Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pai cine e producatorul?

    Comment


    • #32


      Poze cu un duster 2 cu motor de 2000 si consola centrala modificata.
      sigpic

      Comment


      • #33
        Originally posted by M.FLORIN View Post
        Daca iti place sa stai cu o suta de sisteme prin masina ... iti inteleg punctul de vedere. Insa daca la GPS-ul ala extern mai pui si un sistem car kit pt telefon si vre-un modulator fm ... s-a umplut masina.
        Deci daca s-ar putea sa ai totul intr-un singurl loc de ce nu ai face-o? ... Nu sunt un foarte mare fan LG insa totusi este mai mult decat un no name.
        Si apropos de update-uri ... a nu se confunda update-urile de harti cu cele ale sistemului. LG -ul iti pune la dispozitie update-ul gratuit pentru sistem in primul rand ceea ce conteaza enorm pentru a avea un sistem in permanenta la zi. In ceea ce priveste hartile si acestea sunt gratuite pana la un punct;
        Si stai linistit ca nu cred ca eu ca descarci harta oficiala de la IGO ... ca si la ei e pe bani ... descarci probabil vre-o harta piratata de unul si altul.
        Ai si tu dreptate...
        Depinde foarte mult cat de mult folosesti GPS-ul. Personal il folosesc poate de 2-3 ori pe an, in rest circul cu masina prin zone pe care le cunosc si nu am nevoie de navigatie. La mine nu ar renta sa mai dau in plus 300 de coco pe langa aparatul pe care il detin deja si care functioneaza ireprosabil. Pe de alta parte, pentru cineva care foloseste navigatia intens, cu siguranta e mult mai comoda solutia on-board.
        Cat despre harti, am serioase indoieli ca cele disponibile pentru unitatea LG se vor putea "procura" la fel de usor ca cele IGO (nu ma refeream la harti oficiale). Cu siguranta nu vreau sa incurajez pirateria, dar nu putem vorbi de cumparat harti oficiale atata timp cat salariul minim din Romania e o gluma, si nici macar nu e una reusita.

        Comment


        • #34
          Afirm in continuare ca sunt foarte multumit de navigatia de pe logan, ceea ce e mare lucru la mine. O folosesc intensiv, si nu a dat gres. Mai mult decat atat, se aude mai mult decat bine in masina...
          Revin cu o intrebare la care pana acum nu mi-a raspuns nimeni - stie cineva ce boxe are loganul din fabrica ? Se aud decent, si incerc sa-mi fac o idee daca le schimb sau nu.

          Si ca up-date, navigatia mea tot cu update-urile blocate e. Nu am vesti inca de la service...

          Comment


          • #35
            Pe modelul vechi (ph.1 și 2) boxele originale erau Blaupunkt (sau cel putin eu asta am avut)

            Comment


            • #36
              De acord, dar erau niste petarde de carton. Imi aduc aminte cand am schimbat intai pe fata, si am pus niste DLS-uri, am dat mai tare in ele (HU - Sony Explod, cap de linie in 2009) , bogele stock de pe spate au bubuit pur si simplu. Se vede clar pe Logan 2 ca sunt de mai buna calitate, dar oare ce or fi ? Nu a desfacut nimeni ?

              Comment


              • #37
                Avand in vedere faptul ca inainte mergeau pe tot sistemul audio de la o singura firma banuiesc ca si acuma o fi la fel si boxele sunt tot LG ca Medianav-ul.
                Din cate am vazut portierele noi capacul de la boxa e ca la ph.2 si se desface foarte usor prin rotire asa ca cel mai sigur e sa te uiti singur.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by YOGI81 View Post
                  Avand in vedere faptul ca inainte mergeau pe tot sistemul audio de la o singura firma banuiesc ca si acuma o fi la fel si boxele sunt tot LG ca Medianav-ul.
                  Din cate am vazut portierele noi capacul de la boxa e ca la ph.2 si se desface foarte usor prin rotire asa ca cel mai sigur e sa te uiti singur.
                  Multumesc. Asta intrebam, cum se desface. La Ph1 era pe clipsuri. Nu vroiam sa fac vreo gafa.

