Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • statiile cu "hi input" au filtrul ala incorporat. statille cu rca nu-l au, asadar il cumperi separat

    Comment


    • Iti multumesc pentru raspuns. Dar asta e singura diferenta ? Este vreo diferenta la calitatea sunetului intre cele 2 variante de montaj ?

      Comment


      • Am o mica problema. Am montat la un service pe un logan II 1,2 16v un amplificator + subwoofer si imi palpaie luminile daca dau volumul mai mult de jumate. Amplificatorul scoate 130w RMS iar sub-ul are 200w RMS. Bateria e de 40 Ah. Asta sa fie problema?

        Multumesc

        Comment


        • Baterie prea mica si nu ai condensator. Rezolva macar una din astea.
          Nu sunt expert la car-audio, dar eu as merge pe o baterie mai mare.

          Comment


          • Eu mi-am pus condensator de 1F. Nu mai am nici o problema.

            Comment


            • Menavrus

              Bun, acum ca pot pune linkuri (am peste 10 posturi), luati de aici o alternativa la cumpararea hartilor cu 100E:

              Se cumpara softul Menavrus care costa 30E, apoi se pot updata hartile de cate ori vrem (detinute legal, desigur, desi merg si cele obtinute prin alte metode...).
              La nevoie softul cica se poate dezinstala complet, dar surpriza - hartile raman.

              Cu alte cuvinte: 30E si avem update nelimitat la harti. Desigur, trebuie sa avem deja hartile sau sa le procuram separat (prin metode legale, desigur, nu incurajez pirateria software).

              Acest soft include si interfata pentru camera de mers inapoi (NTSC desigur).

              edit: E disponibil in engleza, dar nu si in romana.
              Last edited by dr_p; 10 December 2013, 17:46.

              Comment


              • Multumesc baieti, o sa incerc macar una dintre ele. Momentan nu cred ca ma bag la baterie poate un condensator

                Comment


                • Hartile oficiale sunt 49 sau 119 euro.
                  Firmware-ul il platesti odata, e legat de aparat(licenta separata) si are updateuri gratuite.
                  Se dezinstaleaza foarte usor si nu raman urme.
                  Harti poti copia si acum(daca ai medianavul rootat) dar fara licenta nu le citeste.
                  Ai uitat de playerul video/audio/foto, si alte softuri de navi.
                  Se poate edita meniul si in romana destul de usor.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • A instalat cineva Menavrus-ul că pe mine mă cam tenteaza să-l cumpăr ?

                    Comment


                    • Pe vreo 2 pagini in urma torque vb de acelasi lucru ;)
                      sigpic

                      Comment


                      • Torque vb de Menavrus de prin septembrie si a reusit sa faca mai multe experimente pentru ca se pricepe. Pe mine ma interesa daca l-a instalat și altcineva, cu mai putine cunoștințe în domeniu. Eram curios cum se instaleaza si daca functioneaza fara erori / întârzieri.

                        Comment


                        • Se instaleaza ca fw stock, foarte usor, dar trebuie sa actualizezi Medinavul la ultimul fw( 4.0.2) inainte. Mai ai nevoie de un stick usb 2.0 (3.0 nu este recunoscut) de 4, 8 ,16 ,32GB(asta e dimensiunea maxima). Pe acest stick vei avea cam tot si Menavrus si muzica si filmele si hartile, si pozele.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Deci trebuie sa stai cu stick-ul in permanenta in media nav?
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Nu. Stick ul e pentru continutul audio/video, eventual pentru harti.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Am inteles. Si apropo de camera de mers inapoi tu ce camera folosesti?
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google