NFS Porsche Unleashed 2000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NFS Porsche Unleashed 2000

    Mie mi se pare un joc super, pentru cerintele pe care le are.....si e foarte bine realizat tocmai pentru ca au colborat cu o singura firma constructoare de masini.
    Cine vrea sa joace sau e amator ii stau la dispozitie cu salvari (factory driver, evolution - terminate).
    Se poate juca foarte simplu in retea prin intermediul Hamachi - gratis de pe net.
    To be or not to be....???

  • #2
    A fost primul meu joc pe calculator,de atunci am o slabiciune pt Porsche.Si acum l-as juca cu aceeasi placere.Totusi,aveam probleme la traseul Normandia(iesea din joc),ma poti ajuta?De unde l-as putea descarca,dar sa nu mai am aceea problema.L-am descarcat si de pe retea dar ma loveam mereu de problema asta.
    Multumesc.
    Last edited by D-FENS; 27 June 2009, 20:08.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #3
      Exista un patch pentru xp....care te scapa si de erorile inerente.....normandia a fost traseul demo....si mereu a avut probleme....asa ca o sa ai si cu patcul asta da mai putine
      Uite linkul aici e ultimul de jos

      P.s.: cauta imaginea de cd pe retea si cu patchul asta merge ca uns.
      P.P.S.: Daca vrei sa jucam in retea mai multe detalii pe pm.
      To be or not to be....???

      Comment


      • #4
        Sunt maniac de NFS Porsche, acum o sa ma apuc sa-l downloadez, mama cate experimente faceam pe 356, puneam arcuri stock si lasam masina standard, mai bagam un carburator dublu-corp, si observam diferentele, super super joc, toti mi-au zis ca sunt nebun ca ce vad la jocul ala, are si camera din interior, faruri, semnale. Traseele mele preferate sunt Alpii si Zona Industriala >
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • #5
          Am terminat NFS Porsche in toate "pozitiile". Ala a fost ultimul joc capodopera scos de Electronics Arts in materie de masini. Ala da simulator...ce e dupa sunt niste petarde arcade.
          Cea mai tare era 911 Turbo sfarsitul anilor '90....o aveam tunata full si jucam in retea...treceam pe lanaga ceilalti ca vartejul si se intrebau ce e aia
          Aveam cate o masina preparata pentru fiecare harta...una pentru demaraj, alta pentru viteza, alta pentru traseu alunecos, etc. Adevaraciune de joc.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #6
            Eu joc mai in fiecare zi cu prietenii, v-am zis daca vreti salvari, va ajut cu cea mai mare placere doar sa-mi dati nick-ul pe care vreti salvarile, si o adresa de mail eventual
            @ Darkside: Eu nu am cate una pentru fiecare traseu, am una pe care o folosesc pe toate traseele.

            Si am uitat sa va zic.... se poate juca chiar si cu loganul nostru cel de toate zilele
            Last edited by comiflor; 27 June 2009, 20:56. Reason: Automerged Doublepost
            To be or not to be....???

            Comment


            • #7
              Nu se merita sa bagi alte masini, jocul merge mai urat, deja imi iau salvarile si ma apuc de modificat masinile, imi bag hamachi, mai exersez si va fac. Ce-mi place ca are cerinte foarte mici pentru ceea ce ofera. Preferata mea este 911 turbo din 1995 modificata la maxim cu ajustari ale suspensiei, presiunii in roti custom ca la mama acasa. Insa cele naturale sunt din anii '70, 911 turbo ala nenorocit in 4 trepte de rupe aderenta sau Carrera RS.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • #8
                Dap asa e.... Pe hamachi reteaua mea e comiflor, parola 1234, pentru amatori.
                Va astept

                ATENTIE!!! Daca va instalati Hamachi, n-o sa va mai maerga DC++. Trebuie sa dezactivati Hamachi din Network Connections, si se rezolva.:P
                Last edited by comiflor; 27 June 2009, 21:43. Reason: Automerged Doublepost
                To be or not to be....???

                Comment


                • #9
                  comiflor,multumesc pt link.Sper sa mearga.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by aleXpeed View Post
                    Nu se merita sa bagi alte masini, jocul merge mai urat, deja imi iau salvarile si ma apuc de modificat masinile, imi bag hamachi, mai exersez si va fac. Ce-mi place ca are cerinte foarte mici pentru ceea ce ofera. Preferata mea este 911 turbo din 1995 modificata la maxim cu ajustari ale suspensiei, presiunii in roti custom ca la mama acasa. Insa cele naturale sunt din anii '70, 911 turbo ala nenorocit in 4 trepte de rupe aderenta sau Carrera RS.

                    La Turbo ala din '70 nu-i iei partile de caroserie din fibra de sticla ca sa nu-l usurezi, scazi presiunea din pneuri, maresti down force-ul pe spate. In rest upradezi tot...in final devine mult mai stabila decat e de obicei si la fel de instabila ca multe modele . Oricum nu-ti mai mananca ficatii si nervii
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #11
                      Si eu care deja l-am usurat la maxim cu rotile umflate la maxim si downforce-ul 0. Oricum, ca plecare de pe loc cel mai tare este 911 turbo (964) din 1991 cu cilindreea de 3.3 nu cel de 3.6 ca are viteza maxima mai mica. Pana in a 3-a cel de 3.3 modificat la maxim vede numai demaraj in forta. Asa ca va astept pe reteaua de hamachi a lui comiflor.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • #12
                        de unde iau si eu jocu' ?

                        ca nu-l mai am si nu am gasit nici pe strong nici pe net [ am luat unu de pe un torrent parca si nu merge ]
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • #13
                          Uite de aici.....

                          Icearca si u mai multe si nu uita de patchul de mai sus, ca daca ai xp nu o sa-ti mearga cum trbuie fara patch.
                          Pentru cei cu vista,nici nu stiu daca merge......
                          To be or not to be....???

                          Comment


                          • #14
                            Nu merge,la Normandia imi iese din joc.Eu renunt...
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              Imi pare rau ca nu-ti merge D-Fens, eu si prietenii carora le-am instalat jocul n-au nici o problema. Incearca sa cauti pe retea imagine de cd....si apoi instalezi patchul de care am zis mai sus.
                              Iar hamachi se descarca de aici:

                              Apropo ce sistem de operare ai?
                              Last edited by comiflor; 28 June 2009, 21:33.
                              To be or not to be....???

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google