Nesimtire Romaneasca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu ai ce sa ceri de la niste dobitoci,se mai cred si soferii....cica esti pe contrasens.......

    Comment


    • #17
      eu nu stiu de unde atata tupeu pe "chiorpec" ala micut ) ma asteptam asta cu toyota sa il bage cu capu in pompa aia )
      http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

      Comment


      • #18
        Se vede treaba ca au tarata in loc de creier...sa alimentezi, si sa fluturi tigara in dreptul busonului de rezervor (min 2:50) mi se pare cea mai intelijenta manevra.

        Pacat de lipsa unei mici explozii

        P.S. vor mai fi secvente de genul acesta, atat timp cat nu e "biciul". Ia sa fie sanctionati drastic, sa vezi ce mielusei devin...
        Last edited by 77sky; 12 October 2012, 23:45.
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • #19
          si culmea "77sky" e ca un angajat al benzinariei trece exact pe langa ei .. oare nu trebuia sa il traga de maneca ?
          http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

          Comment


          • #20
            Cum sa-ti colorezi masina

            Comment


            • #21
              nu am inteles si nici nu o sa inteleg din ce cauza sunt acele scuaruri si la iesire si la intrarea in pasaj. In loc sa lase la iesire sa se iasa pe 5 benzi cum se intampla spre budapeste sunt bordurile astea si mai erau niste garduri care au fost scoase acum 1 an de protestatari. Din pacate acum a aruncat cu noroi in masina omului. Cine trece pe acolo stie despre ce vorbesc, sunt zile in care la iesirea din pasaj este o ditamai coada si celelalte 2 benzi de la unirii libere...

              Comment


              • #22
                ala coloratu trebuia sa retina numaru de inmatriculare, apoi unde sta si sa-i faca putina vandalizare cum crede de cuviinta cu un molotov ori un scratch, ori o caramida!! iar aia de la benzinarie urmariti si pupati cu bara ca la benzinarie sunt camere ,mama lor de cotei

                Comment


                • #23
                  Rog moderatorii sa schimbe titlul acestui thread din "Nesimtire romaneasca" in "Nesimtire omeneasca". Nesimtirea nu are nimic cu "romanescul" ci cu natura umana si lipsa educatiei - "7 ani de acasa" respectiv mediul familial.

                  Multumesc anticipat!

                  Comment


                  • #24
                    @yotatee: esti din grota, ce ai?
                    Cum sa faci o vandalizare? stii ca se plateste cu inchisoarea?
                    Tu nu cred ca ai dat cu subsemnatul pe la politie sa vezi ce simpatica e atmosfera

                    Comment


                    • #25
                      Aia cu matizu' meritau urmariti, blocati in trafic, batuti cu bata de baseball peste maini si peste rotule apoi impuscati in frunte cu bile de cauciuc. La sfarsit un mic " tunning " la masina cu o ranga de fier, cine stie poate se transforma in Spark.

                      Sau sa ii umilesti...dezmbaracati la curu gol ... batuti cu o nuia ... filmati...youtube.

                      Oare daca in locul celui cu Toyota era o namila cu vreun S-klasse sau X6 mai avea acelasi tupeu vrabiuta aia din Matiz ?

                      Comment


                      • #26
                        Acelasi personaj din clipul cu benzinaria:

                        Are atractie la "matizari" )
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Sunt destui stresati d-astia de se baga repede sa-ti ia locul chiar daca tu l-ai vazut primul.

                          Comment


                          • #28
                            internal combustionizer

                            Comment


                            • #29
                              La faze de genul celor din filmuletul postat de catre "die_Deutschen" recomandarea politistilor este:
                              "Domne, nu mai feriti pe altii si va faceti masina praf, ca daca omul fuge si/sau nu aveti martori ramaneti cu paguba pe cap in lipsa CASCO. Acrosati macar un pic pe vinovat, ca sa va despagubeasca - nu protejati prostu' de dragul lui sau al fierului, ca ramaneti cu paguba pe cap"

                              Am asistat la 1 accident urat, cu 3 masini lovite, dintre care 2 facute praf si cand m-am luat de vinovat si dupa aia de politisti - mi-a atras atentia militianul, ca "domne, unul e autorul moral si alta e cel care a venit si a ciocnit pe ceilalti si care e vinovat si trebuie sa despagubeasca... Lasa-ne sa aplicam legea si sa ne facem treaba cum stim noi". Si cum "autorul moral" nu avea masina atinsa si avea ceva grade la Secu - a fost salutat de catre militieni si lasat sa plece. Asta dupa ce vroia sa il ia la bataie pe un batran cu o Dacia 1300 pe care tocmai el il blocase pe mijlocul DN1 (banda 2), blocaj care a condus la accident.
                              Last edited by ion_R5; 21 March 2013, 20:58. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #30
                                cam asta se discuta si pe site-ul respectiv, dar din punct de vedere legal, tot loganul e vinovat pt neacordare de prioritate, chiar daca nu a fost lovit.

                                nu scrie nicaieri in legislatie ca pentru a fi accident, trebuie sa fie neaparat contact intre autovehicule.

                                Art.75. – Accidentul de circulaţie este evenimentul care întruneşte cumulativ următoarele condiţii:
                                a) s-a produs pe un drum deschis circulaţiei publice ori şi-a avut originea într-un asemenea loc;
                                b) a avut ca urmare decesul, rănirea uneia sau mai multor persoane ori avarierea a cel puţin unui vehicul sau alte pagube materiale;
                                c) în eveniment a fost implicat cel puţin un vehicul în mişcare;

                                1. acordare a priorităţii – obligaţia oricărui participant la trafic de a nu-şi continua deplasarea sau de a nu efectua orice altă manevră, dacă prin acestea îi obligă pe ceilalţi participanţi la trafic care au prioritate de trecere să-şi modifice brusc direcţia sau viteza de deplasare ori să oprească;

                                26. prioritate de trecere – dreptul unui participant la trafic de a trece înaintea celorlalţi participanţi la trafic cu care se intersectează, în conformitate cu prevederile legale privind circulaţia pe drumurile publice;
                                internal combustionizer

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google