waze e ca si atunci cand ai statie si mergi cu 140 prin localitati, mai putin in dreptul politiei. Asta e si scopul aplicatiei, nu ? In plus de asta, iti distrage atentia de la volan in momentul in care trebuie sa postezi un eveniment ( politie, groapa, accident etc. ). La fel, asta e rostul unei navigatii, sa iti ia ochii de la drum mai mult de 2-3 secunde.
            Deci, ce ofera Waze spre deosebire de navigatia masinii ? Un TMC. Dezavantajul ?
            - un ecran de 5" ( asta in cazul in care nu ai ditamai tableta de telefon )
            - trebuie abonament cu internet ( minim 500 MB/luna, asta daca folosesti Waze la 5-6 drumuri, de 2h fiecare, pe luna)
            - telefon cu baterie de peste 2300 mAh + baterie externa ( sau incarcator de masina )
            - no handsfree
            - no RVC
            - suport de telefon care sa nu fie prin ventuza pe parbriz ( alea pica vara )

            Asa ca mai zi-mi te rog inca o data, cat de proasta e navigatia masinii ?

            P.S. - un smartTV e smart daca si utilizatorul e smart.

            Comment


            • Nu am zis ca e proasta doar ca daca nu face ce face Waze pt mine este ca si cum nu ar fi. Un singur lucru face ea si waze nu sau poate o face si ala dar nu am avut nevoie incat sa insist prin setarile aplicatiei: avertizare sonora la depasirea limitei vitezei pt acel sector de drum( waze doar afiseaza cu rosu dar fara sunet). Degeaba are orice navigatie SO daca nu il poti folosi/modifica simplu si eficient si fara sa pierzi garantia.

              Comment


              • Originally posted by alinn28 View Post
                Nu am zis ca e proasta doar ca daca nu face ce face Waze pt mine este ca si cum nu ar fi. Un singur lucru face ea si waze nu sau poate o face si ala dar nu am avut nevoie incat sa insist prin setarile aplicatiei: avertizare sonora la depasirea limitei vitezei pt acel sector de drum( waze doar afiseaza cu rosu dar fara sunet). Degeaba are orice navigatie SO daca nu il poti folosi/modifica simplu si eficient si fara sa pierzi garantia.
                Avertizeaza sonor daca bagi piciorul in pedala.... chiar te sicaie la un moment dat

                Comment


                • Waze e fix 0(zero) dacă nu ai wazeri pe traseul tău.

                  Vrei trafic în timp real: menavrus + navitel cu licență 16$ și modem 3G
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Waze este complementar navigației, dar gusturile nu se discuta, poate alții au alte așteptări, alții se mulțumesc cu puțin, oricum cu 45 euro, am acces gratuit la hărți prin intermediul menavrus. Urmează sa pun 2016 q3 în navi.

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      Waze e fix 0(zero) dacă nu ai wazeri pe traseul tău.

                      Vrei trafic în timp real: menavrus + navitel cu licență 16$ și modem 3G
                      Ce spui este valabil daca te referi strict la partea de avertizare.
                      Incearca sa te plimbi prin zone cu lucrari (ex. Piata Sudului). Fa-o si cu Waza si cu IGO si revin-o pe aici cu pareri. Si fa abstractie ca (poate) cunosti zona.

                      Este doar parerea mea in calitate de utilizator al ambelor navigatii si trebuie tratata ca atare.
                      Scuze daca am fost offtopic

                      Comment


                      • Am si eu o problema cu un update, Dacia Media Nav Toolbox nu imi vede stick-ul usb, este formatat fat 32, am incercat cu unu de 1g unu de 4 g si unu de 8 g, stick-uri diferite, porturi diferite, 2 calculatoare diferite si efectiv nu imi vede stick-ul. Toate au fost formatate si initializat pe ele updateul de pe medianav cu 6.0.4. Fisierele sunt pe el.

                        Are cineva vre-o idee?

                        Comment


                        • Uneori, dimineata prin oras este util waze, te redirectioneaza pe stradute libere de care habar n-ai, dar cateodata exagereaza cu scurtaturile si te baga si pe stradute pline de gropi si mi se pare ca nu castigi mare lucru la timp, când te tot ruteaza, ba in stanga, ba in dreapta ca sa obtii cel mai scurt timp.

                          Comment


                          • Originally posted by crabu View Post
                            Am si eu o problema cu un update, Dacia Media Nav Toolbox nu imi vede stick-ul usb, este formatat fat 32, am incercat cu unu de 1g unu de 4 g si unu de 8 g, stick-uri diferite, porturi diferite, 2 calculatoare diferite si efectiv nu imi vede stick-ul. Toate au fost formatate si initializat pe ele updateul de pe medianav cu 6.0.4. Fisierele sunt pe el.

                            Are cineva vre-o idee?
                            Si la mine la fel....

                            Comment


                            • Stiti cumva daca merge pe logan 2 http://www.emag.ro/camera-marsarier-.../pd/DT6TK2BBM/

                              Comment


                              • Nu merge, trebuie sa cauti de logan.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google