Nesimtire Romaneasca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @ thegermans - absolut de acord cu tine. Crezi insa ca soferul din Seat a reusit sa vada/noteze numarul Loganului care e vinovat de producerea accidentului? Daca il stergea pe bara din fata pe cel cu Loganul, nu cred ca mai fugea. Cel putin cobora din masina sa vada ce a patit masina lui. La politie, cel cu Seat-ul va fi trecut la "accident cu autor necunoscut care a fugit de la locul accidentului" si daca nu are CASCO isi plateste reparatia din propriul buzunar. Asta e problema la final.

    Comment


    • #32
      Vă dau doar parţial dreptate. Ăla cu Seat-ul putea să conducă preventiv, văzând că deja ceilalţi şoferi de pe benzile superioare erau opriţi, de ce oare? Câteodată mai dai prioritate şi celui care n-are, că sunt situaţii de aglomeraţie când se mai obişnuieşte. Părerea mea e că, chiar dacă legal loganul are vina, Seat-ul e vinovatul moral, să zic aşa, şi-şi cam merită păţania. Nu ar strica să se revină la principiile conducerii preventive măcar, că despre politeţe... mai e drum lung!


      Postez şi eu primul nesimţit filmat cu noua mea cameră. Trebuia să intru în el?



      Văd că embedded nu merge, poate aşa: http://www.youtube.com/watch?v=FR6UjjWlrYM
      Last edited by ursamajor; 15 November 2013, 19:04.
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • #33
        Ala credea ca-l lasi, asa cum l-a lasat ala cu fordu' dupa banda 3, din stanga ta.

        Comment


        • #34
          Originally posted by ursamajor View Post
          Postez şi eu primul nesimţit filmat cu noua mea cameră. Trebuia să intru în el?

          Văd că embedded nu merge, poate aşa: http://www.youtube.com/watch?v=FR6UjjWlrYM
          Soferul de pe Opel este un exemplu a ceea ce vedem zilnic in trafic: soferi fara elementarul simt de orientare si care incurca grav traficul. In loc sa intre pe banda 3, fiindca cel cu Fordul a fost dragut si i-a cedat trecerea, a facut o bucla larga - de parca era cu tirul. Nu avea ce sa caute dincolo de banda 3.

          Comment


          • #35
            Corect, Ion.
            Chelule, aveam verde, puteam merge şi cu 50/oră. Imbecilul a riscat, nu cred că a judecat. Dacă judeca, proceda cum a spus Ion. În locul lui am judecat eu şi am redus. În mod normal ar trebui să judece Poliţia, să-i mai rărească pe tecrinii ăştia.
            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

            Comment


            • #36
              Originally posted by Kojak View Post
              Ala credea ca-l lasi, asa cum l-a lasat ala cu fordu' dupa banda 3, din stanga ta.
              ce sa zica si iuzaru
              daca-l lasai si il atingeai oleaca ca el e prost ca nu stie sa intre, in fata politiei e vina ta, caz real cu mers la politie, omu nevinovat luat amenda si puncte
              mai bine nu lasi, a gresit, asta e frate ...
              ​​​​​​

              Comment


              • #37

                Comment


                • #38
                  Ii numesc tarani de oras, o specie in expansiune. A se intelege ca nu au nimic in comun cu adevaratii tarani de la tara, astia sunt mult mai educati si multi au inteligenta mai mare decat aceste specimene.

                  Nu stiu cum se prezinta situatia in alte orase, dar in Arad e plin de tarani de oras, e unul din motivele pt care vreau sa plec de aici (la tara), am ajuns asa la un sentiment profund de scarba la capitolu asta.
                  Din pacate si in cartierul unde stau sunt inconjurat de specia asta imputita.

                  Comment


                  • #39
                    taranul de oras trebuie sa aibe masina nemteasca sau inmatriculata pe BG.trebuie sa le faci loc daca ai Logan sau alta masina mai nasparlie.se schimba regulile de circulatie cand apar astia.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • #40
                      Da ma rog...nu fac discriminari la tipul masinii avut in dotare de taranul de oras, e clar ca n-o sa-si cumpere o japoneza, coreeana sau frantuzasca, isi ia nemtasca, nu e o problema, sa fie sanatos.
                      Dar pur si simplu il mirosi de la distanta ca e taran de oras, una-doua manevre si deja l-ai bunghit.
                      Nu stiu...parca sunt toti neamuri, sunt bine inruditi prin comportamentul din trafic si au cam acelasi caracter imputit.
                      Au avut o singura mama...?

                      Comment


                      • #41
                        Nu e frumos,dar prostu"merita ceva la faza asta..eventual sa mearga pe jos pana acasa..Chiar ca i marlan de prima clasa..
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • #42
                          Samsaru' fotograf...

                          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                          Comment


                          • #43
                            cum ti-ai permis sa deranjezi cei doi magari....care pregateau o teapa fierbinte! masina aia face 500 de euro maxim....asta ca o paranteza! l

                            Like!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • #44
                              Ia una proaspata si de la mine.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • #45
                                mumuse, acu' nu ca vreau sa par boolangiu, da' nu stiu care dintre voi e mai "deranjat la cap", e printre stradute bre, ce te costa sa te tragi intr-o parte, sau nici macar.
                                ala a asteptat o vreme, putei sa-ti continui drumu' fara sa fi stanjenit, trageai putin de volan sa-l ocolesti, ce atata efort.
                                se vede ca nu esti de bucuresti.

                                acu' nu vorbesc strict de litera legii, unde nu incape indoiala cine a gresit...da' zic si io, ca in locu' aluia n-aveam atata rabdare cu tine.

                                io zic ca te-ai incordat aiurea, vino in bucuresti la prima ora, putin inainte sa inceapa scolile si gradinitele programu', prin cartiere, sa vezi care-i jocu' p-aici cu sensurile astea unice, repet, pe stradutele din cartiere.
                                Last edited by Kojak; 19 February 2015, 14:06.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google