Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • În principiu da.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      În principiu da.
      Mufele se potrivesc la logan2?
      Mufa antenei spre medianav sigur este Fakra ?

      Comment


      • 100% este Fakra !
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • Dacă nu ne crezi, demontează Medianav-ul și vezi cu ochii tăi, am scris în principiu pentru că tu (probabil) nu ai facut teste cu altă antenă(cu alt cablu). E posibil să fie și din tuner - ăla se reprogramează.

          Dacă cu partea albastră de mai sus ai semnal iar cu cea originală nu ai semnal - e de garanție alt cablu+antenă

          Dacă cu partea albastră de mai sus nu ai semnal, cu cea originală nu ai semnal, iar cu alt radio ai semnal - e de garanție alt medianav/reprogramare - dar mult mai greu de demonstrat.
          Last edited by t0rquemada; 27 December 2014, 11:41.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Erau unii pe un forum care discutau ca au reusit activarea RVC fara Mediaskin si fara Menavrus, decit din Micom. Si modificarea acelor linii de ghidaj care apar pe imaginea RV.
            N-am avut rabdare sa citesc toate cele 7 pagini scrise acolo, spuneau ca exista o solutie de rezolvare a blocajului Medianav dupa activarea RVC, trebuie salvate ceva fisiere ( decit fo 2Gb ) inainte de activare si restabilirea ulterioara activarii...
            Poate ne poti lamuri poti torque cu treaba asta, cred ca ar interesa pe mai multi...ma ales blocajul Medianav dupa butonare Micom...( ? ) O fi adevarat ? Stii ceva de chestia asta ?

            Comment


            • Metoda prezentată, e tot experimentală, iar restore-ul* se face prin clonarea altui medianav cu hărți 2012q2, bonus fiind pierderea ID-ului din toolbox.

              Există o metodă mai sigură**, de care mă voi ocupa din ianuarie.

              *câți s-au ars cu restore-ul ăla, inclusiv eu - din fericire fără sechele pentru Medianav-ul în cauză.
              **există Google, însă dacă nu te pricepi sigur faci o boacănă și fără Menavrus rămâi sigur fără licență și joystick.
              Last edited by t0rquemada; 27 December 2014, 20:27.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                Dacă nu ne crezi, demontează Medianav-ul și vezi cu ochii tăi, am scris în principiu pentru că tu (probabil) nu ai facut teste cu altă antenă(cu alt cablu). E posibil să fie și din tuner - ăla se reprogramează.

                Dacă cu partea albastră de mai sus ai semnal iar cu cea originală nu ai semnal - e de garanție alt cablu+antenă

                Dacă cu partea albastră de mai sus nu ai semnal, cu cea originală nu ai semnal, iar cu alt radio ai semnal - e de garanție alt medianav/reprogramare - dar mult mai greu de demonstrat.
                Eu nu am Medianav, am radio-CD si nu am vrut sa il demontez pentru ca nu se scoate usor masca.
                Radioul merge dar in Timisoara sunt unele posturi de radio care au caderi de semnal si vreau sa ii montez un amplificator de semnal.
                Multumesc

                Comment


                • "am radio-CD si nu am vrut sa il demontez pentru ca nu se scoate usor masca"

                  te contrazic, se scoate f.f.f usor masca respectiva daca ai putina rabdare si un card de plastic,insa nu recomanda acum scoaterea fiind frig si plasticu casant
                  daca chiar vrei poti incalzi bordul bine si abia porma scoti respectiva masca
                  bafta
                  Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                  Comment


                  • Exista pe youtube niste filmulete cu demontarea la tot ce prin interior la Loganele astea noi, am vazut cum facea un neamt la un Duster, era foarte usor, incredibil de usor, cu o tabla indoita la unghi drept... se vede pe film

                    Comment


                    • La fel de ușor se pierd clemele metalice sau mai grav se rup "picioarele" iar o mască frontală e doar vreo 75euro, asta ca să urle alții că "e scumpe piesele de Dacia"
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        ..., asta ca să urle alții că "e scumpe piesele de Dacia"
                        Nu piesele sunt scumpe, ci doar profitul este "nesimţit" de mare.

                        Comment


                        • Ideea cu distrugerea acelor piese care trebuie scoase pentru a demonta TdB si MNav este ca sa nu se mai joace pe acolo toti amatorii si sa umble prin MNav sau TdB in " diferite scopuri ", " diferite corectii " care se faceau odata, daca o fac si strica ceva sa plateasca piesa de noua si sa nu mai umble unde nu le fierbe oala
                          Sa-i usture la buzunar, a doua oara sa nu mai umble aiurea.

                          Comment


                          • Pentru cei cu total commander pe medianav atasat gasiti niste modificari la aspectul meniului in stilul Windows 8 https://www.dropbox.com/sh/ct84jkjg7...kq9-PYMga?dl=0
                            Attached Files

                            Comment


                            • ceva cu igo 8 ?

                              Comment


                              • Un pack de codec-uri pt core player?
                                My Ride sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google