                  Comment


                  • #39
                    Sper sa nu fi confundat cu solenza, ca nu mai stiu la care le-am desfacut ultima data. Oricum incearca sa rotesti juma de cm si daca nu merge deloc inseamna ca e tot cu clipsuri. Scuze daca te-am incurcat

                    Comment


                    • #40
                      La ph2 ai un loc unde sa bagi o surubelnita lata si tragi usor de capac si iese.

                      Comment


                      • #41
                        Mie mi s-a parut ca nu se aud cine stie ce. Chiar de loc. Si mai mult, cum am dat mai tare, au inceput sa zbarnaie panourile usilor.
                        Ideal ar fi de montat ceva cu joase in usi si tweetere mai sus.
                        Asta nu imi place, sa iti iei masina noua si te apuci sa mesteresti la ea ca esti nemultumit de una de alta.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by bogdan_cj View Post
                          La ph2 ai un loc unde sa bagi o surubelnita lata si tragi usor de capac si iese.
                          Multam fain. O sa incerc maine ambele variante si o sa va spun ce boxe are...

                          Comment


                          • #43
                            panourile nu zdrangane ca-s difurile proaste. poti sa pui difuri de super-firma, rahatul ala de plastic tot o sa zdrangane
                            Mihai, sugerez intai sa invarti de capac, apoi sa tragi finut cu mana, nicidecum cu surubelnita.
                            Eventual uita-te putin prin manual, nu strica

                            Comment


                            • #44
                              In manual nu scrie nimic, iar panourile nu zdrangane. Nu am zis nici o clipa chestia asta. Vreau doar sa vad doar ce boxe sunt ca sa vad daca merita un up-grade. Atata tot.

                              Originally posted by adicata2003 View Post
                              Poze cu aparatul in cauza.
                              Te rog mult fa-mi si mie o imensa favoare. Poti sa te uiti pe spatele aparatului si sa imi spui si mie daca are iesire dedicata pt subwoofer ? O sa ma duc in service sa imi montez basul, si nu vreau sa ma trezesc acolo ca imi da jos navigatia, imi mai rup si bordul ca trag ca malacii, imi spun dupa ca nu am iesire, si mai platesc si demontat-montat h.u.

                              Oricine de aici, care a vazut spatele navigatiei, daca stiti, ajutati-ma si pe mine.
                              Multam.

                              Originally posted by Adrian_H View Post
                              Mie mi s-a parut ca nu se aud cine stie ce. Chiar de loc. Si mai mult, cum am dat mai tare, au inceput sa zbarnaie panourile usilor.
                              Ideal ar fi de montat ceva cu joase in usi si tweetere mai sus.
                              Asta nu imi place, sa iti iei masina noua si te apuci sa mesteresti la ea ca esti nemultumit de una de alta.
                              Scuze, acum am citit postul tau, si am inteles de unde ideea cu zdranganitul.
                              Dupa umila mea parere sistemul se aude decent, numai ca eu am un pitic pe creier cu sonorizarea. La mine asta este o boala, si recunosc. Nu vreau tare, dar vreau CLARITATE si CALITATE. Am avut deosebita onoare de a asculta muzica intr-un Autlander si intr-un A6 Full options. Mi s-a ridicat parul pe ceafa. Stiu ca sunt limitat de calitatea materialelor masinii, dar vreau sa incerc sa ma apropii cat se poate de ce am auzit atunci.

                              PS - La mine la volum maxim nu zdrangane, dar distorsioneaza boxele. Ori amp-ul din HU nu duce, ori nu duc boxele. Nu stiu inca. Daca sunt boxele, se rezolva. Daca e HU-ul, se rezolva ori prin inlocuirea lui cu ceva after-market ori cu amplificare pe boxe cu statie. O iau cu pasi mici dar siguri. Sper....
                              Last edited by budaipmihai; 13 February 2013, 15:10. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #45
                                OK. Maine o sa ma uit. Dar oricum se poare monta statia si pe iesire de boxe spate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google