Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • imi aduc aminte ca se vorbea de antena GPS si ca ar fi pozitionata indeva pe sus, prin plafon. Cand am lucrat la plafoniera nu am vazut decat cablu de antena radio si cel de microfon.
    Am schimbat de curand LED-urile din bord si cu ocazia asta m-am lamurit: la mine (Logan2, Laureat 2013) antena GPS e in cochilia de deasupra ceasurilor. Si cred ca la toata lumea e asa, ca ar fi cea mai buna pozitionare - in tavan ar fi sub tabla.

    P.S. ca sa facem un bine pentru google caching, pe antena scrie:
    25975 2753R
    R16-9616
    ANT ASSY-GPS
    Attached Files
    Last edited by dr_p; 15 September 2014, 21:01.

    Comment


    • A venit camera, poze mai târziu.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Se pare ca nu mai merg comenzile de pe volan.Vreo idee ?

        Comment


        • Ai modificat ceva? fw 4.0.3 sau 4.0.1.4?
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Nu. Am ramas pe menavrus 4014. Am copiat dimineata tema M0 pentru ca m-au chemat la service la o verificare gratis, dar mergeau dupa, iar la service nu au umblat la nimic. Este vreo siguranta separata pentru comenzile de pe volan ?

            Comment


            • Ai PM.

              Și camera
              Attached Files
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Are si ir?
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Pentru ce îți trebuie iluminare IR la cameră? Tu mergi noaptea în mod ninja?
                  Cele 2 becuri de AR + lampa de număr îmi oferă destulă lumină, în caz de nevoie aprind și cele 2 becuri de ceață spate, atunci când parchez/merg în marșarier, oricum am și senzori de parcare (pack securite).
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Ce sa faci cu IR-ul cand se aprind lampile de mers inapoi?

                    Comment


                    • Originally posted by YOGI81 View Post
                      Nu. Am ramas pe menavrus 4014. Am copiat dimineata tema M0 pentru ca m-au chemat la service la o verificare gratis, dar mergeau dupa, iar la service nu au umblat la nimic. Este vreo siguranta separata pentru comenzile de pe volan ?
                      eu când am fost sa imi fac revizia nu am mai schimbat tema, am lasat navigatia cu tema M1, si nu am avut probleme, sper ca la urmatoarea revizie când o sa merg si cu camera instalata sa nu fie vreo problema.

                      Comment


                      • Problema nu era de la temă, e în curs de rezolvare așteptăm.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Cat costa camera?
                          Pentru instalat se modifica fire / gaurit tabla la masina?

                          Nu ma pricep deloc la d-astea

                          Comment


                          • @t0rquemada: stii cumva daca acea camera se potriveste si pe MCV 2? Si filmeaza cumva in "oglinda" (adica stanga este dreapta)? Banuiesc ca poza nu este facuta in masina cu volan pe dreapta ..

                            Comment


                            • La MCV ai alt tip de lampă, dacă nu mă înșel ai chiar 2.

                              Imaginea e in oglindă* ceea ce e ok, pe ecran afisează corect, camera fiind orientată spre spatele mașinii.

                              *În funcție de alimentare, imaginea poate fi în oglindă sau nu(la 5V imaginea e normală), și probabil dispar și liniile de ghidaj. Încă sunt în probe pe banc.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Mersi pentru PM Torq.
                                Ti-am raspuns la PM, cu multumirile de rigoare, dar ai casuta plina si nu mai intra mesaje noi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google